Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális testsúly egy 4,5...

Normális testsúly egy 4,5 éves gyereknek a 13-14 kg?

Figyelt kérdés
Nem, nem az én gyerekemről van szó,hanem a fiam óvoda társáról tehát sok infót nem tudok adni.Talán még annyit,hogy rossz evő az óvonő szerint nagyon.Állitólag az anyja is sokat kinlódik az etetéssel otthon.Ugye ez a testsúly abnormális egy ekkora gyereknek?
2011. júl. 20. 23:05
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Ja és egyébként merő találgatás az egész, mert a nagyobb fiam úgy néz, ki, mint egy rossz evő, sovány anorexiás.

A kicsi meg úgy, mint egy jóevő, jóhúsban lévő emberke.

És a nagy nagyon jó evő , mondjuk valóban sovány, betegség kapcsán is.

És a kicsi, aki borzalmasan rossz evő, és súlyra nagyon sovány, mert 3 éves én nem éri el a súlya a 13 kilót. Stabilan inkább 12,5.


Úgyhogy ránézésre ezt nem lehet megállapítani. Mert engem is mindenki győzköd, szegény nagy, mennyire sovány és hozzáteszik, na legalább a kicsivel nincs ilyen gond. Holott, neki még kevesebb a súlya, mint a bátyjának volt annyi idősen.

2011. júl. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekemből kiindulva normális. A 3 éves státuszon 12,5 kg-t mértek. Ebbe a tempóba ő se lesz több annyi idős korára. De nem beteges, rengeteget mozog, enni hol jobban hol rosszabbul eszik. Lényeg az egészség, legfeljebb nem kell fogyókúrázni a későbbiekben-mint nekem...
2011. júl. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
38%

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 06:43


Szívesen küldenék neked képet a 3,5 éves 20 kilós fiamról. Kimondottan magas és erős kispasi, de még a legfinnyásabbak se neveznék kövérnek. Szóval nem sok. Ha látnád te se mondanád.

2011. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem kevés, bár az én gyrekeim mindig nagyobbak voltak az átlagnál.

A fiam 3 évesen volt 18,5 kg(103 cm), lányom 28 hónapos 15 kg (94 cm)



itt van 2 táblázat:


[link]


[link]

2011. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%

Én is ismerek egy kisfiút most lesz 5 éves és 13 kiló.

Az én 2.5 éves fiam pedig 16 kiló...

2011. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy súly, de ez függ a magasságától is, hogy mennyire vékonyka.

[link] eszerint a táblázat szerint még a normál tartományban van, szóval nem abnormális.


Ilyen korban már eléggé érvényesül a genetika is, elég eltérő alkatúak a gyerekek, ez nem kizárólag a táplálkozástól függ. Van rossz evő 20 kilós 4 éves meg 13 kilós is :)

2011. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Olvasgatva a válaszokat oké,legyen még "türhető kategória"de viszont élőben látni ezt a kisfiút az szörnyű.Olyan a lába meg a karja mint egy kis bot,a bordái kint vannak,és szerencsétlenségére magas is.Én nem vagyok gyerekorvos, de ha az lennék biztos elküldeném egy alapos kivizsgálásra,mert szerintem valami nem jó.
2011. júl. 21. 12:26
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 3,5 évesen kb 13,5 kg volt. Nem túl magas és nem volt valami vastag sem. De ekkor elkapott egy hányós-f..ós vírust és 2 kg-t fogyott. Na, 11 kg-san valóban nagyon sovány volt, és beletelt pár hónapba, mire utolérte magát. A társait sosem. Nem volt egy evőbajnok soha, nem magas, és bizony vékonyka. Most töltötte a 6 évét májusban, akkor nem egészen 18 kg volt.

Egyébként egészséges gyerek.

Megfigyelhető, hogy kicsiknél azért aggódunk, hogy nincs elég jó húsban, meg vékony, kamaszkortól meg szinte mindenki a fogyókúrával van elfoglalva..

2011. júl. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, egyébként lehet volt kivizsgáláson, még az is lehet, hogy súlyos beteg vagy teljesen egészséges.

Hiszen te magad mondtad, nem tudsz sokat. Még azt a keveset is állítólag.

Hát erre mondják söprögess a saját portádon, mert így csak egy kotnyeles vénasszonyhoz hasonlítasz-


Például az én fiam gyógyíthatatlan, súlyos beteg és az ovistársai közül senki nem tud róla, csak az óvó nénik meg a dajka nénik, illetve még az óvódavezető, akiknek én mondtam el személyesen.

És bizony a betegségéből kifolyólag neki is volt, amikor 13 kiló volt és olyan volt az arca, mint egy manónak, bordái kiálltak és keze-lába meg pipaszár volt. Most kicsit összekapta magát, de ki tudja mi lesz jővő hónapban. És mondjuk hozzám jönnél oda, ezzel, hogy mit csinálnál a helyemben és az orvos helyében hát úgy elküldenélek az jó..., hogy nyekkennél.



Legtöbbet úgy segíthetsz, ha informálódsz, nemcsak tippelgetsz meg állítólagra alapozol.

2011. júl. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

14.19-es

-Elsősorban nem tetszik a modorod,másodsorban nem kötelező itt kommentelgetned ha felháborít a téma.Persze téged felháborít, mert sajnos beteg a gyereked.Erről viszont én nem tehetek,és szerintem senki.Például ha figyeltél volna,akkor értenéd,hogy szerintem IS beteg a kisfiú,hogy ennyire sovány.

ha nem tünt volna fel a saját kommentedben te is ugyanazt mondod,hogy a gyereked egy sajnálatos betegség miatt fogyott le.Így nem értem mi a gondod?Így viszonyultál a gyerekorvosokhoz is?Tanulj egy kis modort anyukám,és ne másokon töltsd ki a mérgedet.

2011. júl. 21. 14:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!