Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdenek rágózni a...

Mikor kezdenek rágózni a gyerekek?

Figyelt kérdés
28 hónapos a lányom és kikunyizott pár hete egy epres orbitot. Elmondtam a játékszabályokat: azóta betartja, iváshoz kiveszi, csak rágja, nem nyeli le, stb. Tökéletesen érti hogy megy a dolog. Szabad ennyi idős gyereknek rágóznia? Mikor szokták kezdeni?
2011. júl. 17. 08:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
az én 26 hónaposom is rágja, d ecsak kb 10 percig, miért ne szabadna, az epres Orbit gyerekrágó amúgy is
2011. júl. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem tudom. aki látta (anyukák) mind csodálkoztak ,hogy ilyen kicsi és rágózik? "és nem nyeli le?" merthogy ők még meg sem próbálták (3 év körüli gyerekekkel)
2011. júl. 17. 08:32
 3/14 anonim ***** válasza:

még kicsi a babám, de nem hinném hogy 3 éves kora altt adnék neki. habár mi sem rágózunk, de tesóméknál is müködik, a gyerekek szinte soha nem rágóznak.


Nem a lenyelés a baj, az a jobbik eset, majd kikakilja, de ha a tüdejére megy akkor tüdögyulladást okoz neki, és egy óriási csipesszel szedik ki neki ami hetekig lebetegíti. (barátnöm leszippantott véletlen egy rágót, és másnapra tüdögyulladása lett, és kb 4 hétig még dolgozni sem tuodtt menni, mert ahogy kiszették sérült a légcsöve egy kicsit, ami fájt)

persze késöbb is elöfordulhat, ezért egész kicsinek tuti nem adnék neki. de ha egyszer kikunyizta akkor kifogja máskor is.

2011. júl. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hamarosan 3 éves a fiam, nem kapott még rágót és nem is áll szándékomban adni neki. Én Maoam-ot veszek neki, azt imádja.
2011. júl. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

a cukor miért jobb mint a cukormentes rágó? én meg azt nem adnék neki?


szerintetek van bármi rossz a rágózásban!?!?! :-OOOOO

2011. júl. 17. 09:23
 6/14 A kérdező kommentje:
bocsánat, ez kijelentés akart lenni :D "én meg azt nem adnék neki."
2011. júl. 17. 09:28
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Enyém is rágózott már, de kb 10 perc után véletlenül lenyelte, szerintem reflexből.

Inkább néha olvadós rágót szoktam neki adni (maoam), azt nagyon élvezi, tök cuki :) 2,5 éves

2011. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam kb.2,5 éves kora óta rágózik,heti 1-2 alkalommal kér,amikor látja,hogy a tesó bekap egyet.

Még soha nem nyelte le,ha nem kéri szól,és zsepibe köpi.

Nem hiszem,hogy ez olyan rossz szokás.

2011. júl. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

még sosem hallottam hogy a rágózás rossz szokás lenne. az????


(a rágózás pl. tanórán, értekezleten, munkahelyen, a csócsálva rágás, egyebek lehetnek az, nade maga a rágózás?)

2011. júl. 17. 14:56
 10/14 anonim ***** válasza:

2 éves fiam mostanában kezd érdeklődni a rágó iránt. Talált a mamánál, papánál és a nővéremnél is, de még nem adtam neki. Ő amúgy is a szájbavevős, mindent lenyelős fajta - persze az ebédet csak forgatja a szájában, de tegnap az udvaron egy követ akart lenyelni- úgyhogy én még várok.


Hátránya nem tudom van-e. Jó kérdés.

2011. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!