Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Régi és új nevelési módszerek,...

Régi és új nevelési módszerek, mi az amit te is alkalmazol?

Figyelt kérdés

Értem itt, hogy alkalmazol e gyermekednél olyan nevelési módszereket, amit még anyukád csinált feléd vagy már másképp csinálod?

Pl én sokszor nem úgy csinálom, ahogy sokszor anyukám és anyósom mondja, hogyan csinálta velem vagy és a párommal. Ilyen az evésnél is. anyum szerint ha nem eszi meg a lányom az ebédet, akkor adjak neki mást, de én meg nem teszem, vagy azt eszi ami előtte van vagy megvárja a következő étkezést(uzsi).


2011. júl. 9. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt alkalmazom.Mindben van jó és rossz is!

Egyébként ezt a kaja dolgot én is csináltam,de mikor már napok óta szinte semmit nem evett,kénytelen voltam adni neki mást,amit tudom,hogy szeret:(((


Mennyi idős a babád?

2011. júl. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ja és pl.én a régiből azt,hogy nem vártam 6 hónapig a hozzátáplálással,én 4 hónaposan elkezdtem anyatejes babánál

viszont régen a glutént csak 1 éves kor után javasolták,most meg jóval hamarabb és már 5 hónaposan bevezettem.Vagy ez a szabad ültetni,nem szabad ültetni,ha nem ült fel magától,hát az én 8 hónapos babám még csak meg sem próbált felülni,viszont fekve meg ordított így ültettem.

Meg a komp kérés,a 30-as korosztály abban nőtt fel és nem ül minden második barátom tolószékben,pedig most nagyon ezt hangoztatják,hogy mennyire nem jó.


Vagy a mászás kimaradás és a diszlexia,soha életemben nem másztam és 3 diplomám van,nincs semmi gondom!


Egy kicsit el vannak túlozva most egyes dolgok.Vagy pl ez a Suttogó!Hát az én lányom nem olvasta,mert semmilyen formában nem hajlandó aludni éjszaka...

2011. júl. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én inkább olyan módszereket jegyeztem meg a szüleimtől, amiket semmi esetre SEM alkalmaznék a saját gyerekemen.


Pl. nekem is mindent elémraktak amit megkívántam, anyukám képes volt 3 félét főzni, mindig a kedvencemet ehettem, csak egyek végre. Hát többet ártott, mint használt, mert felnőttkoromra is ott tartottam, hogy 3-4 féle kaja oké, a többi nem oké, iszonyatosan válogatós ember voltam. Aztán erről szerencsére leszoktatott az egyetem és a kollégista élet (azt eszel, amit kapsz :)), de az én gyerekeimmel nem szeretném ezt eljátszani.

2011. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2,5 éves a lányom.

Egyetértek nagyon a második válaszolóval is.

Én is kompos voltam, semmi bajom nem lett tőle, viszont a lányomnak is vettünk, de ő meg nem szerette, nem sokat ült benne.

Anyukám is mindig azzal jön mostanában, hogy én és a húgom 2 évesen már szobatiszták voltunk, a lányomnak biztos van valami baja, hogy még nem.

Nincs neki baja, csak egyszerűen még nem érett meg rá, és ezt nem érti, erőltetni a kedvéért meg nem fogom.

2011. júl. 9. 13:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szobatisztaság: azért voltunk korábban szobatiszták, mint a gyerekeink, mert vacak textilpelenkában voltunk.


Suttogó egy baromság sztem, abból indul ki, hogy a gyerek legyen észrevétlen, és visekledjen úgy, mint egy gép, a szülő meg ne hallgasson a szívére, hanem mint egy katonai kiképző mutassa meg a gyereknek, hogy a szülő a főnök és a gyereknek hallgass a neve.


Én kétféle kajával kínálom a lányomat, mármint ha az első nem kell, felkínálok még egy lehetőséget, ami általában a tegnapi maradék, ha az se kell, akkor nem éhes.


Szüleink módszeréből sztem hülyeség, hogy altatáshoz cumit kell nyomni a fejükbe, meg hogy ha harap, vissza kell harapni. De alapvetően Anyukám előttem a minta és nagyjából hasonlóan gondolkodom, mint ő.


Nagyszüleink módszerei közül viszont a pálinkás kenyéren elgondolkodtam már párszor :o)) Ha nem a gyereknek, legalább nekem! Akár kenyér nékül :))

2011. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem még alig múlt egyéves, de amit eddig látok:

Nem hagytam sírni, és ha kérte, közénk vettem. Ezzel félúton vagyok anyukám és anyósom között, mert minket hagytak sírni éjjel, anyósomék pedig alapból együtt aludtak a gyerekekkel.

Igény szerint szoptattam, nem teáztattam. Most csak vízzel itatom, gyümölcslevet csak anyósomnál lát, ezzel a szüleimre hasonlítok, a férjemék szörpön nőttek fel. :(

Napirend: nem olyan szigorú, mint anyáink idejében, de azért van.

Hozzátáplálás: a szokásos. Engem eléggé elkapattak, válogatós gyerek voltam, ezt szeretném nála elkerülni.

2011. júl. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!