Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul reagáltam le a problémát?

Rosszul reagáltam le a problémát?

Figyelt kérdés
Kislányom kb. 1 hónapja szobatiszta napközben. Tudom, hogy érzi amikor pisilnie kell. Többször kérdezgetem tőle, hogy kell-e pisilni, főleg amikor a bugyijában turkál, illetve ha tudom, hogy már elég rég pisilt. Ma ismét kérdeztem tőle, hogy kell-e pisilni, azt mondja először, hogy igen, aztán amikor azt mondom, hogy üljön rá a bilire, rögtön jött utána, hogy nem kell. Ezután bepisilt a szőnyegre. Nyugodt hangnemben mondtam neki, hogy "látod ezért mondtam, hogy ülj rá a bilire, mert láttam rajtad, hogy kell". Nem kiabáltam, mégis elsírta magát. A férjem viszont teljesen velem ellentétesen csinálta, folyamatosan mondja neki, hogy semmi baj, átcseréljük a bugyidat és játszunk tovább. Melyikünk csinálja jól? Az elején én is ezt mondtam, de kicsit kezdem unni, hogy hiába érzi azt, hogy kell neki, mégsem ül le a bilire. Mit csináljak, hogy jól csináljam? Már teljesen el vagyok keseredve, nem csak emiatt, hanem mostanában összejöttek vele a dolgok. :(
2011. júl. 7. 19:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező. :) Nyugalom, megoldódik a dolog, ha türelmesebb próbálsz lenni, ahogyan más is javasolja, tudom, ez nem megy "vezényszóra" ;) , és hozzáteszem: az elfojtás sem oldja meg a dolgot, sőt, épp ide akarok kilyukadni:

azt írtad: nyugodt hangon jelezted neki: látod kicsim, ezért kértelek, hogy ülj bilire.

Nos, MEGÉRZI a kisgyermek mások érzelmeit, rendkívül fogékony rá , mi zajlik mások lelkében, és nem téveszti meg egy modoros hangsúly, de sajnos az impulzivitásuk miatt különösen a 6 év alattiak MÉGIS gyakran nehezen állnak ellen egy esetleg másik, egyidejűleg történő hatásos ingernek, pl. -ez teljesen más példa lesz- valaki a pártjára akarja állítani a gyermeket, és csokit kínál neki; persze, hogy lelkesedni fog a csokiért sok esetben (vagy ha nincs 3 éves, néha épp ellenkezőleg ,de inkább lelkes lesz a csokira), DE KÖZBEN PONTOSAN ÉRZI, HOGY MANIPULÁLNI AKARJÁK (ettől függetlenül elfogadja a csokit nagy eséllyel, mert impulzív, és tán sose jön rá a felnőtt, hogy az a naiv(nak látszó) kisgyermek élesen belelátott a felnőtt lelkébe ;) ... na de egy 6 év alatti hogyan is álljon ellen egy csoki csábításának?? ...nincs könnyű dolga ebben...).


Visszatérve esetedre : tudom, hogy jó szándékkal vagy iránta. :) De azt meg kell értened, hogy hiába veszed a fáradtságot HOGY ELFOJTOD ÉRZELMEIDET ÖNMAGADBA, attól még ő érzi , pl. jelen esetetekben: "anya teljesen le van lombozva, mert valamit nem csináltam jóóóól, brühűűű, nem akarom anyát lelombozni... :((((" -EZT ÉLTE MEG kb.

Míg az apja VALÓBAN nyugodt belső hozzáállását is érzi, ezért nem sírta el magát nála, bár egyszerre több ok is kiválthatja, hogy sír, de ez már részletkérdés.


Gondolom értesz, hogy nem feddésként mondom, hanem rávezetni próbállak, milyen "jó kis antennája" van a picuroknak ;) , és hogy mi módon hat rájuk az felnőtt érzelme ,főleg szülei érzelme.


(Egy felnőtt -az érzékelés terén- már csak arra képes, hogy valódi antennával érzékeljen ;-) ... (ezt féligmeddig viccből mondom, nyugi ;) ),

hacsak nem kezdi újra felfedezni önmagában, amit még tiszta lelkű kicsi korában tudott.)


Türelem, kitartás, nem elfojtás, te is emberből vagy, persze ezentúl se a picuron vezesd le a feszkót, hanem találj valamit. :) (Sport, hangos éneklés, vagy boxolj egy nagypárnát, stb. :) ) A gyerekek átlagban 4 évesen képesek kellően eredményes pszichés kerülőutas megoldást találni maguknak, bár addig is próbálják az ön-nyugtató mechanizmusok közül az ujjszopást, hintázást, stb.

2011. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is, utolsónak teljesen igaza van! Valóban a hangom volt "csak" nyugodt. :)
2011. júl. 9. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!