Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul reagáltam le a problémát?

Rosszul reagáltam le a problémát?

Figyelt kérdés
Kislányom kb. 1 hónapja szobatiszta napközben. Tudom, hogy érzi amikor pisilnie kell. Többször kérdezgetem tőle, hogy kell-e pisilni, főleg amikor a bugyijában turkál, illetve ha tudom, hogy már elég rég pisilt. Ma ismét kérdeztem tőle, hogy kell-e pisilni, azt mondja először, hogy igen, aztán amikor azt mondom, hogy üljön rá a bilire, rögtön jött utána, hogy nem kell. Ezután bepisilt a szőnyegre. Nyugodt hangnemben mondtam neki, hogy "látod ezért mondtam, hogy ülj rá a bilire, mert láttam rajtad, hogy kell". Nem kiabáltam, mégis elsírta magát. A férjem viszont teljesen velem ellentétesen csinálta, folyamatosan mondja neki, hogy semmi baj, átcseréljük a bugyidat és játszunk tovább. Melyikünk csinálja jól? Az elején én is ezt mondtam, de kicsit kezdem unni, hogy hiába érzi azt, hogy kell neki, mégsem ül le a bilire. Mit csináljak, hogy jól csináljam? Már teljesen el vagyok keseredve, nem csak emiatt, hanem mostanában összejöttek vele a dolgok. :(
2011. júl. 7. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a férjed, viszont tény, hogy te is ember vagy, és nem rendelkezel végtelen türelemmel. Ne érezd rosszul magad amiatt, ha valami nem úgy jön össze, ahogy szeretnéd, emberek vagyunk, hibázunk. Legközelebb próbálj meg pozitívabb lenni, "semmi baj, legközelebb majd sikerülni fog ügyesen ráülni a bilire".
2011. júl. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a férjed módszerét ajánlanám.Nagyon rövid ideje szobatiszta,eltart még jódarabig amíg valóban pontosan érzi,h most azonnal menjen el pisilni,vagy kicsit még ráér.Ovisokkal is előfordul,h a nagy játékban bepisil véletlenül valaki,aki pedig már esetleg 1 éve stabilan szobatiszta.:)Nem veled akar kiszúrni,nem szándékosan csinálja.Nem szabad megszidni,mert te hiába gondolod azt,h ez nem volt szidás,ő egyértelműen érezte a negatív érzelmeket belőle.

Én egyszerűen elküldtem őket pisilni ha úgy gondoltam,h már régen voltak,pont azért,mert a kérdezgetésre nem tudnak 100%-ban megbízható választ adni.

2011. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
oké, köszi. Az az igazság, hogy valóban a türelmem végén vagyok, kivették az orrmanduláját és az állandó fegyelmezések, hogy ne szaladjon, hogy ne sírjon, ha sír, mondja el, hogy miért sír mára már megtépázták az idegeimet. :(
2011. júl. 7. 20:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető. Ha otthon van a férjed, akkor esetleg hagyd rá napi 1-2 órára. Addig pihen, relaxálj, nyugtad az idegeid. Nagyon sokat számít! Ajánlom, hogy vegyél levendulás fürdősót, nagyon jó nyugtatószer. Magaddal is törődnöd kell, ezt ne felejtsd el! Kitartást :)
2011. júl. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Másodiknak is köszi. Jó, akkor türelmesebb leszek. Mondjuk a baj az, hogy hiába küldöm, hogy üljön rá a bilire, eléggé öntörvényű vagy ha úgy tetszik, el van kényeztetve, emiatt, ha ő úgy érzi, nem akar ráülni, akkor nem fog. :( Sajnos ez az ellentétes nevelés következménye tudom. :(
2011. júl. 7. 20:08
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Foglalkozik egyébként nagyon sokat a férjem a gyerkőccel, ezzel nincsen baj egyébként!
2011. júl. 7. 20:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom (2,5) is öntörvényű, de már rájöttem, hogy ha haragosan szólok rá, akkor az olaj a tűzre. Ha kedvesen, játékosan, akkor a csillagokat lehozza. Én is azt javaslom, próbáld meg a férjed stílusában. :)
2011. júl. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A férjednek van igaza. Végtelenül türelmesnek kell lenni hozzá, mert ha látja rajtad, hogy mérges vagy, annál rosszabb.
2011. júl. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is!
2011. júl. 8. 11:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem is a rászólás miatt sírt talán, hanem inkább a bepisilés miatt, a férjed meg ugye vigasztalta őt, nála ezért nem sírt. Ebből arra következtetek, hogy a bepisilés elengendő információ a számára arról, hogy bizony jobb lett volna anyára hallgatni, tehát nincs szükség feddésre, elegendő "büntetés" a bepisilés kellemetlen érzése. De szerintem se érezd magad rosszul, semmi jóvátehetetlent nem követtél el, levontad a tapasztalatokat és kész, máskor már tudni fogod. Azért, mert anyák lettünk, még követünk el hibákat, hiába igyekszünk azért minél kevesebbet, de ez talán nem is olyan nagy baj, nem kell, hogy gyerekeink tökéletesnek lássanak bennünket, csak szeressenek.
2011. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!