Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjátok a gyereketek...

Hogyan mondjátok a gyereketek korát, mikor kérdezik?

Figyelt kérdés

1 éves koráig hónapokban mondtam, aztán úgy hogy 1 éves és 1 hónapos. Most már nem tudom, hogy egyszerűbb és mindenki számára érthető. Decemberben lesz 3 éves, vagy 2,5 éves múlt 1 hónapja, vagy 31 hónapos.

Van aki nem tud utánnaszámolni. mikor a kislányom 10 hónapos volt, mondtam, hogy 10 hónapos múlt, mire visszakérdeztek, hogy akkor már 1 éves???


2011. jún. 29. 13:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Másfél éves koráig még mondtam a hónapot, aztán másfél éves, nemrég volt másfél, nyáron lesz kettő. Én a hónapokat csak utánaszámolva tudom, úgy meg túl lassú:)
2011. jún. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom novemberben lesz 3 éves.Én úgy mondom mostanában,hogy 2 és fél éves,vagy 2 és fél éves múlt.De mondjuk aug.-szept. környékén már szerintem egyszerűbb ha azt mondom,hogy nov.-ben lesz 3 éves.
2011. jún. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Másfél-két éves koráig még jó az is, ha hónapokban mondod, de utána már nekem úgy az egyszerű, ha csak megközelítőleg mondom: kettő lesz, három múlt...
2011. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ha kismama vagy friss anyuka akkor hónapokban még most is (29 hónapos), de ha egy idősebb kérdezi akkor azt szoktam mondani hogy 2.5 éves lesz vagy azt, hogy januárban lesz három éves.
2011. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is decemberben lesz 3 éves, én úgy mondom, hogy 2,5 éves múlt, később meg majd jön az, hogy decemberben lesz 3.
2011. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szerintem is bonyolult már hónapokban mondani, csak már 2,5 is elmult, ezért nem tudtam, hogy hogyan mondjam. Akkor maradok ennél :) Vagyis, hogy 2,5 éves múlt. Vagy hogy decemberben lesz 3 (vagy ki is hagyom a decembert).

Köszönöm.

2011. jún. 29. 13:27
 7/16 anonim ***** válasza:
Egy éves koráig hónapokban, utána csak években. Másfél éves, kettő múlt, három lesz stb. Aki közel áll és így igazán fontos, az úgyis tudja, mikor születtek, aki meg kívülállóként, távolabbi hozzátartozóként kérdezi, annak bőven elég ennyi.
2011. jún. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A kislányom május elején múlt 2 éves. Jövő héten lesz 26 hónapos, de így soha nem mondom.

Ha kérdezik mostanában, azt mondom, hogy "2 éves", vagy "2 éves múlt májusban".

Aztán ha közeledünk novemberhez, akkor majd azt mondom, hogy "lassan 2 és fél" vagy "2 és fél"

2011. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
én úgy mondom, februárban volt kettő
2011. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
kb másfél éves koráig x hónapost mondtam, aztán azt hogy decemberben lesz kettő, amikor elmúlt kettő, decben múlt kettő, majd kb- márciustól hogy június végén lesz 2,5. jelenleg meg hogy most múlt 2,5. :)
2011. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!