Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor menjek kislányommal...

Mikor menjek kislányommal logopédushoz, hogy tudja kiejteni az "r" hangzót?

Figyelt kérdés
Most 3 éves.
2011. jún. 27. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Ezt a kérdést egy kedves és segítőkész logopédus anyuka írta ki, sztem nyugodtan rákérdezhetsz nála.

Én is kérdeztem már hasonlót (szintén 3 éves a lányom), és azt mondta, hogy bőven ráér még... de olvasd el, sztem teljesen jól érthetően mindent leírt

2011. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3 évesen melyik gyerek tudja kimondani az R hangot???

Bőven ráérsz még.

2011. jún. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

3 évesen nem tudják még mondani....Tanulj vele mondókákat nyelvtöröket.A lányom szereti a :répa retek mogyoró......

Meg mondogatom neki,hogy a nyelvét próbálja a szájpadlására hátra tenni,ne a foga mögé....Gyakorolgatunk...A lányom 3,5 lesz......Már alakul.Azt mondják 4-5 évesen tudják kiejteni rendesen.....

2011. jún. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat.
2011. jún. 27. 21:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha 3 éves, akkor még teljesen természetes, hogy nincs meg az r hangja.

Ne foglalkozz vele, ne próbálkozz javítani, mert ha esetleg rögzül egy rosszul kiejtett r, akkor azt később nagyon nehéz lesz kijavítani.

Lehet, hogy még a rosszul és a jól kiejtett r hang között sem tud különbséget tenni hallás útján, vagy a saját r-jét jónak észleli. A hangok észlelése is egy folyamat, 3 évesen még nem biztos, hogy azon a szinten van, hogy különbséget tudjon tenni.

A másikok a nyelv izomzatának a gyengesége, szintén normális.

Ha még 5 évesen sem tudja kimondani, akkor kell logopédushoz fordulni.

2011. jún. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-6 évesen. Ezebben a korban élettani okora vezethető vissza, a beszédszervei nincsenek még "készen". És ne korrigáld az ejtését, ne tudatosítsd benne, hogy rosszul csinál valamit. Esetleg olyan szónál, aminek az érthetőségét nagyban zavarja, minden különösebb oktató hangsúly nélkül elismételHETed helyesen. Tanítóképzőt végeztem.
2011. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Remek az előző válasz. Csak annyit ehhez még: olvastam a fórumon egy szakértőtől, hogy amiatt is kockázatos tanítani az R hangot a kisgyermeknek, mert hibásan alakulhat ki még ekkor ennek hatására (pl. pergő nyelvcsappal fogja esetleg ejteni, mint a franciák), és nagy eséllyel rögzül, amit később igen nehéz lesz kijavítania.
2011. jún. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
06 27 23.45 -ös is jó válasz. Valóban lényeges tényező az is, hogyan hallja a hangokat, és az se mindegy, a sajátját ill. másokét hogyan. Erről jut eszembe, a japánok pl. fel sem ismerik a különbséget a mi L és R hangjaink között (az angolul ejtett R és L köztit meg pláne nem), talán ez is utal arra, hogy az egyik legidőigényesebben kialakuló hangok az európai R változatok (persze a japánok előtt kicsi korukban nincs is minta, élő példa ehhez, de talán nem véletlen, hogy van olyan nép, ahol nem is alakult ki a miénkéhez hasonló, egymástól jól megkülönböztethető R és L.)
2011. jún. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!