Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. asztmás babák anyukái...

S. O. S. asztmás babák anyukái, ti hogy adjátok be a gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Csütörtökön mondták ki a lányomra, hogy asztmás. 2 éves múlt májusban. Kaptunk Flixotide-ot reggel-este 1 puff és kaptunk Ventolint, amit akkor kell adnom, ha befullad. Kaptunk hozzá Babyhalert is. Ennek ellenére egyszerűen nem tudom neki beadni, nem hajlandó a maszkot megtűrni az arcán, visít, ellöki az arcától, elfordul, sőt levegőt sem vesz, mert nem mozdul a szelep a herkentyűben..ha véletlen mégis vesz egyet, akkor elkezd öklendezni. :( Ma reggel már kétségbeesésemben csak simán, babyhaler nélkül befújtam a szájába a gyógyszert, de ez sem jó, mert nem szívja le,hanem csak a szájában marad, esetleg a torkában, azt meg nem akarom, hogy még be is gombásodjon a szája a gyógyszertől. Mit csináljak? Ti, hogy tudjátok beadni? Az a baj, hogy eléggé köhécsel reggel óta és szükség lenne a gyógyszerre.
2011. jún. 25. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos mindkét gyerkőcöm asztmás, allergiás. Mi is ventolint használunk babyhaler segítségével a kicsinél, nagy már egyedül beveszi. Mikor kicsi beteg lett, 6 hetes volt, kórházban adták be neki. Frászt kaptam, visított, ők meg a szájára tették a maszkot, és benyomták. Szinte szürke lett. Aztán megpróbáltam én is, és sikerült beadni, megnyugtattak, nem baj ha sír, jobban belemegy a tüdejébe.

Egy két éves már okos. Először add a kezébe, ő hagy próbálja meg szívogatni üresen. Lássa,hogy a szelep mozog. Ez izgi.

Nekem két éves volt januárban a kicsi. Először a szájához tesszük a maszkot. Aztán hagyom, hogy ő rázza fel a ventolint. Ráteheti a végére a flakont. Aztán nyomok egyet a babyhallerba, és szépen lélegzünk, legalább 10-et mélyen. Viccesen, és közben nézzük, mozog a szelep:-) Ez neki izgi:-) aztán megint fújok, és ugyanez. Így játékosan megtanulja, hogy ez muszáj, és jó is neki. De amúgy tényleg így kell fújni, két részletben, mindig felrázva a flakont, és legalább 10 beszívás kell egy puffnál, egy adag meg 2 puff. Most már ő szól, anya, fujjunk a számba. Érzi, hgy ha hatékonyan be van adva, akkor az neki jó, nem fullad utána.

Remélem tudtam segíteni!!! Nem egyszerú egy ekkora babánál, de sikerülni fog, hogy együttműködjön. Nem szabad, hgy megijedjen, mert ahogy a maszkot a szájára teszed, megijedhet.

én éjjel is be szoktam fújni, ha fullad, fel sem ébred rá, olyankor ugye szép egyenletesen beszívja a gyógyit.

Írd majd meg, hogy hogyan alakulnak a dolgok!

2011. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is hagytam, hogy játszon vele, és később a babáinak is kipróbálta. Ennek ellenére volt, hogy hevesen tiltakozott, de szerencsére csak ritkán. Akkor az ölembe vettem, egyik kezét a hátam mögé fűztem, a másikat meg megfogtam. A maszkot egy kézzel az arcára tettem, és megnyomtam. A feje a vállamnak feszült, de így nem tudta elrángatni legalább.
2011. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!