Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mért baj az, hogy a 2,5 éves...

Mért baj az, hogy a 2,5 éves kislányomnak nem gyerekdalokat tanítok, hanem Quimbyt meg egyéb jó számokat?

Figyelt kérdés
Barátnőimtől hatalmas fejmosást kaptam ezért. Tényleg ennyire borzalmas ez? Majd az oviban megtanulja ezeket a "kötelező gyerekdalokat".
2011. jún. 24. 19:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

19:40

nem vettem szerncsére, csak letöltöttem, valami gyerekdalok karácsonyra CD, ahol gyrekek énekelnek szerintem eléggé hamisan

2011. jún. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Na, látod :) erről beszélek... rossz zene, idióta felvétel.. Nem is mondtam egy szóval se, hogy a gyerekdalok hallgatásra valók. Épp arról beszélek, hogy ezek a kicsik hangterjedelméhez, hangkészletéhez valók...azaz éneklésre. Persze, a különböző élelmes vállalkozók piacra dobnak mindenféle gagyit, amit sok szülő, azt gondolva, hogy ez az igazi gyerekzene, meg is vesz vagy letölt innen-onnan... pedig ha tudnák, hogy azzal, ha az általuk ismert, még gyermekkorukban tanult dalocskákkal többre mennének.

A babazenékről ne is beszéljünk! Legtöbb olyan, hogy kínszenvedés hallgatni! Olyan, mint amikor megveszel egy zenélő játékot, ami mondjuk a Für Elies-t játsza.. Ne hasonlítsuk már az ilyeneket a valódihoz :) Ha normális, valóban kicsiknek való dalocskákat kerestek, amiket majd esetleg az oviban, bölcsiben is tanulni fognak, tudom ajánlani Forrai Katalin: Zene a bölcsődében és zene az óvodában c. könyveit...

2011. jún. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Húúú várandósan babazenéket hallgattunk komolyzenéket...mert hogy attól okosodik. Szeretem a komolyzenét de néha már hányingerem volt attól is.


Aztán inkább visszatértem a saját kedvenceimhez. Máté Péter, Abba, Mamas&Papas stb. (lehet fújjogni én a 60-as évek zenéjét szeretem)


Miután megszületett a kicsim mindig a Máté Péterre nyugodott meg. :) De nagyon nagyon sokat énekeltem neki főleg népdalokat.


Most 2 éves, viszont kívülről fújja a Minimaxos dalokat-mondókákat. A ringatós dalokból is nagyon sokat. (Korán kezdett el beszélni.)Nagyon szereti őket, és mióta a szöveget is érti már nem jó neki a Máté Péter :) Nem szeretné ha elmennék.

2011. jún. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Igen, amit a Ringatón tanultok, azokról beszéltem... ezek magyar népi gyermekdalok, gyermekjátékdalok. A különféle babazenének kikiáltott igénytelenségektől engem is ráz a hideg :)
2011. jún. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
én is inkább a keményebb zenét kedvelem,de amióta megvan a fiam azóta azért mennek a gyerek dalok is,amikből azért bőven van jó féle is,imádja a mulatóst is de a ritmikus gyerek dalokat is,én az ő igányeihez igsazodom,de minden zenét kedvel,szeret,ha a te gyereked jól érzi ezeket a dalokat miért ne hallgatná,tanulná ezezket,de azért keresds neki aranyos gyerekdalokat is ,mert vannak.
2011. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Az én fiam is kettő és fél. Nálunk vegyes a paletta. Csomó gyerekdalt, népdalt tud már kívülről, de van olyan (melodikus) metálzene is, aminek énekli a refrénjét angolul. Amikor terhes voltam vele, volt egy kedvenc Alice Cooper száma, arra rugdosott mindig lelkesen. Én úgy gondolom, ha korán megtudja, milyen is a hangszeres zene, valószínűbb, hogy jobb ízlése lesz nagyobb korában. Hörgős meg durva dolgokat persze nem hall, olyanokat én se hallgatok. :)
2011. jún. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Van itthon pár gyerekdalos cd-nk,egyedül a Boldog Születésnapot! szeretik a gyerekeim.

Az én kisebbik gyerekem is Bárány Attilán nő fel,amikor még a pocakban volt,akkor vettük a kocsit,azóta a kocsiban az szól,a tavalyi kedvencünk nekünk is a Bánat utca volt,idén a Mizu-t szeretik:)!

A barátnőm gyerekei nagy Hooligans rajongók...

Vannak olyan gyerekek,akik nem fogékonyak a gyerek dalokra,az oviba,iskolába úgyis muszáj lesz megtanulniuk,én nem aggódom:)

2011. jún. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
A fiam még csak 1-2 éves, de már rajong Nick Cave trágár zúzásáért.
2011. jún. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj. Az én nagyobbik lányom a néhai Crossroad magazin által kiadott cd-t hallgattja már évek óta( Péterfy Bori, Nemjuci és ehhez hasonló zenék)és nem veszem észre, hogy negatívan hatna rá. De ugyanúgy ismeri a Kárpátiát is, sőt a Belga első albumát is, valamint külföldi klasszikusokat, pl. az Arizona Dream zenéjét. Őt pl. a gyerekdalok EGYÁLTALÁN nem kötötték le, csak ezek a modern zenék. KIsebbik lányomnak viszont mindegy, ő nagyon-nagyon muzikális, bármilyen zene szól, egyből ráérez a ritmusra, baromi hamar megtanulja a dalszövegeket, nála mennek a gyerekdalok, van egy ilyen zenélős könyve, imádja. Ja és persze a Mizu? náluk sem maradhat ki, az egész ovi azt dalolja. :D
2011. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

én Rolling Stones-ra álltam fel először :D két bátyám van, az egyik 8, a másik 10 évvel idősebb nálam. Jó zenén nőttem fel...:D tesók részéről rock minden mennyiségben(Tankcsapda volt a kedvencem:D sokkoltam az óvónőket azzal, hogy a hintában a Mennyország Touristot üvöltöttem:D) anyám részéről: Vad Fruttik, 30y, Quimby, Kiscsillag, Red Hot Chilli Peppers, apám részéről: Kispál és a borz, Dead Kennedys, Belga, Beatrice. Ja, és halász judit/gryllus és társaikat tiszta szívemből utáltam.xD

Semmi baja nem lesz a kiscsajnak attól, hogy jó zenét nyomatsz neki ^^ és amiatt ne aggódj, amiért kicsit drogosak a dalszövegek, ő még úgyse veszi azt ki belőle, még a felnőttek közül is kevesen értik... csomó daluk még altatódalnak is jó, pl a zéró dal, és az utravaló :)) a barátnőid meg törődjenek a saját dolgukkal, ha a kicsinek tetszik, akkor nyugodtan csináld!

u.i. egyébként nagy sztár voltam a nagyik között, mert ritkán látsz olyat, hogy egy három éves a Holiday in Cambodia-ra táncol :D

17/L

2011. okt. 31. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!