Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mért baj az, hogy a 2,5 éves...

Mért baj az, hogy a 2,5 éves kislányomnak nem gyerekdalokat tanítok, hanem Quimbyt meg egyéb jó számokat?

Figyelt kérdés
Barátnőimtől hatalmas fejmosást kaptam ezért. Tényleg ennyire borzalmas ez? Majd az oviban megtanulja ezeket a "kötelező gyerekdalokat".
2011. jún. 24. 19:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%

Na nálunk sem gyerekdalokra tombol a lányom, egyszer ettem be egy (szerintem borzasztó) gyerekdalos cd-t, ki is kellett vennem.

Egy időben a Holdviola: Bánat utca volt kedvence a Bárány A. féle mix, de kocsiban mindig a Face Fm szól, vagy CD-k.

2011. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

Na,tudod ki szól itt bele a gyereknevelésembe? Akinek nem tetszik,forduljon sarkon! Mindenki azt tanít a gyerkőcnek,amit akar! Amíg nem káromkodik a gyerek,addig mit számít?- volt egy kiskölyök a környezetünkbe,aki apámnak úgy köszönt,hogy "kapd be a fa..omat"

Én igaz unoka öcsémnek annó Republic-ot tanítottam :) 3 éves volt.


A sajátjaim tudnak gyerekdalokat,sokat énekeljük is,de ha rákeresek a Cool head clan-ra,vagy bármelyik normális bandára,akkor még jobban szórakoznak,mint amikor énekelnek. :) - nem hiába,az enyémek! :D


Üdv:2gyerkőcös

2011. jún. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj az, ha ezeket is hallja. Csakhogy az ő hangterjedelme még kevés ezekhez a dalokhoz. Nem hiába kezdünk az oviban kis hangterjedelmű, kis ugrásokat (s-m, s-l)tartalmazó dalokkal... Tudod, fokozatosság..

Az, hogy zenehallgatásként hall más, nem kimondottan gyerekeknek való dalokat,zenéket az még jó is. De "tanítani" bizony a nekik valókat kellene egy óvónő anyuka

2011. jún. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Sorstársak vagyunk. :)

Én is szoktam a lányommal hallgatni mindenféle zenéket: Kaukázus, Quimby, 30Y. A barátnőknek meg a hab a tortán, hogy hallgattatok a lányommal idegen nyelvű zenéket: MID - Masters In Distance, The Moog, The Polyphonic Spree, Schandmaul. Én nem foglalkozom vele, nem hiszem, hogy bármi baja lesz a gyerekemnek attól, hogy nem gyerekdalokat hallgatunk. Amúgy is némelyiktől a szőr áll fel a hátamon, mert olyan fogyatékos szintűek - már bocsánat -, hát könyörgöm az a gyerek nem hülye, csak kicsi!

A gyerekdalok közül meg csak a 100 Folk Celsiust hallgatunk.

Amúgy amelyik zene nem tetszik neki, azt természetesen nem erőltetem rá.

Ja, a lányom 2 éves. :)

2011. jún. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Ne felnőtt szemmel nézzétek a gyerekdalokat! Ha nektek néha túlzottan "gyagyás" is, attól még a gyereknek tetszhet. Különben meg annyi gyerekdal van, biztosan találtok olyat, amit még ti is "bevesztek"... a gyerek nevelése, tanítása nem csak az óvoda feladata...
2011. jún. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

1

maradok a normális zenénél

2011. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Meghallgatni mi is meghallgatjuk pl. a Metróhuzat c. számot is, de meg nem tanítom a gyereknek:)

Épp 10 perce kapcsoltam ki a Zene Ovi c. CD-t, nálunk két-három havonta előkerülnek ezek is, és szereti mindhárom gyerek. Váltogatva veszem elő, hogy ők se unják meg. De nekem jó érzés,hogy majdnem az összesnek tudják a szövegét:) Autóban is szoktuk hallgatni.

2011. jún. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
Ok, csak lehet, hogy valami idióta CD-t vettél. Nem akarom senki ízlését kritizálni, mert nálunk se gyerekzenétől zeng a ház. de ahhoz, hogy a gyerekedből egy zeneszerető, zeneértő ember váljék, bizony nem árt, ha ismeri a magyar népi gyerekdalokat... Nem a hülye mai dalokra gondolok. De talán nem ártana elgondolkozni azon, miért is vallotta Kodály, hogy " A gyermek zenei nevelése 9 hónappal születése előtt kezdődik"... Szóval: Kicsi gyereknek a hangocskájához illő dalokat tanítunk, de hallgatni bármilyen igényes zene tökéletes :)
2011. jún. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk amióta tudja kezelni a cd lejátszót, az első dolga, hogy mulatós zenéket rak be. Már fáj a fejem tőle. De 4 évesen elejétől fújja a józska rögtön gyere haza című kedvenc zenéjét. Eleibe énekelte ő a bujj bujj zoldágat és társait, de amióta meghallotta a mulatós zenét csak ezt akarja folyton.
2011. jún. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A zene lényeg.

Amikor terhes voltam,akkor is jó kis dance zenéket hallgattam a kocsiban, attól éreztem, érzem jól magam.

Falra másztam volna babazenéktől.

2011. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!