Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek hogyan tudnám...

Molnár katalin szand kérdése:

Mit tegyek hogyan tudnám másfél éves kislányomat leszoktatni a hiztizésröl és a dobálozásrol a dobálozás az ugy van hogy ha valamit nem kap meg ami mondjuk törékeny akkor ami a keze ugyébe kerul azt eldobja és hiztizik sivalkodik?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
üss a kezére :/ de ne nagyot. csak éreztesd vele hogy rosszat csinált. :/
2011. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Enyém is csinálta kb. iylen idősen, (pl kivett egy dvd-t a tartóból és rászóltam, hogy tegye le, akkor eldobta)

de teljesen leszokott róla magától.

Pont múltkor juott az eszembe, hogy már régóta nem csinálja.


A hiisztizés ég megvan, profi szinten csinálja, 27 hónapos, úgy hívom, hogy drámakirálynő.

De durcizni is nagyon tud:-))))

2011. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is dobálózik,ha valami felbosszantja. (nem sikerül amit csinál, nem kapja meg amit akar stb.) Próbáltam már én is,hogy a kezére ütök, de nem hatott. Aztán elvettem azt a játékot, amit épp eldobott. Egy darabig jó volt, de utána már ő hozta,hogy tegyem el, mert dobálta.

Most épp ott tartok,hogy próbálok higgadt maradni, mert hogy taníthatnám meg neki,hogy nem kell mindenen felhúzni magát,és csapkodni, dobálni, ha én is ezt teszem?

2011. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szobába bevinni, ha lenyugodott, kijöhet. Nálunk ez használ.
2011. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit eldobott, én összeszedettem vele. Ha nem akarta, akkor is. Adfig nem tágitottam, mig fel nem szedte. Kb 1 hónapig csinálta, azóta nem teszi. Kb 1,5 éves volt. Nehezen kezelik ezt a nagy, gyorsan kitörő indulatot:) nem csapkodtam, mert nem akartam, hogy utána még üssön is. Orditva hisztizett, ha mondtam, hogy akkor most összeszeded, amit eldobtál....de mivel nem volt más választása, leszokott róla.
2011. jún. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Állítsd sarokba. Egy ideig még bömbölni fog, de ha nem figyelsz rá, akkor abba fogja hagyni, mert látja, hogy nincs közönség, nem ér el semmit a hisztivel.


Illetve ha hanyatt veti magát a földön, akkor ne foglalkozz vele.


Én már csináltam azt is, hogy megmosdattam a keresztfiamat, vagy vittem egy pohár vizet, hogy megiszod, vagy szembeöntelek. Aztán a végén már megitta. (pedig nem öntöttem volna szembe, csak egy kicsit lepricceltem volna) /Ez utóbbit egy óvónőtől hallottam/

2011. jún. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, s még annyit, hogy amikor oda jön hozzám bömbölve, akkor mondom neki, hogy egy szót sem értek belőle, mert bömböl. Hagyja abba a bömbölést, s úgy mondja el, mi a baj.
2011. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ha csak hisztizik és nem dobál akkor szinte nézz át rajta mintha nem hallanád vagy mondd neki hogy nemértem ha így mondod, nekem 2éves öcsémmel sikerült és kezd leszokni róla.
2011. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!