Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám leszoktatni...

Hogyan tudnám leszoktatni 15hónapos kisfiam a karmolásról, ütögetésről, dobálózásról?

Figyelt kérdés
2 hónapja szokott rá kisfiam a karmolásra, meglát egy szabad bőrfelületet egyből karmol mar,hiába szólok rá dádázom el a kezét annál jobban csinálja.Másik probléma,hogy főleg az apját rendszeresen veri,és hozzá vág dolgokat pl telefon,homokozó lapát,fém kisautó.Az előzőhöz hasonlóan rászólunk és annál jobban csinálja megfogja és megint neki vágja.Köszönöm az ötleteket.
2011. máj. 10. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz. Már én is kipróbáltam számtalan dolgot, nálunk eddig az jött be, hogy amikor elkezd engem ütögetni, akkor mondom neki, hogy ne ütögesd anyát, inkább simogasd meg. Erre egyből abbahagyta az ütést és elkezdett simogatni. Persze azóta sem szokott le róla, de amióta párszor mondtam ezt neki, azóta ha elkezd ütni, utána egyből elkezd simogatni magától és meg is nyugszik. Már ez is haladás, de a végleges megoldásra én is kíváncsi lennék.
2011. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
simogatást nálunk is csinálja,van h nem is kell mondani,magától hozzánk bújik és simogat
2011. máj. 10. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Baráti kisgyereknél az vált be, hogy negatív következménye lett az ilyen viselkedésnek. Nem verésre gondolok. De karmolás után azonnal letették és elmentek tőle másik helyiségbe, pár perces kontaktus szünet követte. Ha odadobálta hozzá a tárgyakat, szintén vége szakadt a játéknak. Szóval a gyerek gyorsan megtanulta, hogy ha játszani akar, akkor szépen kell tennie, mert ellenkező esetben nincs játék. Gyorsan összekötik az okot s okozatot, csak azonnal kell rá reagálni és nem sok idővel később. A szép szó nem mindegy gyereknél használ, karmolásra ütéssel, veréssel reagálni pedig teljesen felesleges, mert csak rossz példát mutat.
2011. máj. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 18 hónapos, és mikor ezt csinálja, lefogjuk a kezét, megmondjuk neki, hogy ez fáj (fontos a hangsúly meg a szomorú arckifejezés), és megkérjük, hogy simogassa, puszilja meg. Ehhez az is hozzá tartozik, hogy nálunk az a szokás, hogy ha beüti magát, én rögtön megpuszilom ott, ahol fáj, ezt már ő kéri, ha ilyen történik. Ha ez sem segít, és tovább vadul, akkor ahogy előttem is írták, azonnal berakjuk az ágyába, és ott hagyjuk néhány percre. Mikor kivesszük, mégegyszer megmondjuk neki, hogy nem szabad csapkodni, ezért került be az ágyba. Ez működik, ritkán szokott csapkodni, csak ha nagyon fel van pörögve, és akkor is játékból, vigyorogva.

Alapvetően szerintem a hatás miatt csinálják, ezért fontos, hogy nyugodtak maradjunk, és azonnal leállítsuk, nem kiabálással, vagy visszaütéssel, mert azzal elérik a céljukat.

2011. máj. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!