Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon van értelme erőltetnem...

Vajon van értelme erőltetnem a délutáni alvást?

Figyelt kérdés

4 éves múlt jan-ban a nagyobbik fiam, aki ovis volt, de most egész nyáron itthon lesz. Kb. 2,5-3 éves korától nem nagyon alszik délután, de előtte is mindig hiszti volt miatta.

Amúgy 2 éves korától bölcsis (ott még aludt minden nap), majd minicsoportos volt és most járta ki a kiscsoportot.

Tavaly nyáron nem aludt, nem erőltettem, mert akkor a kisebbik fiam (most 1,5 éves) még 2x aludt, így pont akkor volt ébren, amikor a nagynak aludnia kellett volna.

Viszont most már a kicsi is ebéd után alszik 1 nagyot (akár 3 órát is) és annyit a nagy meg nem bír ki nyugton. Amúgy is túlmozgásos kissé, állandóan izeg-mozog, néha csak úgy felkiált, meg ilyenek. Kicsit zaza :)

Szóval az oviban mostanában elaludt délután, így ebből gondolom, hogy akkor talán mégiscsak szüksége lenne rá. Viszont ma is 1 órán át feküdtem mellette és nem volt hajlandó aludni. Úgy csinál, mintha a délutáni alvás valami iszonyatosan rossz dolog lenne és szinte szorong miatta. Talán a bepisilés miatt félhet?

Ötletek, tanácsok?

Ja, meg hát persze nekem is jó lenne a 14 órás "műszakomban" 1 órácska nyugi, amikor egy energiavámpír sincs a közelemben :))))


2011. jún. 21. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Megérteni tudlak, tanácsot adni annyit, hogy én azt tettem, hogy egy darabig próbálkoztam, de mikor 2 hétig sem aludt el, feladtam és "sztam" rá. Aztán másfél hónap múlva megint megpróbáltam, akkor elaludt.

Nekem nem volt idegem minden nap alvásharcot vívni...

Szóval én nem erőltetném, max ha látom hogy nagyon fáradt bepróbálkoznék.

2011. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
4 évesen én már nem erőltetném. Ha simán végigcsinálja úgy a napot, hogy koraestére nem lesz nyűgös, akkor már nincsen szüksége ennyi alvásra.
2011. jún. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!