Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság! Mikor vehetem...

Szobatisztaság! Mikor vehetem le éjszakára is a pelust?

Figyelt kérdés
Két és fél éves a fiam. Januártól nincs nappal pelus, déli alváshoz sem. Éjszakára még teszek neki, de kb. két hete csak egyszer fordult elő, hogy pisilt éjjel. Éjjel is iszik. Tanácsok, tapasztalatok?
2011. jún. 21. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Én már nem adnék rá éjjelre se. Tegyél vízhatlan lepedőt az ágyára, hogy az esetleges balesetkor ne legyen a matrac pisis! Beszéljétek meg, hogy már éjjelre se kap pelust tehát vigyázzon! Ebben a melegben nem csoda, hogy iszik éjjel. Az enyém sosem ébredt inni, mostanában szinte minden éjjel...
2011. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha akarsz, még egy-két hetet várj, de ha marad ez a statisztika, akkor sztem se adj rá többet pelót. Viszont gumilepedőn aludni kínszenvedés (akkor is, ha van rajta rendes lepedő), én most azt csinálom a délutáni alvásnál, hogy több réteg felnőtt lepedőt teszek a gyerek lepedője alá. A gumilepedő alulról teljesen bedusztolja a gyereket, ráadásul amúgy is meleg van, az enyém nem is aludt rajta csak egy órát, aztán csuromvizes fejjel ébredt, sírva.
2011. jún. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem gumilepedőre gondoltam, hanem olyan textilhatású, vízhatlanra, ami szellőzik...
2011. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van nekem a Happy-től pelenkázó lepedőm, egy vékony nylon és textil, arra gondoltál?
2011. jún. 21. 15:26
 5/9 anonim ***** válasza:

3 száraz pelus után le kell venni éjjelre is. Éjjel meg ne igyon! Ez csak egy rossz szokás.

Néha be fog pisilni, de hamar elhagyja, ne adj vissza rá pelust.

Már rég levehetted volna róla...

2011. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
olyat még nem láttam, bocsi, lemaradtam, úgy látszik
2011. jún. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem értem, ebben a melegben, de amúgy is, hogy lehet olyat csinálni, hogy ne igyon a gyerek, ha egyszer szomjas. én igen pipa lennék, ha nem adnának inni, mikor szomjas vagyok. az enyém nem iszik éjjel, de ha kérne, gondolkodás nélkül adnék neki.
2011. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

IKEÁ-ban lehet kapni vízhatlan lepedőt, nem zörög, nem csörög, levegőzik, és valóban felfogja a "balesetet", nálunk kétszer kellett "élesben a lányomnál". Ráadásul neki a reggeli pelusa mindig dugig volt pisivel, de egyszer csak közölte, hogy nem akarja többet. No ekkor szereztük be a lepedőt. :o)

Egyetlen hátránya, hogy csak 60x120-as van belőle, mi kettőt vettünk és átfedésbe rakjuk le, tökéletesen működik.

2011. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha Bp-i vagy, akkor a mini-manóban fogsz tudni venni olyan lepedőt, ami 2 rétegű-felül frotir, alul meg van az a vizzáró anyag. Én a sima pamut lepedő alá teszem. és van 70x140es méretben is.
2011. jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!