Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aggódnom kellene? 2.5 éves...

Aggódnom kellene? 2.5 éves kislányom beszédfejlődése fél éve megrekedt, nem fejlődik. Nagyon helytelenül ejti ki a szavakat (ez kb.50 szó). Mondatokba egyáltalán nem próbálja összerakni.

Figyelt kérdés

Vannak töltelék szavai-halandzsa, amikkel mindent próbál helyettesíteni és időnként mint egy mantrát, csak ismételgeti, újra és újra.A velünk együtt játszó gyerekekkel összehasonlítva,nagyon lemaradt,már szinte a másfél éves gyerekkel tud együtt játszani,mert a kortársai nem tudnak vele beszélgetni.

Jár valaki hasonló cipőben? Kihez forduljak segítségért?


2011. jún. 17. 08:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Úgy vettem ki soraidból, hogy meg van a pozitív, jó hozzáállásod kisgyermeked fejlődéséhez, tehát szerintem

NE vádold magad (úgy fogalmaztál: netán mindent rosszul csinálsz-e?). Bárkivel előfordul, hogy a sikeres hozzáállása közepette valami rosszul csinál, velem is előfordul olykor. Elismerésre méltó, hogy törekedsz mégis a sikerességre, nem véletlen az se, hogy kérdést tettél fel itt, EZT A GYERMEKED ÉRDEKÉBEN IS TETTED. :) Látod, a lényeg a jó szándék, a pozitív hozzáállás, és benned meg van - ebből indul ki a siker, ez az alapja.


FONTOS!: Ráadásul a kisgyermek beszédfejlődése (többségében egyéb képességei fejlődéséről is elmondható) nem annyira a felnőtteken, se másokon, se más gyerekeken múlik általában, hanem a gyermek pszichés és idegi érése nagyban befolyásolja, és utóbbiak problémája esetén inkább az egyik gyakori ok a tudat alá fojtott korábbi kellemetlen élményei a gyereknek, ilyesmi minden ember tudatalattijában szép számmal megtalálható -főleg gyerekkorából-, és az esetek egy részében nem is a szülő tehet róla (általában a pedagógus sem), hanem pl. az anyaméhben valamilyen jelenségre érzékeny lehetett, vagy megijedt valamitől kisgyerekként, gyakran látnak szellemeket a picurok, stb stb, rengetegféle olyan oka lehet, amit nem szülő, nem pedagógus okozott. Persze olykor a szülőn, pedagóguson múlik (vagy múlik részben) a gyermek problémája, de arra akarok kilyukadni, hogy többségében mégse ez a helyzet.


Hogy nekem mennyi idős gyerkőceim vannak? Sajnos még nincs, azonban kisgyermekekkel foglalkozó szakember vagyok, intézményi keretek közötti tapasztalattal, valamint különféle családokban szerzett babysitteri tapasztalatokkal bírok. (Mellesleg hozzájön elméleti ismeretem, a meglátásaimat fejlesztendő.)

Többségében 2-7 év közti gyermekekről van tapasztalatom (van emellett egy kevéske a kisebbekről és az idősebbekről is), enyhe fogyatékkal élőkről és főként átlagosakról, egészségesekről. (Érintőleges tapasztalatom is van mellesleg középsúlyos fogyatékkal élő gyermekekről, de róluk csak hangyányi.)

2011. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!