Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor ment a 3 éves gyereked...

Mikor ment a 3 éves gyereked elsőnek nyaralni rokonokhoz?

Figyelt kérdés

Ma itt voltak a nagynénémék és viccből kérdezték a nagyobbik lányom (3 éves), hogy jössz haza velünk. Annyira nem reagált rá a gyerek, de mikor indultak haza ő bizony behuppant a kocsiba és menni akart velük. Férjemmel csak néztünk, azt hittük viccel. De nem ő menni akart. Mondtam neki, hogy nem leszünk ott meg a tesója se (tesó 1 éves) és azt mondta nem baj, meg nem fogunk hiányozni :(.

Persze nagynénémékkel rendszeresen tartjuk a kapcsolatot, járunk egymáshoz, a gyerekekért totál oda vannak és persze a lányok is szeretik őket, mert állandó játék meg csoki...stb, de azért nevelve is vannak.

Szedtem össze neki ruhát és elment velük.

Én még mindig nem tértem magamhoz. Szombaton megyünk érte, mert úgyis megyünk hozzájuk ballagásra, de nekem ez annyira hihetetlen.

40 km-re laknak tőlünk, de ha azt mondják menjünk érte akkor vagy én vagy a férjem munka után beül a kocsiba és érte megy, ha nem akarna maradni.

Eddig még sosem volt ilyen sokáig távol tőlünk. Nagyinál volt hogy 1-1 éjszakát ott aludt vagy amióta a tesó is megvan együtt ott elvoltak, de ennyi.

Más is volt már így? Hogy bírta? És a gyerek végig maradt?!

(Úgy érzem, hogy mint szülőket jobban megvisel, hogy nincs itt mint a gyereket.)


2011. jún. 13. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim sokkal kisebb korukban is mentek a nagyihoz egy hétre :)) A lányom 3 éves, és imád menni. Igen, a szülőket viseli meg jobban, ha a gyerek ebből semmit nem érez, akkor nem fogja átvenni az aggodalmat. :)


Gondolj arra, hogy csak 40 km-ről van szó, ha úgy adódik, hamar érte tudtok menni.


Én speciel nem bánom, hogy szokja kicsit a helyzetet, jövőre visszamegyek dolgozni, és - ha nem is hetekre, de - előfordul, hogy külföldre kell utaznom.


Egyébként az én lányomnál megfigyeltem, hogy azért is élvezi, hogy megy a nagyihoz, mert olyankor ő van ott a középpontban, nincs ott az öccse (egyébként pedig nagyon jól megvannak). Úgyhogy lehet, hogy a te lányod is kihasználja, hogy kicsit hugimentesen élhet, és megint ő az "egyszem kislány".

2011. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fiam még nem volt egészen 3 éves,amikor a párom nagynénjével elment az ország másik végébe. Két hétig volt náluk,és nem is akart hazajönni. Igaz,hogy minden este emlegetett bennünket és a nővéreit,de nem kívánkozott haza.

Előnye volt,hogy itthon nem akarta a húst megenni,ott pedig mindent megevett.

2011. jún. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3évesen már 1hétre is elment rokonokhoz.Nem volt vele semmi gond. Ne aggódj élvezzétek egy kicsit ki,hogy több a szabadidőtök
2011. jún. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tudom, hogy csak nekünk gond, a gyereknek ezzel semmi problémája nincs. Csak olyan furcsa, hogy ilyen önálló. Amúgy biztos igaza van az elsőnek, mert tényleg csak vele van foglalkozva.

2011. jún. 13. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!