Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire cseszek ki a kisfiamm...

Mennyire cseszek ki a kisfiammal ha pont most rakom külön szobába?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Helyzet a következő:A kis"nagy"fiam 28 hónapos lesz amikor megérkezik a kistesó,viszont 2-3 héttel az érkezése előtt költözünk új házba.Itt viszont akkor külön szobába kell költözzön eddig egy szobában volt velünk de külön ágyon,viszont pont most lett egyik napról a másikra éjjel nappal szoba és ágytiszta.

Új hely,új szoba,"új"emberke a életében.

Mennyire fogja e őt megviselni?Nem anyás egyáltalán.inkább apás.Az ujszülöttet semmiképp sem szeretném külön szobába tenni.szoptatni szándékozom mint őt is.(ha sikerül)Más csöppent hasonló szituba?


Nem szeretném hogy úgy érezze hanyagolom őt,mert már most mindenbe bevonom segít választani a huginak ruhákat ágyneműt meg hasonlókat.és már várja is nagyon,minidg kérdezi hogy a hugi mikor jön ki a pocidból anyuci?


Köszönöm hogy segítetek....


2011. jún. 7. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Hááát szerintem eléggé rizikód.Pont a felsorolt érvek miatt, új ház, új szoba, új emberke.

DE lehet, hogy jól is elsülhet."Új helyre költözünk, ahol lesz egy saját kis birodalmad, ahol játszhatsz, ami csak a Tiéd!"

Szóval lehet élvezni fogja...tényleg kétesélyes szerintem...

na ezzel marha sokat segítettem, remélem a többiek hasznosabbak lesznek:D

2011. jún. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem beszélgess el kisfiaddal erről, hogy milyen változásokkal jár az új lakás, próbáld meg minél játékosabban felvezetni neki,és biztosítsd arról már most, hogy ugyanúgy szeretitek, nem ő, vagy születendő kishúga miatt történik mindez, szóval beszéljétek át sokszor a témát, és próbáljátok meg a külön alvást. Nyugtasd meg előre, hogy ha neki nem lesz jó, ugyanúgy visszajöhet hozzátok, vagy te alszol egy szobában a két gyerekkel, tehát ne higgye, hogy ez megmásíthatatlan döntés. Próbáljátok ki, aztán úgyis idő közben alakul ki a végleges felállás.
2011. jún. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megoldást nem tudok, csak mi is hasonló cipőben járunk. 27 hetes vagyok, szülés előtt kb. 1 hónappal költözünk, és mi is lányt várunk :) A kisfiam most 2 éves (24) hónapos, szóval nekünk még a szobatisztaság is be fog "kavarni". Gondolom. legalábbis még most tervezem a bilivételt, de még tudom, hogy éretlen ehhez. Érzem legalábbis. Ti hogy álltok ezzel?
2011. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk. Pozitívan fogtuk fel, és pozitív dologként meséltük neki, hogy új lakásba költözünk, és külön szobája lesz, olyan nagyfiús. Nagyon örült neki. És szerintem ilyenkor a legjobb külön szobába tenni. Segítsen berendezni a kuckóját. Pl. ő választhatja ki 2-3 közül, hogy milyen legyen a függöny, a szőnyeg, esetleg új ágynemű, ilyesmi. És akkor szeretni fogja. Elvileg.
2011. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem stresszelj miatta


amugy nagyon jól tudnak alkalmazkodni a gyerekek :-)


maradj nyugodt emeld ki a pozitív dolgokat jó dolog ha némi segítséggel ö is beleszólhat az új szoba kialakításába

és ha inkább apás akkor apa többet foglalkozzon vele a pici érkezése körül -- legyenek pasis napok mikor csak ö meg apa csinálnak "fontos dolgokat" pl foci fagyizás szerelés

próbáld bevonni a kicsi érkezésébe válaszon neki valamit

de a kicsi is hozhat neki valami régen vágyott apróságot mikor hazajöttök a kórházból


mikor megszületett akkor had válassza ki melyik pelus kell ma a kicsinek vagy ruhácska


viszont akármennyire felkészülsz biztos lesz visszaesés legalábbis egy időre ezt nem tragédiának fogd fel hanem kedvesen kezeld pl az eddig szobatiszta gyerek újra bepisil (a lányom volt így 2 hét után mondtam neki ha akarja lehet megint pelusos meg is kapta de kb 10 perc után már tépkedte magáról :-) h ö nem kisbaba már!!!

de másban is megmutatkozhat ez : beszéd viselkedés stb....


én inkább kicsit "elhanyagoltam" a kicsit míg meg nem szokja h bizony már nem egyedül van :-)


sok sikert a kettőhoz :-)

2011. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!