Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődében kap repetát, ha...

Bölcsődében kap repetát, ha kér? Mekkora mennyiséget adnak egyáltalán?

Figyelt kérdés

Kicsit tartok tőle, hogy güzü, beteges lesz, legyengül a kislányom.

92 cm, 11,5 kg tehát elég vékonykának számít. Tiszta izom ma nagyon megdicsérte a doktornéni milyen szép. Egyáltalán nincs rajta sehol hurkácska, nagyon formás.


Viszont. Amióta bármit ehet, azóta szinte felnőtt adagokat eszik. Leves + második + desszert + 2dl innivaló az ebédje. A tízórai és a többi étkezésre is majdnemcsak többet eszik, mint én magam. Lemozogja.


Mi lesz így vele a bölcsiben? Fél virsli? Fél fogára sem elég :(


2011. jún. 7. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk adtak,és most az oviban is adnak.Sok gyerek van aki azt a kicsit se eszi meg,így mindig jut azoknak,akik többet esznek.Sosem maradt éhes.:))
2011. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is adnak, ha kér. Csak az a gond, az én lányom nem mer kérni. Így általában amikor hazaérünk, akkor mondja, anya éhes vagyok! Szerintem a legtöbb helyen adnak, ha kér, de gondolom nem kérdezgetik végig a gyerekeket, hogy kérnek-e, ha szól, adnak.

Bocsi, de akin hurkácska van, az nem formás és az baj? Az én lányomon vannak hurkácskák, de nagyon formás és gyönyörű. :)

2011. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kapnak repetát, persze.

Viszont az a gond szerintem, hogy ha az egyik gyerek befejezi, akkor a többieknek sem akarózik tovább enni és repetát kérni. Legalábbis a fiamnál ez lehet a probléma, mert állandóan éhes délután, pedig amúgy nem egy nagy evő és az óvónők szerint eszik rendesen.

Ja, a mai reggelijük fél zsömle + fél szelet párizsi volt :((((

2011. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem azért írtam a hurkácskákat :)

Csak kicsit rosszul jött ki. Szóval nem hurkás, de annak ellenére formás, tehát nem látszik ki a csontja. Erre gondoltam.


Arra nincs gond, kér még repetát (anyósnál rendszeresen, mert ott olyan keveset kap) csak hogy adnak-e.


Amúgy mindig is duci babára vágytam, sok hurkácskával, de hát az apjára ütött ebben :) Bele kellett törődnöm, hogy annyit eszik mint egy malacka mégsem hízik.

2011. jún. 7. 13:27
 5/10 A kérdező kommentje:

Hencsi úristen! :(

Reggeli 3 dl kakaó, egy szelet vajaskenyér felvágottal, fél paradicsom.

Tízórai egy nagyméretű kakaóscsiga úgy 8-10cm átmérőjű, 3 marék cseresznye mag nélkül, 2 dl tea

Ebéd felnőtt adag virslis bableves, felnőtt adag aranygaluska, 1 zsömle 3 szelet pulykapárizsi, 3 dl víz (a zsömit és a párizsit úgy könyörögte ki, hogy éhes még)


Jelenleg itt tartunk. S nálunk a felnőtt adag még nekem is néha sok. Apuka a felnőtt :)


Nos majdnem mindig így eszik ezért aggódom, ezek szerint jogosan.

2011. jún. 7. 13:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, ott egy adag kb. 1 merőkanálnyi. Ha azt megeszi és kér még, akkor persze kap. De szerintem kb. 3 repetával lesz akkora adag, mint ami nálunk itthon 1-nek számít, pedig én sem vagyok egy nagyevő :)
2011. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Az apja szerint majd csomagolok neki kaját ne maradjon éhen, vagy fizessünk be neki 2 adagot. De hát ezt így nem lehet...férfiak.


Nálunk is 3 merőkanálnyi a levesadag.

2011. jún. 7. 13:40
 8/10 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Jó nagy étkű a kislányod, az biztos. :) Mondjuk az enyém is tud enni, de nem ennyit. Akkor valószínűleg amint hazaértek, közölni fogja, hogy éhes. Mert ennyit tényleg nem adnak a bölcsibe.
2011. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, kap repetát. Legalább is a fiam mindig kér, és kap is :) Érdekes, itthon alig akar enni, ott meg van, hogy háromszor is kér még. Na mondjuk volt már, hogy azt mondták, nem kaphat többet, mert már annyit evett, hogy attól féltek, elrontja a gyomrát. De simán bevág 4-5 szelet kenyeret vagy 3-4 adag főzeléket, pedig elvileg csak egy járna, de aki még éhes, az mindig kap.
2011. jún. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csak nekem érződött úgy, hogy anyós pajtit nem csíped?:D
2011. jún. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!