Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiús anyukák! Ti engedtek a...

Fiús anyukák! Ti engedtek a kicsiteknek rózsaszín játékot venni?

Figyelt kérdés
A fiam imádja a rózsaszínt, a lányom viszont a liláért van oda. Egy halom játékot kaptunk már, de mindig a rózsaszínűekkel játszik a fiam. Most hogy is van ez? Mennyire engedhetem neki? (22 hós gyermek anyukája)
2011. jún. 6. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

A 27 hós lányom egész nap kisautókkal játszik.

2011. jún. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De hát ő fiú.
2011. jún. 6. 09:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szia

nincs semmi gond. A fiúk/férfiak is hordhatnak rózsaszínt és babázhatnak stb.

Az én fiam pl. 3 éves volt, mikor született a kistestvére. Amikor szoptattam, mindig mellém ült egy játékbabával, és úgy csinált, mintha ő is szoptatna. Nagyon sokat babázott a kishúgával. Később tündéres meséket olvasott neki stb. Most már felnőtt, férj, és apa. Nagyon jól érvényesült mind a karrierben, mint a családban.

Szerintem jobb férfi nem is válhatott volna belőle :-D

2011. jún. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 éves fiam ma egy babát vitt az óvodába. Szerinem nincs ebben semmi rossz. Próbáld felhíni a figyelmét más színekre , hátha azokat is megszereti. Például: Nézd milyen szép kékszíne van ennek az autónak , olyan mint az ég kékje , nekem ez nagyon tetszik , szeretem a kék szín , neked is tetszik?

Szerintem iskoláskorig rendben van , hogy a rózsaszín a kevence , de ott már viszont csúfolni fogják érte , de ez még nálatok nagyon messze van , addig még rengeteget fog váltoni az ízlése.

2011. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nagyon szereti a rózsaszínt, ezért az ágytakaróból, a párnákból és a paplanból is olyat vettünk neki.Az iskolában is rózsaszín a füzete,de azt nem engedjük neki,hogy minden pinkben legyen, ezért kombináltuk a szobájában a fűzölddel és nagyon jól néz ki!!!
2011. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van ha fiú.

Ő nem játszhat babával, de később elvárjuk, hogy a férfi ugyagyanúgy kivegye a részét a gyereknevelésből.


nekem lányom (is van) de, vannak lányos én nem lányos cuccai.


Másrészt mostanában a rózsaszín már nem csak a lányok színe, szerintem tök szexi egy pasi egy rózsaszín ingben, öltönyben, napszemüvegben.-)))


A páromnak is rózsaszín pólója több is.

2011. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha a fiam játszk a lányom játékaival akkor el kellene tiltanom, mert ő fiú??? Eszembe nem jutott. Hagyd békén azt a gyereket, had játszon amivel szeretne! Nem ettől lesz b.zi! Az én fiam is imád babakocsit tologatni, sőt rózsaszín macskával alszik, de hogy ez probléma lenne, az még nem fordult meg a fejemben.
2011. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A gyerekek imádják az élénk szineket és a fiúknál is egyre jobban terjednek.

Az oviban három fiút is ismerek, akikre anyukájuk rózsaszín melegítőt ad és meg kell modjam, nagyon csinosan áll rajtuk! (óvodapedagógus vagyok)

2011. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Három fiam van, mindegyiknek volt rózsaszín-imádó korszaka. (A kicsinek még tart, a nagyok mostmár piros ill. sárga pártiak.) Nincs ebben semmi, a rózsaszín is egy szín, butaság a színeknek több jelentőséget tulajdonítani, mint amennyi van nekik. Ma már férfiak is simán felvesznek rózsaszín inget, nyakkendőt, nincs abban semmi. Ha korlátozod, azzal csak ártasz.


És jól írta az egyik válaszoló: kiskorban tiltjuk a fiúkat a babáktól, felnőttkorukban meg elvárjuk, hogy részt vegyenek a gyereknevelésben? Hogy is van ez?

2011. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Könyörgöm ,még két éves sincs ,egy kisgyerek ..játszon azzal amivel szeretne!Majd 20 évesen nem fog barbizni,és rózsaszin labdával játszani ezt most garantálhatom,így látatlanban:)
2011. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!