Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves lányom az R betűt...

2,5 éves lányom az R betűt L-nek mondja. Ki fogja ezt nőni, ez csak amolyan baba beszéd?

Figyelt kérdés
Tökéletes beszél, mond szavakat, csak az a fránya R betű. Helyette lépa, letek, mogyoló..:) és hiába tanítom berregni, az is csak bllll..:(
2009. márc. 18. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!óvónő vagyok és jót nevettem a kérdésen!Hát oersze,hogy kinövi!Sok nagycsoportos,5-6 éves gyerkőc is rosszul ejti,és ha végképp nem sikerül javitani magától,akkor segit az ovodai logopédus!Ne aggódj!És örülj annak,ha már most ilyen szépen beszél!Bár, azt mondják a lányok hamarabb érnek,ezért van igy,de nagyon szerencsés vagy!Üdv.
2009. márc. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom kedves anyuka. Ő még kicsi persze,hogy ki fogja mondani a r betűt. Ha oviba kerül tisztulni fog a beszéde. Én tudom 3 gyerekem van.A kicsi lány most kiscsoportos eddig a s betű sz volt mostmár a kettő között van de nagyon odafigyel hogy mondja. Saját magukat képzik a többiek beszédét hallatán.
2009. márc. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megfogja tanulni az r betut rendesen kimondani.

Meg soha nem hallottal mas kisgyereket igy beszelni, mint most a lanyod? Az r betu mindenkinel nehezseget okoz.

2009. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt ne aggódj. Majd fogsz Te még vágyakozni a lágy L-jei után. Hugi sem tudta kimondani és Molnálként mutatkozott be ha kérdezték a nevét (Molnár a családnevünk). Na miután megtanulta az R-t, lett is belőle egyből moRnáR, annyira tetszett neki, hogy ki tudja ejteni. :D
2009. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást. Egyébként még nem hallottam az R-t L-nek mondani, csak j-nek, de ezek szernt egy óvodai közegben ez általános hál' Isten:)
2009. márc. 18. 20:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
a szomszed kislany is két és fél éves, és mostanában kezdi az R betut R-nek mondani, szerintem teljesen idoben van, semmi problema nincs vele, ki fogja nőni hamarosan.
2009. márc. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden gyerek kinövi,én is sokáig lépának mondtam szegény répát,és általánosban már megyei szépkiejtési versenyekre jártam:D
2009. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kishúgomnak 4és fél évesen sikerült!

Buszmegállóba énekeltük a Pál, Kata, Péter jó reggelt c dalocskát (ezzel gyakoroltunk, hátha...) és kimondta a kukurikúba:-)

végre nem "kukuliku":-)

2009. ápr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!