Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 eves es 4 honapos a kislanyo...

2 eves es 4 honapos a kislanyom. Mit tegyek, ha ugy latom a jatszoteren nem akarnak vele jatszani? Volt ilyen tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés
Nem "kioktatasra" van szuksegem. Szepen, erthetoen beszel, kedves a gyerekekkel. En is jatszomm vele, de azert jarok vele jatszoterre, hogy a gyermekek tarsasagat is megszokja.Viszont nem szeretnek beleavatkozni a kis vilagaba ilyenkor, latni akarom, hogy mennyire boldogul nelkulem.
2011. máj. 31. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg visszahúzódó, szégyenlős.

Ha a többi gyerek kezdeményez és nyitott a gyereked felé, akkor a kislányodnak kell segítened abban, hogy tudjanak egymással játszani.

Pl. ültök a homokozóban, odajön egy kis gyerek és becsatlakoztatod őt is a játékban, majd szép lassan 'lelépsz' a környékükről.

Amint belefeledkeznek a játékban, azt se fogja érzékelni a gyerkőcöd, hogy merre jársz. :))

2011. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gyerekek nem igen játszanak egymással. Az én kisfiam 5 éves és azt mondták az oviban ebben a korosztályban már elképzelhető az együtt játszás, de még inkább csak egymás mellett játszanak. Meg utánozzák egymást. Mennek egymás mögött motoron, ha az egyik csúzdázik a másik is.

Úgyhogy az ő korosztálya még nem játszik igazán, a nagyobbak meg nem fognak vele játszani, hiszen ebben a korcsoportban a két év is jelentős előny. És idegesítheti a nagyobbakat, ha ő még nem tudja ugyanazt csinálni amit ők.

2011. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tetszenek a válaszok. Az utóbbi különösen rávilágított az egyik lényeges pontra. Annyit pontosítanék, hogy átlagban a negyedik életévtől kezdenek egymással játszani a gyermekek, az 5 éveseknél ez már tipikus. Ahogyan az előző hozzászóló írta, egy bizonyos életkorig (jelzem, kb. a negyedik szülinapig átlagban) csak egymás mellett játszanak, és az utánzás a (látens, rejtett, ösztönös) tanulásuk egyik legfőbb módja. A játék során is tanulnak, szintén ösztönösen.

Két éves korban még bőven elegendő helyzet az, ha olykor gyermektársaságba viszik (a bölcsődét nem ajánlom, életkori sajátosságok miatt; a bölcsi azért van, hogy ha a szülőnek dolgoznia kell járni, legyen, aki vigyáz gyermekére, azaz szükséges rossz megoldás). Persze akadnak 3 év alattiak, akik élvezik a bölcsit, meg akik lelkesen játszanak egymással (inkább egymás mellett), de a többségükre nem jellemző. A szülő a legfőbb társa a 3 év alattiaknak, azonban 2 éves kortól gyermektársasághoz szoktatni hasznos dolog; persze egy csecsemőt is körülvehetik más csecsemők , gyermekek, pl. nagycsaládosoknál ez amúgy is elkerülhetetlen.

2011. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat. Segit megerteni, hogy mi is tortenik igazan.
2011. máj. 31. 18:50
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem arrol van szo, hogy nem kezdemenyez a kislanyom, vagyhogy visszahuzodo. O maga megy oda a gyermekekhez, es csak a tarsasagukban akar jatszani. Egyaltalan nem visszahuzodo, csak batortalan az elejen, de kitarto. Termeszetesen nem tartom egy szemelyes dolognak, hogy az en gyerekemmel"nem akarnak" jatszani, csak szerettem volna megerteni mi tortenik, es, ha kell, kell-e tennem valamit.

Mindenki valaszat oszinten koszonom.

2011. máj. 31. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. :) Az alapján, amit leírtál, nincs min aggódnod. Vidd le máskor is játszani, és ha egyedül játszik, az is rendben levő, ha másokkal, az is. :) De lehetőleg mindig a szülő vigyázzon rá, pl. te; esetleg egy másik rokon átmenetileg , de olyan, akihez szintén erősen kötődik érzelmileg a gyermek és te is alapjában "kijössz" avval a rokonnal. A bölcsi szükséges rossz megoldás; csak minden 5., mind 6. esetben tesz jót a (3 év alatti) gyermeknek.
2011. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!