Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs lelkiismetet-furdalásod,...

Nincs lelkiismetet-furdalásod, amiért nem tudsz megadni mindent a gyerekeidnek?

Figyelt kérdés
Annyi mindent szeretnék venni a gyerekeknek: biciklit , rollert kerti játékokat és még hosszan sorolhatnám. Szeretném őket különórákra járatni, mint sok más szülő , de anyagilag nem állunk annyira jól , hogy ezt megtehessük, ezért lelkiismeret-furdalásom van , nem is kicsit.
2011. máj. 30. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nincs. a gyereknek biztonság kell és feltétlen szeretet, legalábbis ez a legfontosabb. és ezt a 2t meg tudom adni
2011. máj. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Igazából nincs lelkifurdalásom. Amire szükség van, azt megadjuk, mert mindig van valami megoldás rá, de nem hiszem, hogy jobb ember válik belőle attól, ha mindent megkap. Sokszor jönnek hozzánk a gyerekek barátai, vannak közöttük kimondottan jómódúak is, mégis az enyémeket írígylik, mert nálunk van közös játék, közösen eltöltött idő, odafigyelés.
2011. máj. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell minden. Én pl mindent kiharcolok a lányomnak, amit csak tudok, de már kezdem visszafogni magam. Azt vettem észre, hogy így már nem is igazán kíván semmit. Ez sem jó. A vágyakozás a lényeg. Aztán elfelejti és másnap már más kell neki. Ne aggódj. Adj meg mindent neki lelkileg és légy találékony.

Nálunk a gyerekeknek (enyéim+ a vendégek) az volt a legnagyobb élmény, amikor leszedték a citromfüvet és kis segítséggel finom teát csináltak belőle, még úgy is, hogy valamelyikük meg sem itta.

2011. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Én még nem tartok itt (csak 10 hónapos a babám), de! Gondold végig. Amikor vállaltátok a gyerekeket, tudtad, hogy egy gyerek nem egy fillérbe kerül, mire felnő, már akkor tudtad, hogy külön órákra fog járni. Ha akkor, amikor vállaltátok a gyerekeket, még úgy nézett ki, hogy bírni is fogjátok, csak közben megváltozott sajna az anyagi helyzet, akkor nyugtasd meg magad, hogy nem te tehetsz róla. Ha viszont már akkor tudtad, hogy nem fog menni, akkor talán kevesebb gyereket kellett volna vállalni.

Egyébként ne legyen lelkiismeret furdalásod. Próbálj meg magad törődni a gyerekekkel, időt szakítani rájuk. Hidd el, ezt jobban fogják értékelni, mint a külön órákat.

2011. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy h.lyén hangzik, amit most fogok írni, és nem szeretném, ha bárki félre értné. Nekem azért van lelkiismeret furdalásom, mert tényleg mindent meg tudunk adni a babánknak. De mikor nézem, ahogy válogat a sok étel, és szebbnél szebb játék között, és közben meghallom, hogy más családoknál az alapvető élelmiszerek megvétele is gondot okoz, olyankor nagyon elszorul a szívem.

Ezzel nem rátok gondolok kérdező, hanem azokra a gyerekekre, akik csak az óvodában, iskolában tudnak enni...:(

2011. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kisnita ***** válasza:
87%

Nincs lelkiismeret furdalásom mert amit tudok megadok neki. Akkor lenne ha elinnám vagy elszórnám magamra a pénzt a gyerekem meg nem kapná meg azokat a dolgokat amik az egészséges fejlődéséhez szükségesek. Attól, hogy nincs több tíz ezer Ft-os babakocsija meg egyéb drága holmijai még ugyan olyan boldog gyerek mint a többi. Nekem ez a fontos nem az, hogy villogjak a drága holmikkal és a gyerekemet is erre nevelem.

Viszont nem állok olyan jól anyagilag, hogy sorra szüljem a babákat mert akkor már biztos lenne lelkiismeret furdalásom ha azért kellene kivennem a fiam szájából a falatot, hogy a másiknak jusson! Ha mindenki addig nyújtózkodik ameddig a takaró ér nincs helye lelkiismeret furdalásnak. Többek közt azért is nem vállalok több gyereket mert nem akarom úgy érezni magam mint most Te kedves kérdező. Ennek az egynek szeretné mindent megadni.

2011. máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is az ellenkező vagyok mint az utolsó előtti válaszoló.Mert rájöttem már hogy annyi mindene van, hogy már nincs is olyan a boltba ami itthon ne lenne.Inkább magamnak nem veszek semmit.És rájöttem hogy ez nem jó.Mert amit kiejt a száján mindene meg van.A szoba az udvar olyan mint egy ovi.Nem is tudja mit kezdjen vele.

Azt hittem ha mindent megveszek neki jobb lesz, de ez nem igaz, máshogy sül el a dolog.:-(

2011. máj. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
nincs,gondolj bele ő azt se tudja igazán re van szüksége,amit szeretne az a sok ölelés,sok együtt töltött idő,nevetés,séták,közös élmények.1 keresetből élünk 4-en igy nincs nagy dőzsölés,de megoldom,ha úgy érzem szüksége lenne(szerinte)valamire,pl könyv,vagy fejlesztő játék stb.én mindig úgy csinálom,hogy eladom azokat a játékait amivel már nem játszik vagy kinőtt belőlük,és az árán olyant veszek ami neki való.ez nálunk bevált nagyon.és igyekszem előrelátó lenni,rendszeresen figyelem az aukciós oldalakat,és ha olyant látok ami jó áron van de még kicsi hozzá,akkor is megveszem neki.A karácsonyi ajándék laptopját már most megvettem,ujj volt de 2200 ft ért sikerült megvennem.Hát karácsonykor ennyiért biztos nem veszek neki.eltettem,majd jó lesz neki.szóval okosan csinálja az ember akkor mindent meglehet.
2011. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Lelkiismerfurdalásom nincs, de nagyon sajnálom, hogy nem tudom neki megadni azt, amire ÉN vágyom. ÉN tökre örülnék, ha mindegyiknek lehetne elsőkézből ruhája, sok-sok-sok legója, saját biciklije, uszodabérlete, angoltanára, stb.

Nem tehetek róla, hogy nem tudom megadni, de felfogom józan ésszel, hogy ezeket ÉN szeretném megadni nekik, nem ők kérik, illetve így is rengeteget foglalkozom velük: könyvtárba járunk, társasozunk, barkácsolunk, játszóra járunk....szóval minőségi időt töltök velük, vagyis megadok nekik mindent amit tudok. És ez nem kevés. Csak sokszor kell mondogatnom magamnak :-D De maximálisan megértelek :-)

2011. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkiismeret furdalásod! Tudom, hogy közhely, de a pénz nem boldogít. A gyerkőcnek szeretet kell, és találékonysággal mindent megadhatsz neki. Ha több pénzed lenne és lenne roller, bicikli, akkor elektromos kisautót szeretnél. Ha azt is megtehetnéd, akkor már ugráló várat. Ha azt is, akkor Disneyland-et minden gyereknapkor, ha azt is akkor... és sorolhatnám. Mindennél van jobb! A szeretet a legfontosabb!
2011. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!