Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam úgy alszik...

2,5 éves kisfiam úgy alszik el, hogy kaparja a homlokát. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

Kicsi korában szopi közben birizgálta az arcom, majd a szemöldököm, amikor már nem szopizott akkor állt rá a szemöldök birizgálásra, majd tovább fejlesztette szemzug kaparássá. Mármint az enyémet kaparta. Ezt ugye nem engedtem, mert nagyon fájt. Kb. 3-4 hónapja megcsípte a homlokát egy szúnyog, és a viszketés miatt kikaparta. Akkor szokott rá, hogy nem engem kapar, hanem a sebet. Ami azóta is megvan, hiszen folyamatosan véresre kaparja.

Ezt alvásnál csinálja, illetve ha hisztis, fáradt. Tehát ezzel nyugtatja magát.

Tudja, hogy ezt nem kéne, szoktunk vele beszélgetni arról hogy mi legyen helyette, de mindig azt mondja, hogy ha meggyógyul ő akkor is kaparni fogja, meg hogy ő így akar elaludni. Amúgy melléfekszek alvásnál és cumizik is.

Próbáltunk már sok mindent, ha leragasztom, leszedi, ha bekenem bepanten plusszal visít hogy töröljem le, adtam már neki szundi kendőt, alvós állatot, hogy azt kaparja. Felajánlottuk már neki, hogy kaparjon megint engem vagy apát, de már nem akarja.

Járt már valaki hasonlóan?


2011. máj. 30. 13:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Csak egy ötlet.. varrjatok a kedvenc alvós állatkára "bibit" elütő színű cérnával, hogy azt simogassa, mert az állatka úgy jobban el tud aludni. Hátha bejön.
2011. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!