Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Baba" a fiam, nem hajlandó...

"Baba" a fiam, nem hajlandó tovább lépni, fejlődni.2 és fél éves, de a huga önállóbb. Mit tehetek? Mitől van ez?

Figyelt kérdés

sziasztok! egy ideje aggaszt már a fiam viselkedése. októberben lesz 3 éves, de nem szobatiszta (ül a kakiban, nem zavarja), lusta egyedül enni (anya, etessél), a cumit nem tudjuk elfelejteni és mindenáron ragaszkodik a tejcsi cumisüvegből való elfogyasztásához. Ma is nem tudom miért, nem volt hajlandó ebédelni, helyette könyörög a tejcsiért - persze az egyetlen cumisüvegéből (másik nem jó). Egyszerűen nem tudom, meddig lehetek vele türelmes, hogy ez meddig normális... az egy dolog, hogy van, aki furán néz rám a fiam önállótlansága miatt (nem érdekel különösebben), inkább az aggaszt, hogy miért van ez. a huga nemsokára másfél éves, szeretik egymást, össze vannak nőve - szóval nem a tesó születése miatt babásodott vissza.

Nagyon hálás lennék, ha leírnátok, mit gondoltok erről! Köszönöm!


2011. máj. 27. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem tűnik féltékenynek, de szerintem igenis van köze a kistesó születéséhez. Nálunk is történt visszalépés, ha nem is ilyen mértékű, pedig imádja az öccsét. Erősítsd benne, hogy ő már nem kisbaba, mondogasd neki, hogy egy ilyen ügyes nagyfiú, mint te ezt már biztosan meg tudja csinálni. Dicsérd meg, ha önállóan eszik, kapjon ilyenkor kiemelt figyelmet. Mondd neki, hogy mutassa meg a huginak, hogy kell ügyesen enni, pohárból inni, hiszen ő a nagyobb, ő a kicsinek a példakép. És légy következetes, ne etesd. Ha rájön, hogy több figyelmet kap, ha ügyes, elhagyja ezeket a babás dolgokat.
2011. máj. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy szeretik egymást, de hidd el nekem, ebben a korban a tesó miatt babásodnak el. Akkor most még jobbat mondok, Nálunk 2 éves volt amikor jött a tesó. 1 évig minden ok. Majd 3 évesen a szobatiszta gyerekem elkezdett bekakálni a bugyiba, rá 1 hónap múlva követelte , hogy etessem, 3,5 évesen etetnem kellett délbe,azt hittem baj van vele, elmentünk pszichológushoz, hisz testvérféltékenységet ő sem mutatott, minden rendben volt köztük. A szakember mégis azt mondta a tesó miatt van, és ajánlotta, hogy a nagyobb minden nap legyen félórát baba. Így minálunk most úgy van, hogy kivesszük a kádból, kézbe mint egy babát visszük, megfujjuk a hasát, csikizzük, ő eljátssza, hogy oázik stb...szóval félóráz ő is kisbaba lett. azóta minden de minden rendben van vele. :-D Próbáljátok ki ti is.
2011. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat! megnyugtató. próbálok türelmes maradni. ha nem etetem, nem eszik. ha nem eszik, éhségében sír, teljesen kiborul... jó ideje próbálok vele plusz programokat is csinálni, amikor a hugit nem viszzük. ilyenkor talán kiegyensúlyozottabbnak tűnik.

olyan gáz, az ovónénik nemrég mondták, hogy ugye majd ezekkel nem lesz gond (első szülői értekezlet). hát, nincs garancia :(

köszönöm még egyszer a válaszokat, próbálok türelmes maradni!

2011. máj. 27. 14:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az egy éve önállóan közlekedő kisfiam visszaült a babakocsiba, a húga helyére:(

S 3 hónapos babát kézben cipeljük, miközben a 2,5 éves kisfiam trónol a babakocsiban és tolatja magát.

utcán körbe nevettek ma is:(

2011. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
szia! nálunk is van így! a hugi nem marad a babakocsiban, a fiam viszont szivesen beleül, ha van nálunk (csak ritka esetben használjuk - pl. forgalmas helyen kell gyalog mennünk). ne foglalkozz vele! úgy látszik, tényleg a tesó-dolog a ludas nálunk is... de hogy megy így oviba?! hm...
2011. máj. 27. 14:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!