Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez figyelemzavar? Vagy csak...

Ez figyelemzavar? Vagy csak gyenge akaraterő? Hogy segítsek neki fejlődni ebben?

Figyelt kérdés
6 éves kislány, ha valami nagyon érdekli, akkor figyel, és okos is, ezért gondolom, h ez nem figyelemzavar. De néha már teljesen tanácstalan vagyok, mert szeretném ha figyelne 20 percig a zongorázásra, és képtelen, fél percenként elbambul, ha erélyesebben rászólok akkor "felébred", és képtelen odafigyelni. Nincs benne semmi akaraterő, nem érti meg, h ha figyelne akkor fele annyi idő alatt végeznénk. képtelen magát rászánni dolgokra, és úrrá lenni a fáradtságon(persze ha én is átadnám magam a fáradtságnak minden pillanatban amikor rám tör, akkor fel sem kelnék napokig, de ez nem így megy...)
2011. febr. 11. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akarnék az anyám kedvéért egy zongora előtt poshadni mikor 1000 érdekesebb dolog van :)
2011. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem a fentiek közül. Teljesen normális 6 éves... Szaladgálni, futni, játszani szeret nem zongorázni
2011. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
másra se figyel. és a gyenge akaraterő az biztos, mert ha elesik, sokszor fel sem áll csak sír, és semmire sem képes rászánni magát.
2011. febr. 11. 15:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy gyerek akaraterejét és kitartását nem egy olyan dologgal lehet motiválni, ami nem is érdekli. Ha fél percenként elbambul, az számomra érdektelenséget jelez.

Miért nem kerestek olyan dolgot, ami valóban érdekli és szeretné csinálni? Egy sportot, vagy valamit, amiért ő is úgy érzi, hogy érdemes harcolnia. Egy számára semleges dolog miatt nem fog küzdeni.

Különben is, egy hat éves gyerek élete a játékról szól, ami természetes.

2011. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
rohadtul nem érdekli a zongora, azért mert kicsi hozzá
2011. febr. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Jézus hogy mondhatsz ilyet a gyerekedről nem csoda ha a gyerek állomvilágba menekül előled.

Vidd sportolni és addig se légy a közelében.

2011. febr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
A megoldás: lányoknak való sport, esetleg küzdősport.
2011. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

NE ERŐLTESD A ZONGORÁT!!!! Anyám a balettot erőszakolta rám kiskoromban és mikor Németo-ban dolgoztam egy családnál ott is ráerőszakolták a gyerekre a zongorát, nem szerette! Vagy elbambult, vagy sírt, de csak kínszenvedés volt neki! Én a balettot utáltam, mint a sz*rt, mert én alapvetően egy fiús lány vagyok, a végén egyszerűen nem mentem be az órára, helyette csavarogtam az utcákon és a parkban feküdtem a padon....mondtam később anyámnak (12 évesen), ha erőlteti tovább én megszököm otthonól és csavargó genyszer leszek, keményen beolvastam neki, mennyire utálom az ő álmait!!!!

Később beiratkozam karatéra ahol élveztem a sok bunyót, volt egy remek kínai karatemesterem...és ez a tudás később hasznosnak is bizonyult, amikor 2 suhanc megtámadott hazafelé az utcán(17 éves voltam)!!! Az életemet mentette meg! A Ha nem tudok karatézni, úgy megerőszakoltak volna, hogy egy életen át viseltem volna a nyomait....

hagyd, hogy gyermeked szabadon döntse el, mit szeretne tanulni, és hidd el, meg fogja találni a legjobb utat, ami hasznára válik!!!! Az emberek természete nagyon elérő lehet egy családon belül is, én egy igazi fiús lány vagyok, a foci is nagy örömet okoz, míg a balettől szinte undorom van....még nézni se szeretem, úgy megutáltam! És nem lenne jó, ha a lányod később így megutálná a zongorát....mindig téged okolna, hibáztatna, a fejedhez vágná még 30 évesen is, b*szd meg, te akartad én így szó szerint megmondtam anyámnak, amire ő sírt és mondtam nem hatsz meg vele én is sírtam a balett miatt eleget! Most itt az ideje neked sírni!

Na látod ilyen komoly konfliktus lehet később, ha az anya az akaratát és álmait gyermekére erőlteti, amit ő nem szeret csinálni és ennek a jele, egyáltalán nem is figyel, nem tud koncentrálni, és ez nem azt jelenti, buta! csak nem érdekli a lelke legmélyén, teljesen közönyös a zongora iránt, és nem tehet róla, ő ilyen személyiség egy más természettel....

Azt javaslom, irasd be a lányod többféle tanfolyamra, pl. balett, karate, tánc, ének, stb. és döntsön ő!!!!

Mindenbe kóstoljon bele és ami a legjobban tetszik neki, azt folytassa és hidd el, sikeres is lesz!!!

Nálam a karate életet mentett! Bizonyítottam!

2011. febr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előbbihez még annyit: balett, karate,kunfu tánc, ének, foci, kézilabda, tenisz, ezeket próbálja ki a lányod, csak 1-1 hónapra!!! Az is elég, hogy meg tudja mondani, melyiket szerette a legjobban, de végig kell járnia ezt a körskálát! Ez ugye a zongorával már 10 féle dolog, hagy próbálja csak ki, de szerintem igaza van az egyik előző kommentnek, a gyerek 6 évesen még túl kicsi, én ezt 2 évvel még elhalasztanám....legalább 8 éves legyen!
2011. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!