Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam mostanában mindent...

Kisfiam mostanában mindent annyira "megsajnál" hogy vigasztalhatatlanul sír. Pl. Ha leesik az étel a kanálról, elfújja a szél a papírt a kezéből, kettétörik a rudi, kiömlik a víz a kisvödörből. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Hiába magyarázom neki, hogy semmi gond, felvesszük, értemegyünk, öntünk másikat egyszerűen nem tudom megvigasztalni. Mit lehet tenni, két hete ilyen kábé.

25 hónapos


2011. máj. 26. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmi gondja nem lesz tőle. Ez az időszak is el fog múlni. Saját tapasztalat, hogy ezt azért ne mondd hogy semmi baj, veszünk (hozunk, kérünk) másikat. Főleg ha tönkre is megy valami. Én is ezt csináltam, és most bármit elveszít vagy elront a lányom ez a válasz, hogy "semmi baj, veszümk másikat"
2011. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi infóból nem lehet biztosat válaszolni, azonban gyanítom, hogy valami érzékenyen érinthette, a magzati kortól mostanáig sok minden kiválthatta. Az is lehet, hogy csupán a lelki alkatából ered, de ez esetben is gyanús, hogy van valami, amit még nem sikerült teljesen feldolgoznia. Ettől függetlenül valszeg

nem nagy a baj. A picik képesek ösztönösen feldolgozni a lelik problémáikat, óvodás korban meg különösen hatékonyan (tehát kicsinyed majd idővel), mivel motorikus, manuális készségeik előrehaladottabbak (kirajzolja, kibábozza, kijátsza magából, mesét talál ki, ami a saját örömét, bánatát, szorongásait szintén tükrözi, kifejezi).


Csak kiegészítésképp írom megfontolásra:

----------------------------------------

Ha már 2-3 hónapja tartanak az efféle megnyilvánulásai, esetleg megpróbálhatod azt a megoldást, hogy elviszed nevelési tanácsadóba, tudtommal ingyenes. Ott 90%, hogy játszani fognak vele, tehát még élvezni is fogja, mivel játékterápiát szoktak alkalmazni. Előfordulhat, hogy már ilyen kicsi gyermek esetén más terápiát akarnak alkalmazni, ezért szólok, más lehetőleg inkább

ne engedj, legfeljebb tanácsot kérj hozzáállás vonatkozásában,

ha nem akarnak játékterápiát alkalmazni.

Gyógyszert ne engedj rátok tukmálni, mert minden életkorban , felnőtt korban is számos kellemetlen mellékhatása van és függőséget, legalábbis némi hozzászokást okozhatnak, gyermekkorban még egy aszpirin is sokkal több kárt okoz, mint használ.

(Gyógyszer (allopátiás gyógyszer) csak vészhelyzetben alkalmazható az én álláspontom szerint. A homeopátiás gyógyszerek alkalmazásával azonban egyet értek.)

A lényeg, hogy a játékterápia nagyon hasznos, mert remekül látható a gyermek játékában, hogy aktuálisan mit érez, mi az öröme, bánata, mi érdekli, mi feszélyezi mostanában, mitől szorong, ha szorong, és nagyrészt a tudatalattiját is tükrözi. Itt általában a kisgyerek épp úgy élvezi, mint ha otthon játszik, azonban a gyermekpszichológus, vagy gyógypedagógus , vagy egyéb illetékes szakember törekszik arra, hogy katarzisig, problémafelismerésig terelje óvatosan, a gyermek játékát. Ilyenkor persze feltör a lelki fájdalom a picurban, de ez rendkívül hasznos; ezt ösztönösen is megteszi a kisgyermek bármikor saját maga is, otthon, oviban stb, hogy kijátsza magából a feszültségeit is, szorongásait is, ha van benne. Ilyenkor tehát az se ritka, ha elsírja magát; ez is segíti őt ösztönösen a probléma feloldásában és azért nagyszerű a katarzis, mivel azt feltételezi, hogy sikerült rátapintani a fájó pontra, ekkor a feloldódhat, mivel megtörtént a szembesülés, tudatalattról feljőve tudatosodott végre, és eképpen meg lehet szabadulni a probléma gyökerétől. Ennél fogva nincs további kihatása, nincs további akadályozó hatása a korábban elfojtott és mostanra eltávolított lelki problémának. :)

2011. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!