Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet megnevettetni...

Hogyan lehet megnevettetni egy 1,2,3,4,5,6,7,8 éves gyereket? És mivel lehet szórakoztatni egy 1,2,3,4,5,6,7,8 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés nagyon fontos számomra. Ha Ön kedves olvasó szülő , és úgy érzi ,hogy élvezetét lelné abban ,hogy visszagondoljon csemetéje ezen időszakaira , és arra ,hogy mitől NEVETETT és mitől volt BOLDOG és ELÉGEDETT az kérem segítsen nekem. Ha hajlandó időt fordítani erre a kérdésre kérem külön kezelje a két kérdést , mert nyilván szórakozás közben s nevet a gyerek, de én arra is kíváncsi vagyok ,hogy milyen humor jön be nekik.


A válaszokat előre is hálásan köszönöm.


2011. máj. 21. 18:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
javítás: második és elől törölve a vessző , vmelyik "az" előtt + vessző
2011. máj. 21. 18:07
 2/13 A kérdező kommentje:
kérem előtt vessző. "nevet" előtt "is" van. ejj igazán visszaolvashattam volna , mielőtt elküldöm
2011. máj. 21. 18:08
 3/13 anonim válasza:

Ejha, Maga igazán precíz embernek tűnik. :D Leendő anya?

1-2 éves gyerekeknél a lehetőségek korlátozottabbak. Sokukat nevetésre bír akár egy mosoly, egy viccesebb mozdulat folyamatos ismételgetése is. Például eltakarja az arcát, majd elveszi a tenyerét egy "kukucs" kíséretében, vagy mimikál, és mutogat kölönböző dolgokra. Ebben a korban a szórakoztatás talán egyenlő is ezzel. A hangsúlyt a kommunikáció megfelelő kialakítására, a járás megtanítására meg a szobatisztaságra fektesse, amibe természetesen beleszőheti az előbbieket, sőt, kell is. Amikor már a beszéd megvan, jöhetnek a képeskönyvek, plüssjátékok, jutalmak, stb. Idősebben meg már kezd kialakulni a személyiségük, szocializálódnak, ekkor majd meglátja, hogy mi kell a gyereknek, mi iránt érdeklődik.

2011. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A humor valamilyen oda nem illő, szokatlan, furcsa viselkedésből, szójátékból, látásmódból fakad, ami ennélfogva mosolyt csal az arcunkra.

Nekem 2 éves lesz a kisfiam, amikkel meg tudtam/tudom nevettetni:

-szintén kukucs játék, ahogy a fenti hozzászóló írta,

-ha furcsa hangsúllyal, hangszínnel mondok neki valamit,

-furcsán mozgok, pl mint egy robot,

-megpróbálom elkapni, de közben hagyok neki egérutat

-bármilyen új dolgot tanítok neki, azt ő humorosnak találja, mert szokatlan neki.


Idősebb gyerekekkel nincs nagy tapasztalatom.


Más: a gyerekek a kötetlen játékot szeretik, olyankor endorfinok szabadulnak fel az agyukban, ami boldogságot okoz. A legjobb nekik, (és abból tanulnak a legtöbbet), ha azt, és úgy játszhatnak, amit és ahogy szeretnének. A szülő játszhat a gyerekkel, bevezetheti a játékba, megoszthatja a társaságát a gyerkőccel, de az a legjobb, ha minél nagyobb teret enged a gyerek kreativitásának.

2011. máj. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És ezekben az életkorokban milyen játékokat vagy tárgyakat lehet odaadni? Mi okoz nekik örömöt?
2011. máj. 22. 02:56
 6/13 anonim ***** válasza:

Kisgyermekneveléssel foglalkozom, velük kapcsolatban tudok kiegészítést tenni.

Játék: alaptevékenységük és -mint írták előttem- többek között az örömérzetükhöz is hozzájárul (akárcsak lelki-szellemi és motorikus fejlődésükhöz).

De ha konkrétan a megnevettetést nézzük:

nem véletlen a bohócdoktorok tevékenysége kórházakban, de egészséges gyermek is szeret bohóckodni, vagy nevetni mások (más gyereket, felnőttek) bohóckodásán.Milyen a humoruk és milyet kedvelnek a kicsik? Az ovisok főleg a kaki-pisi humort... és -hogy stílszerű legyek- ez nem vicc! Tényleg ez az egyik legfőbb humorforrás számukra amellett ,hogy kedvelik a bohóckodást. (Persze nem kell minden áron a gyomorforgató oldaláról megfogni ezt.)


Apropó, meg szabad kérdezni: konkrét gyermekről van szó? Netán fogyatékkal él, mindig szomorú, és ezért a kérdés?

(Meg tudom érteni az ebből is fakadó kérdést.)

2011. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem konkrét gyermekről.
2011. máj. 22. 14:27
 8/13 A kérdező kommentje:
Mi az a kaki-pisi humor? Akármennyit gondolkodom nem tudok rájönni. :)
2011. máj. 22. 14:28
 9/13 anonim ***** válasza:

(Tegeződjünk, vagy magázódjunk?)


Kaki-pisi humor? :) Nem hallott még ovisokat kuncogni olyan dolgokon, ami ezekkel kapcsolatos? :) Viccelődnek azon, hogy milyen az állaga, hasonlítgatják ehhez-ahhoz, meg a pukizáson nevetnek, valamint a lányok-fiúk ebbéli különböző szokásain (ki hogyan pisil, stb.), lehetőségein, stb. (konkrétumok nélkül ennyi a lényege... keressek a neten ilyen oldalt, ahol gyerekek vonatkozó kiszólásai találhatóak ? :) ... )


Egyébként ez a fajta humor pont olyasmi, ami természetszerűleg elsősorban a gyerkőcöknek áll jól,

nem annyira a felnőtteknek. Tehát a felnőtt szerintem maradjon az egyéb módon történő bohóckodásnál (nekem az se nagyon megy direkt módon, csak spontán), ha meg akarja nevettetni a kicsiket. ;)

2011. máj. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Természetesen tegeződhetünk. :) Azt megköszönném , ha keresnél nekem egy ilyen oldalt. Kíváncsivá tettél.Nem tudom elképzelni ezt a pisi-kaki humort.
2011. máj. 22. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!