Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet megnevettetni...

Hogyan lehet megnevettetni egy 1,2,3,4,5,6,7,8 éves gyereket? És mivel lehet szórakoztatni egy 1,2,3,4,5,6,7,8 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés nagyon fontos számomra. Ha Ön kedves olvasó szülő , és úgy érzi ,hogy élvezetét lelné abban ,hogy visszagondoljon csemetéje ezen időszakaira és arra ,hogy mitől NEVETETT és mitől volt BOLDOG és ELÉGEDETT, az kérem segítsen nekem. Ha hajlandó időt fordítani erre a kérdésre kérem külön kezelje a két kérdést , mert nyilván szórakozás közben is nevet a gyerek, de én arra is kíváncsi vagyok ,hogy milyen humor jön be nekik.


A válaszokat előre is hálásan köszönöm.


2011. máj. 21. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem szülő vagyok, de sokat foglalkozom gyerekekkel. :) Az unokaöcsém egy-két éves korában teljesen odavolt azért, ha egy nagy plüssmacival áltüsszentéseket kreáltam. (szegény medve neve azóta is Hapcimaci.) Óriásiakat nevetett rajta. (És persze a kukucska játék. Jégkorszak stílusban előadva - Hoooool a baaabaaaa? Itt a baba! Ezt is élvezte sokáig. :) )

Ő is, és az unokahúgaim is teljesen le voltak nyűgözve, amikor nagyobb buborékfújóval - kb. tollasütő méretű fújóka -, naaaagy gömböket készítettem. Azokat vitte a szél, ők nevettek rajta, ha kipukkadt még jobban.

A lufiállatok készítése pedig szintén a lenyűgöző kategóriába sorolandó. Odavannak érte.

Szerették, ha eljátszottam, hogy fel akarom venni a labdát, de mindig elrúgtam "véletlenül". Azon is sokat nevettek.

Remélem valamennyire tudtam segíteni így, nem szülőként is. :)

2011. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nevettetni:

1 éves: kukucsgálás

2 éves: fogócskázás térdelésben, bábozás

3 évesen: a fentiek, fürdőcsata

4 évesen: eljátszod, h te vagy a világ legbénábbja, nekmész a falnak, elesel, megcsúszol, részeget játszol...utánzások

5 évesen: előzők, vicces videók állatokról, párnacsata


szórakoztatni:

1 éves: fények- árnyak játéka, bébikompozás, mondóka kézi mutogatással (ez elment vadászni...)

2 éves: tánc fejlesztése, hangszalagok kiélezése

3 éves: rajzolás, vizipisztojozás, homokozás, építőkocka, közös főzés-takarítás

4 éves: előzőek, gyurma, számítógépen vicces mesék és filmek, csúszda

5 évesen önállóság fejlesztése( imád segíteni mindenben, én hagyom még akkor is, ha utána 6-szor annyi ideig tart elpakolni.) motorozni viszi apa, olvasás, feladatlapozás ( utánozza a lerajzolt betűket, jeleket, folytassa a sort pl: O- *O-*O-* sorolhatnám a végtelenségig

nekem jelenleg 3 éves a fiam, 5 a lányom.

Legjobban egymással tudnak szórakozni. Sokszor összevesznek, de sokszor elég ha egymásra néznek, már dől is belőlük a röhögés

2011. máj. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
óh köszönöm az eddigi válaszokat , főleg az utolsó részletest. Várom a további válaszokat.
2011. máj. 21. 23:01
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogyan fogok rájönni ,hogy melyik korban milyen szintű játékokat kell vennem?
2011. máj. 21. 23:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez minden gyereknél más és más. Az örök kedvenc kezdetektől a kismotor, rajz (pici kortól nyáron festőecsettel vizes vödörből is rajzolhat a gyerkőc.)

Nem érdemes elhalmozni drága játékokkal. a gyerekek szeretik megnézni, mit hogyan lhet szétszedni, sok esetben kidobásra ítélnek több ezer ft-ot érő játékot)

Nálunk rengeteg játék van, de a ház körül talált dolgokkal játszanak szívesen. Kavicsok, homok, növények, állatok, más gyerekek, és a szülők.

Derítsd ki, milyen stílusú a gyerek. Nyugis, zajos, izgő- mozgó, igazi rosszaság, vagy jóság. ezalapján tudod leginkább kiválasztani a nekivalót.

2011. máj. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem konkrét gyerekről van szó.
2011. máj. 22. 16:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!