Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tetvet találtam a kislányom...

Tetvet találtam a kislányom hajában! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom(5) panaszkodott,hogy viszket a haja.Megnéztem és találtam benne serkét. Mivel nagyon messze van gyógyszertár,nincs valami házipraktika,ami elpusztítja őket? Ecetről olvastam,és hajvasalóról. Természetesen,ha ezek nem segítenek holnap veszek valami írtószert,de mivel férjem ma dolgozik nem tudom kire bízni a kislányt. Ha az ecet segít,hogyan kell alkalmazni? Előre is nagyon köszönöm!

29N


2011. máj. 21. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy napon már nem múlik, ha van serke is, akkor már ott vannak egy ideje. Várd meg a holnapot, aztán vegyél kimondottan erre való szert. Szerintem ne kísérletezz.
2011. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
öntsd le jó tömény ecetes vízzel a haját, rakj rá zacskót és hagyjátok rajta jó sokáig( mondjuk fél órát) A sok átfésülés is segít.
2011. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Meg is csináltam neki,holnap pedig veszek valami szert,ami megelőzésre is jó!
2011. máj. 21. 15:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a serkéket le kell húzgálni a hajszálakról, mert ha csak egy is megmarad, sosem szabadultok meg tőle..Két éve egy hónapomba került (meg kb. húsz ezer ft-omba) mire kiírtottam a lányomból, meg magamból, meg a férjemből, ugyanis mindenki elkapta tőle, csak az éppen akkor született kistesó nem. Nem sokkolni akarlak, de legyél körültekintő.
2011. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olcsó és hatásos megoldás vészhelyzetre, ha nincs idő orvoshoz menni/célzott szert vásárolni: TÖMÉNYEN bizonyos hajsampont rajta hagyni a fejbőrbe dörzsölve, órákra, és csak azután lemosni. Sajnos házi megoldásként jobb öltetem nincs, és ez is csak bizonyos samponok esetén válik be. Persze mint -írták- egy napon már nem múlik, jobb a szakszerű ellátás (megfelelő tetü ölő szer, gyermekorvos). A gyermek környezetében élő gyermekek és felnőttek fejbőrét is javasolt megvizsgálni!
2011. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma vettem 2 db Paranit nevű készítményt. Serke szerencsére kevés volt,majd miután a kislányt leápoltam páromat is átnéztem,és ő is engem.Szerencsére nem kaptuk el. Viszont még viszket a lányom fejbőre:S Nem látok már semmit benne,ugye csak a csípések viszketnek neki és elmúlik majd?
2011. máj. 22. 18:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!