Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom székletében...

3 éves kislányom székletében cérnagilisztát találtam, valakinél volt ilyen probléma?

Figyelt kérdés
Csak holnap du.án lesz a gyerekorvosunk.Valakinek volt ilyen problémálya a gyerekével?Mit adnak rá,vagy én mit tudok tenni,hogy ennyhitsem este a viszketést a végbél tájékán.?KÖSZI ELŐRE IS A SEGÍTSÉGET
2009. szept. 28. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálhatod jó zsíros krémmel (ha van még popsi kenőcs) gyakran és vastagabban bekenni. Valószínűleg tablettát fog kapni a picúr, amitől 2-3 nap alatt múlik el. Nagyon fontos, hogy tudjátok-e honnan szedhette össze, pl otthon van kutya, macska, homokozó, és ezeket kéne féregteleníteni. Remélem segítettem, és jobbulást!
2009. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Fokhagymát egyen, amennyit csak tud. Vízzel is lenyelheti a negyedekbe vágott gerezdeket. Nekem is voltak gilisztáim gyerekkoromban, és először mindig fokhagymáztunk, és csak utána mentünk dokihoz, ha nem múlt el.
2009. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nekünk volt gilisztás a gyerkőc, felhívtam az ügyeletet, hogy tudok-e valamit a patikában recept nélkül venni (nyilván nem akartam ilyennel ügyeletre menni) vagy otthoni módszerrel segíteni, de azonnal behívtak, nagyon rendesek és lazák voltak, végig viccelődtek, azt mondták, a giliszta nagyon gyorsan szaporodik, "ne várjuk meg amíg a gyerek a feje búbjáig férges lesz" és nincs recept nélküli megoldás. Aztán megint jót derültünk, mert ugyanazt a tabit (Vermox) írták fel, amit a kutyink szokott kapni, de tényleg 2-3 nap alatt helyre jött. Aztán pár nap múlva kiderült, hogy mi az oviban szedtük össze.

Mindenesetre mindent (kilincsek, ajtók, ajtófélfák, csapok, stb.)alaposan fertőtleníts, bugyit, ágyneműt, törülközőt naponta cseréld és kifőzős mosásban, külön mosd ki, mostantól a gyógyszerkúra végéig mindennap!

Bármilyen önálló is a csemetéd, ne hagyd, hogy egyedül mosson kezet, segíts neki, hogy tökéletesen sikerüljön.

Ezek egyrészt őt védik a visszafertőződéstől,másrészt ti sem fogjátok így elkapni.

2009. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Itthon nincs állat,de a kislányom minden ismerősőm kutyusát megsimogatja.Probálok mindent fertőtleniteni,bár eddig is föztem az ágynemüit.Most mindent amig el nem mulik.
2009. szept. 28. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!