Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Behozassam a 2 éves lányomat...

Behozassam a 2 éves lányomat a kórházba a férjemmel, ha megszületik a kisöccse?

Figyelt kérdés

Mikor Őt szültem, akkor is sok anyukához jött nagyobb gyermeke látogatóba, csak azt nem tudom, hogy még rosszabbat teszek, ha lát engem és nem mehetek velük vagy jó lesz neki, ha találkozunk. Én az utóbbit érzem a jó megoldásnak, csak félek attól, hogy nagyon fog sírni, hogy én maradok, Ő megy haza apával...

Esetleg jó, ha apró ajándékokat adok neki, ha mégis bejönnek vagy inkább ilyesmivel nem kapassam el?


2008. febr. 17. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy érzed.Ha úgy gondolod jót tesz neki,hogy megöleled,megpuszilgatod,akkor vitesd,nem könnyű,mert 2éves.Az én lányom 3 éves volt mikor műtöttek,mielőtt bevonultam a kórházba megvettem álmai póniját,telefonon beszéltem vele és a párom kb.2x be is hozta.Nagyon hiányoztam neki,de nem volt gond vele.Mostmár 5éves lesz és tudja,hogy anyának kórházba kell menni nyáron,mert jön a kistesó.Szerintem ha sír is jobb ha lát,viszont féltékeny lesz a babára.
2008. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó,ha látja, hogy "nem vesztél el". Elmondhatod neki, hogy a tesójáért jöttél be a kórházba, de ő még nem jöhet rögtön haza, mert még nagyon kicsi és a doktor bácsik/nénik biztosak akarnak lenni benne, hogy szépen növekszik, mielőtt hazaengedik. És neked vele kell maradnod, hogy ne féljen egyedül a kórházban. Ezen a ponton én híve vagyok egy-két apró ajándéknak, azzal a szöveggel, hogy a kistesója hozta neki. Így nem az a rossz érzés társul a tesóhoz, hogy anya nincs otthon, hanem az ajándék jó érzése is. (Lehetőleg ez valami játék, esetleg plüss legyen, amit hazavihet és otthon vele van, ezért sztem nem jó az édesség például.)

Ráadásul, amikor hazamentek a babával együtt, én akkor is vinnék valami apróságot a tesó nevében, szintén azért, hogy jó élménnyel társuljon a tesó érkezése. (Csak úgy magától ez nem biztos, hogy olyan jó élmény, mert ugye ilyenkor mindenki az új jövevénnyel van elfoglalva) És az első otthon töltött napokban igyekeznék minél többet foglalkozni vele, amíg tehetem, mert még sokat alszik a baba. Később ezt úgyis nagyon nehéz lesz megvalósítani, de addigra talán beleszokik.

Még nincs a fiamnak tesója, de ha majd lesz, így tervezem a dolgot :)

2008. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép amit a másik két válaszoló leírt, de vedd számításba, hogy sok helyen nem mehet be pici gyerek a gyerekágyas osztályra.
2008. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tamás73 ***** válasza:
100%

Vidd be nyugodtan mert nehogy hírtelen meglepődjön otthon ha a babával állítasz be.

Nem lesz féltékeny így annyira ha már látja mikor veled van.

2008. febr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom,hogy vigyétek be a kórházba.

Nálunk be lehetett és jobb volt így. Látta,hogy hol vagyunk, hogy kijött a pociból a tesó és majd megyünk haza. Nem volt sírás teljesen megértette a dolgot (2 év és 3 hónap van a két gyerek között). Szerintem jobb így minthogy eltűnsz egyszer meg hazaállítasz egy kicsivel.

Ajándék szerintem nem kell, csak mikor bemegy vele beszélgess,ne apával, lássa,hogy nem kerül háttérbe.

2008. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 19 hónapos volt, amikor a lányom megszületett és Apa behozta hozzám a kórházba, mert nagyon hiányzott. Jó Anya vagyok és amokor bejött hozzám, oda sem akart jönni, szinte meg sem akart ismerni és ez nekem nagyon, de nagyon fájt! Így utólag belegondolva egyátalán nem volt jó ötlet őt behozni a hozzánk!

Egyébként a fiam majdnem 3 éves volt, amikor elkezdett beszélni! Szerintem a tesó születése is befolyásolta, bár ezt sehol sem mondták, hogy ettől lehet.


Mivel neked kislányod van, szerintem őt nyugodtan beviheted, mert ők könnyebben dolgozzák fel, hogy jön egy kistestvér. Az óvónénink szerint ez igazán nagy traumát a fiukban okoz, mmert elveszítik addigi elsöbbségüket. Én mindent, amit csak lehetett megtettem, de aztán lehet, hogy nem is e-miatt kezdett el később beszélni. Szerintem én ezt már sohasem fogom megtudni.


Az "ajándékot hozott a testvérke, amikor hazajöttünk a kórházból", az nekünk teljesen jól működött. Én csak ajánlani tudom!!!

2008. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!