Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól mehetek az úton úgy...

Mikortól mehetek az úton úgy a gyerekkel, hogy mellettem jön bicajjal? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

4 éves, nagyon ügyesen jön mellettem a biciklijével, alsóbbrendű utakon gyakoroljuk, borzasztóan vágyik hogy rendes úton menjünk oviba, úgy mint amikor mögöttem ült.

Minden szépen csinál, ha szólok, megáll, tokéletesen egyenesen megy. De szerintem még olyan kicsi, hogy felvigyem az autók közé. Ő viszont ez motiválja. De a fejemben csak az van, hogy egyszer esik borul el rosszul,vagy mondjuk nekem jön , és pl elélok az autónak, viszont én még a kistesót ülésben viszem.

Nálatok ez hogy ment és hány éves korban? Én tutira várnék 6 éves koráig minimum.


2011. máj. 12. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e rá szabály, de semmiképp se melletted menjen, hanem előtted, ahol folyamatosan látod, hogy mit csinál, és tudsz reagálni vagy szólni neki, hogy állj, nézz körül, stb.
2011. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyémek 5 évesek, és én sem engedem még őket az útra. Ők is ügyesek, de annyi hülye autós van, még mi felnőttek sem mindig tudnánk kezelni hirtelen helyzeteket, nem még egy kisgyerek. Mondjuk nálunk nagyon jól kiépített bicikliutak vannak, de kocsik közé biztos nem viszem őket még pár évig.
2011. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát ez ez, nekem is volt már akcióm hülye autóssal. Pedig én jól megyek biciklivel, hisz vezetek is és tudom milyen rossz egy öntörvényű biciklis.

Itt nincsenek bicikliutak az oviig meg forgalmas pláne reggel az út. Most úgy megyünk, hogy ő a járdán teker én meg utána tolom a bicajomat a tesóval. De ez se túl jó, hisz bármikor a kapun kijöhet valaki nagyobb ütembe és máris megvan a baj. Bár tanítom, hogy a fű mellett megyünk, nem a kerítés mellett, de azért a járdák jó minősége miatt időnként felmegy a kerítés mellé. Én meg parázok. Sehogy se jó ez. De ő meg úgy élvezi.

2011. máj. 12. 14:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Főút mentén lakunk. A nagy 3 éves, a pici még másfél sincs.

Mi úgy megyünk oviba, hogy a főút melletti járdán megyünk. Ahol elférünk, ott egymás mellett, ahol nem, ott ő teker előttem.

Azért azt is vedd számításba, hogy elvileg aki kimegy a kapun a járdára, neki is körül KELL néznie. Mindemellett nem kell eszeveszett módjára tekerni a biciklit, szépen, biztonságos sebességgel, pont azért, hogy időben meg lehessen állni.

Miután mi letérünk a járdáról, egy utcába kanyarodunk, ahol nincs járda. Itt az út szélén megyünk. Egy időben minden alkalommal rongyosra beszéltem a számat, hogy csak az út szélén, szépen lassan, nem kacsázunk, előre nézünk, stb... Márciusban töltötte a 3at, és tényleg szépen megy mellettem/előttem.

A kistesó nálunk is mögöttem ül az ülésben.

Én még a nyegemet is lejjebb állítottam, mert így hogy teljesen, telitalppal leér a lábam a földre, biztonságosabbnak érzem a közlekedést.

A forgalmas főútra viszont nem engedem ki még jópár évig, olyan 8-10 éves koráig biztos!

A kis mellékutakon, ahol nincs járda, ott a padka mentén vagy a földes, murvás részen megyünk.

2011. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát korul kell néznie az tény, sokmindent kell, mégse csinálják. Nem megy ő eszeveszettül, nem engedem bármennyire is szeretne.

Padkás murvás részen megint nem engedem, hisz két kerékkel marha nagyot esne vagyis nagyobb rá az esély. Más volt amíg mankókerekekkel ment, az adott egy biztonságot...nekem.

az én ülésem is teljesen le van engedve, hisz amíg a kicsi elől ült, nem is tudtam volna másképp megállni, csak ugye telitalppal, de mostmár elég egy ülés a biciklire, viszont a megszokás megmaradt :-D

Köszönöm a válaszokat. Maradok annál, hogy nem megyünk autók közé :-D

2011. máj. 12. 16:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!