Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyermeketek egyedül...

2,5 éves gyermeketek egyedül kiengednétek az udvarra játszani?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 12:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én nem engedném ki. Nálunk nem is lehet. Az előkert gyerekbarát módon van kialakítva. De a vállalkozásunk is itthon működik, így a kapu mindig nyitva. Főút mellett lakunk és sok autó megfordul nálunk naponta. Egy jó pár évig ezek miatt nem fogom még kiengedni egyedül.
2011. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

a kislányom másfél hónap múlva lesz 2,5 éves. van egy hátsó kert, nem túl nagy, a mi a konyhából nyílik. oda kimehet pl. locsolni a kis kannájával. amúgy a kert végében van egy farakás, meg szerszámok, de elmondtam neki, hogy oda ne menjen, mert az ráomolhat. mivel amúgy is egY aggódósabb típus, és elég fegyelmezett is ilyenekben, nem is megy oda soha. de persze mindig figyelek rá mikor kimegy. az első kertbe nem mehet ki egyedül, de az az utcára nyílik, egy kicsi kertecske, keskeny járdával, előtte forgalmas utca. de soha nem megy ki a kertkapun sem egyedül, mindig mondja, hogy nem megyek tovább, megvárom anyucit, szólni sem kell.

sztem ez gyerekfüggő, pl. az unokaöcséimet nem engedném ki, mert ők abszolút nem ilyenek, nincs semmi veszélyérzetük.

2011. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szia az én fiam júniusba tölti a 3évet. És én igen kiengedem de egyik szemem mindig rajta van ha valamit csinálok!! Bár a konyha ablak pont a kertre néz....
2011. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Egy kicsit most elcsodálkoztam, hogy 1-2 kivétellel mind nemet mondotok. Nálunk zárt terasz, semmi veszélyes dolog, csak a játékai vannak ott és egy kerti pad, illetve 2 lépcsőfok, de ő már nagyon ügyesen lépcsőzik. Nekünk a nappali ablakai és a bejárati ajtó néz a teraszra. Ki szoktam engedni, de mindig figyelek, ő is szól, én is neki. Huzamosabban egyedül nincs kinn pár percnél tovább. Állatunk nincs. Azért az elég érdekes kifogás, hogy bármi bogár megcsípheti. Ha ott vagyunk akkor is, akár egy hangya a homokozóban..
2011. máj. 12. 17:56
 15/17 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem kiengedheted a teraszra. Nem kell anyira félteni mindentől, én is féltettem és láttam amikor elmnetünk egy játszótérre hogy a nálla kisebb gyerek bátrabban csuzdázik, és egyedül a szülei nélkül..... Na a lényeg hogy nem lesz önálló ha minden mozdulatát figyeljük,és segítjük mindenben. Ügyeskedjen csak. Nem azt mondom hogy hagyd magára órákon keresztül. A bizalom nálunk megvan..... és tudja is ha olyat csinál szolok.....


Üdv. 2,5 éves kisfiú anyukája

2011. máj. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Èn írtam már egyszer.A 3,5 éves kislány anyukája vagyok.Èn is csodálkozom,hogy ennyien nem engedik a gyerekekt pár percre sem egyedül.....

A lányomat nem is lehetne bennt tartani pláne ilyen jó idöben.Èn nem tudok,és nem is akarok minden pillanatot mellette tölteni.Van egy 14 hónapos fiam is.Mikor ö is kinnt van természetesen mind kinnt vagyunk!!!!

Nyugodtan engedd ki a teraszra.nincs ott semmi veszélye pláne hogy látod is.....

2011. máj. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
12.39-es vagyok,én is azt írtam,hogy én kiengedem,de csak nagyon figyelve,és hallgatózva.Hallom minden játékát,mozdulatát.Valahol érthető a szülők és az én aggodalmam is,de azért sajnos meg kell tanulni óvatosan viselkednie,az oviba se lesznek ott az óvónők,csak jó messze,vagy még ott sem.az gyerekbarát udvar,állatok nélkül,szerintem elég jó hely arra hogy kicsit önálló legyen.szerintem ilyen környezetben nyugodtan hagyhatod egyedül,de a lényeg,hogy tényleg egyik szeme az embernek rajta legyen.
2011. máj. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!