Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen imákat tanítotok meg a...

Milyen imákat tanítotok meg a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
Jó lenne pár ötlet.Köszi előre is.
2009. márc. 11. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is a mindenki által ismert Mi Atyánk azt biztos tudod. Meg lehet neki majd tanítani.

De este mi így imádkozunk:

Én Istenem, Jó istenem, lecsukódik már a szemem, de a tied nyitva Atyám az éjjel vigyázz reánk. Ámen


De ahhoz,hogy imádkozni tanítsd nem kell külön imádság.

Néhány pl azokért amikért és ahogy az 5 éves kisfiam szokott imádkozni:

Drága Úr Jézus gyógyítsd meg Gergőt, hogy ne hányjon. Ámen.

Drága Úr Jézus ne engedd összedőlni a legot Ámen

Drága Úr Jézus add,hogy anya feje ne fájjon. Ámen

Drága Úr Jézus olyan jó volt ma a farsangi buli köszönöm. Ámen.

2009. márc. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőmék hívők, és ott a két nagyobbik fiú (5 és 3 évesek) minden este elmond lefekvés előtt 1 imát, amiben megköszönik ami aznap jó történt velük, vagy segítséget kérnek 1-1 dologhoz stb, tehát az aktuális dolgokról szól, és a végén van egy kis formális ima is

(asszem így van : én istenem, jó istenem, lecsukódik már szemem, de a tiéd nyitva atyám , amíg alszom, vigyázz reám) plusz felsorolják hogy még kikre vigyázzon szerintük.


Ezen kívül étkezés előtt is mondanak asztali áldást.

2009. márc. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szülinapi ajándék most egy imakönyv volt. Lányom sokat lapozgatja, olvasgatja, bár Ő már 9 éves. A kisebbet is egyre több ima érdekli. AJánlom figyelmedbe A Jóisten tenyerén c. imakönyvet.
2009. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én istenem, jó istenem, lecsukódik már szemem, de a tiéd nyitva atyám , amíg alszom, vigyázz reám

- vigyázz az én szüleimre meg az én jó testvéremre,

mikor a nap ismét felkel, köszönthessük eyymást reggel

(ezt még felnőtt koromban is elmondtam, ha fáradt voltam, vagy aggódtam értük)

Jövel Jézus, légy vendégünk, áldd meg amit adtál nékünk.

Add hogy váljon egészségünkre, másoknak is adj belőle! Ámen

Közös ima után, vagy az asztalnál, ha ott vannak a rokonok, megfogjuk mind egymás kezét, és együtt: Az Atya kegyelme, a Fiú szeretete és a Szentlélek üdvössége legyen és maradjon velünk mindörökkön örökké Ámen

ez ünnepi

2009. márc. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!
2009. márc. 14. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!