Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor dolgozza végre fel a...

Mikor dolgozza végre fel a fiam a kistesó érkezését?

Figyelt kérdés
2,5 év korkülönbség van a 2 kicsi között, és bár a fiam a kislányunkat imádja, nekem hozzá sem szabad már nyúlnom. Látom a szemében az ellenszenvet ahogy rámnéz, nem tehetem a kezem a lábára sem. Mielőtt bementem szülni csak én léteztem neki, értem, hogy mi miért történik, de úgy érzem, hogyha sokáig nem enged közel, akkor tartósan megromlik a kapcsoltunk.
2011. máj. 7. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:

azt szokták mondani, hogy az első gyermek örök egyke marad.

Lesznek még hullámvölgyek.

Viszont vannak praktikák amivel javíthatsz a helyzeten. Sokan vallják, hogy segít ezen az állapoton, hogyha a nagyobbik gyereket is bevonják valamiképpen a kicsi nevelésébe. Amiben tud, hagyd segíteni. És sokat dicsérd. Mond el neki, hogy a kicsinek még sokat kell segíteni mert ő még nem olyan ügyes. Stb Lehet próbálkozni.

2011. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi már előrekészítettük a nagyobbikat a kicsi érkezésére,mindenben segített,soha nem éreztem,hogy féltékeny lenne, mert ő,a nagyfiú is részt vett abban,hogy a kicsit gondozzuk.

És hát előtte se csak én léteztem neki.nagyon figyeltünk arra is, hogy eleget legyen másokkal vigyék el a nagymamák,keresztmamák,aludjon ott már 1 évesen unokatestvéreknél.

Ezen sajnosmár túl vagytok, de vondd be a gondozásba, hozza,vigye a dolgokat,segítsen etetni,pelenkázni,mondd neki,hogy vigyázzon a kicsire.

2011. máj. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nem akarlak elkeseríteni de én jót eddig nem tudok mondani.Nálunk 25hónap van a két fiam között.ahogy megtudtuk a babát a pocimban,már elkezdtük ismertetni vele a helyzetet,ez nem is jelentett gondot.A szülésnél féltem,hogy bírja ki azt a pár napot,de az is simán ment.Utána észre vettük,hogy az nem zavarja,ha a kezembe veszem,de utána..egy percre sem hagyhatom egy légtérbe őket..bántja a kicsit.először kb egy hetes lehetett mikor a fejére húzott tenyérrel,a szerencse az volt,hogy nagy felületen érintette-de jól oda húzott neki egy pillanat alatt ,szinte észre sem vettük,pedig egy rokon kezébe volt a baba épen.Most 8hónapos elmúlt,de még mindig megvannak ezek.És közli is,hogy bántani akarja,megharapja,megüti,ráül(mert már 4kézláb megy,sőt járogat..)fellöki,ha kúszik a fejét megpróbálja a padlóba verni,közli levágja a kezét stb..,hogy honnan veszi ezeket nem tudom,értetlenül állunk előtte,mert sosem mondtunk ilyeneket-sőt hasonlókat sem neki,nem bántjuk,nem lát ilyen filmeket,csak meséket néz szinte.Mégis olyan feszültség van benne,hogy sokszor mese nézés közben is a kezét rágja..szval nem tudom még mai napig sem,hogy kezeljem a helyzetet.az első hónapokban kb 3-4hónapban nagyon sokat aludt a kicsi és szinte csak a naggyal foglalkoztam,ahogy tudtam megoldtam,hogy legyenek olyan programok,hogy kettesben vagyunk,mégsem lett jobb.sőt közli nem szereti az öcsit-persze ha azt mondom oda adom ennek vagy annak,akkor már nem engedi.Kérdezgettem hozzá értőket azt mondták ,higgyem el ki fogja nőni,és ez féltékenység csak ő így tudja kimutatni..hát sajnos a saját családomban ,apai részről is tudok ilyet-hogy ekkora féltékenység volt a fiúk között és majdnem tragédia lett belőle...szval próbáljuk a lehető legjobban kezelni a dolgot de sokszor mi is nagyon bele fáradtunk ebbe és nem tudjuk mi lesz a vége...bízom benne,ha szeptembertől oviba megyünk ez a dolog enyhülni fog,vagy megszűnik...

2011. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hűű, akkor nekem még egy szavam sem lehet. Talán azért szerencsésebb a helyzet, mert nálunk lány a pici és nem vetélytárs. Úgy érzem őt sosem bántaná, csak rám haragszik mióta a kórházba vonultam.


Mi nem direktbe nem adtuk oda senkinek a fiúnkat, rá még soha senki nem vigyázott, holott egy gyönyörű szőke kisfiú. Egyszerűen ilyen a család, messziről szeretnek....

A pici aki 4 hónaposa nagyon anyás, a fiam meg nagyon apás lett. amikor hazahoztam a jórházból nagyon sokat foglalkoztam-volna- a fiammal, ah hagta volna..Nem nyit felém, csak ha nincs itthon a férjem. Igyekszek, de ez a rengeteg hiszti amit művel kiborító. Bár tényleg összetehetm a két kezem, hogy nem bántja, nem is tudom mit tennék..

2011. máj. 7. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Majdnem napra pontosan két év van a lányom és a fiam között. A kicsi pocakba kerülésétől folyamatosan készítettük fel a nagyot, hogy testvére lesz. Elég jól sikerült, úgy érzem. Bár néhány hétig nehezebb volt az elején - sosem bántotta a tesót, csak "rosszalkodott", hogy felhívja magára a figyelmet - de szépen lecsengett, mire két hónapos lett a kicsi, már rendben voltunk. Átmeneti probléma után visszaszokott a bilire és balesetmentesen szobatiszta azóta is. A kicsi most 9 hós, már aktívan játszanak együtt, imádnivalóak! :-)

Szerintem a felkészítésen múlt és azon, hogy én mindkettőt otthon szültem és a lányomnak nem kellett átélnie azt, hogy anya eltűnik itthonról napokra, aztán hazahoz valaki idegent, akit még szeretni is kell... Alig volt ötperces a fiam, amikor a lányom már odabújhatott hozzánk az ágyra. Megpuszilta az öccsét, megsímogatta, azóta is imádja, a kicsi meg úgy néz rá, mint aki csodát lát. Édesek együtt. :-)

2011. máj. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiamat (3 éves) nem lehet/ett bevonni a kicsi körüli segítségbe. Semmit nem hajlando végezni a testvére körül. Engem szipolyoz, mindent kitalal, csak ne a kicsivel foglalkozzak. Szereti a testvérét, mert sokat mutogat neki, puszilgatja, olvas a mesés könyvéből stb. Nalunk mondjuk pont fordítva történt, mint nalatok. A nagy sokkal ragaszkdobb lett felém - pedig addig is anyas volt - és ez azota sem valtozott (6 honapos a kicsi). Tanacsot nagyon nem tudok adni, csak annyit, hogy légy nagyon figyelmes a naggyal. Én sokszor a kicsit helyeztem hattérbe a nagy miatt. Sokszor dicsérem, sokszor veszem ölbe, és vannak olyan ritualék - esti fürdés, mese, reggeli kelés, ovoda utani idő - amit csak ra fordítok. Ilyenkor a kicsivel az apja van. A nagyon nehéz időszak nalunk 1 honapig tartott. Szorítok, hogy minden rendben menjen, és hamar helyre alljon a rend.
2011. máj. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21.07es vagyok,az tény,hogy nem mindegy,hogy két fiúról beszélünk akik vetély társak lesznek mindig vagy fiú lányról..és az sem mindegy,hogy mennyi idő van köztük..mert egy év plussz is sokat számít.
2011. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!