Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam számára...

2,5 éves kisfiam számára mivel tehetem minél könnyebben feldolgozhatóvá kistesója érkezését?

Figyelt kérdés

Milyen ötletek, bevált fortélyok vannak? Én a következőket hallottam / olvastam / találtam ki:

- bevonni őt is a feladatokba a saját szintjén

- nem túlreagálni a kisbabát (elméletben könnyű:))

- rengeteg figyelem a nagyobbnak, amennyi energiám csak marad

- programok, amiket csak a nagyobbal csinálunk (apa, nagymama segítségével eleinte)


Mivel tudnátok kiegészíteni a listát? Szeretném, ha minél kisebb traumaként élné meg és minél kevésbé neheztelne a picire - úgyis fog...

Tapasztaltabbak: mennyi időbe tellett, amíg elfogadta az új helyzetet az idősebb? Nagyon megváltozott a személyisége és ezáltal a családotok élete?


2011. aug. 8. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk sokat segítettek az Anna-Peti könyvek, a kistestvér érkezik címűt sokszor forgattuk, a lányom nagyon szerette, de másoktól is csak jót hallottam róla.

Nekünk nem volt túl problémás a kicsi érkezése - pont két év van köztük - de valóban kell a figyelem a nagyobbra, meg az is jó ötlet, hogy bevond a feladatokba, a lányommal pl. együtt válogattuk át a kinőtt ruháit, hogy mit tud majd hordani belőle Öcsike is, nagyon élvezte. Együtt vettünk pelenkát, ő választhatott pl. fürdőlepedőt, babaplédet és arra is figyeltem, hogy ha a kicsi kap valamit, akkor a nagyobb is kapjon akár csak egy apróságot, de neki is legyen valami.

2011. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 év 8 hónap van a 2 lány között (a kicsi most lesz 7 hónapos).

Amiket leírtál szerintem mind jók, mi is alkalmazzuk/alkalmaztuk.

Ezen túl mi nagyon sokat beszélgettünk már a terhesség alatt, hogy mi hogy lesz (sokat fog aludni a kistesód, sírni fog, anya szoptatni fogja, anya kórházban lesz, mi lesz a kórházban). Mindezt úgy, hogy gyakran meséltem hogy vele is pont ugyanígy csináltam, mikor kicsi volt.

(Egyébként annyira édes egy 2 év körüli gyerektől ezt hallani "Anya, meséld el, milyen volt, mikor kicsi voltam!") Sokszor kérte, hogy nézzük meg a fényképeit, videókat is a születésétől kezdve.

Az Anna, Peti, Gergő sorozat nekünk is jó kiindulópont volt a beszélgetésekhez.


Mikor már megszületett a pici és az első 2 hónapban még sokat és hosszan szopizott, közben mindig olvastam a nagynak. Imádja a könyveket és így ő is érezte, hogy nem csak a tesóval foglalkozom. Ilyen pici korban még nem is vonja el szinte semmi a picur figyelmét a szopizásról. Később ezt "kinőttük", de az első időszakban nekünk nagyon bejött.


Egyébként meg gyerekfüggő, hogy reagál. Sokféle forgatókönyvről hallottam (nagyon anyás lesz; elfordul anyától, de a kicsit imádja; a kicsi ellen fordul; dacos, ellenkező lesz). Illetve időben is változhat. Van, aki az elején féltékeny, van, aki akkor, mikor elkezd mászni, van aki akkor mikor feláll és járni kezd. Ki tudja nektek hogy lesz!?

Sok türelmet és jó egészséget!

2011. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is bejött az Anna és Peti! :)


A feladatokba való bevonással óvatosan, mert sokan erőltetik és pont a visszájára fordul. Egyik rokonunk konkrétan itt rontotta el és elég nehezen jönnek ki a kicsik egymással (hiába szép és romantikus kép, ahogy a nagytesó mosdatja a kistesó lábát a kádban, ha egyszer nem akar részt venni ebben a feladatban és csak egy kínos kötelesség az egész).


Másik tapasztalat, hogy ha a naggyal vita van, akkor nem gagyogunk a kicsivel előtte, így a velünk való vitázásból fakadó feszültségét eszébe sem jut a kicsin levezetni.


Amit nagyon ajánlok, az 2 könyv: "beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje" és ugyanettől a szerzőpárostól a "testvérek féltékenység nélkül".


Sokaknál jelent nagy gondot a szoptatás, nálunk ezzel nem volt semmi probléma. Pár héttel a szülés előtt nézegettünk együtt olyan könyvet, amiben voltak képek és megbeszéltük, hogy mi ez és hogy megy. Nagyon klasszul viselte ezt a részét az elejétől kezdve.


Értelmes barátok, rokonok figyelmét hívd fel arra, hogy ha hozzátok mennek, akkor az első 10 percben a naggyal foglalkozzanak és csak utána a picivel. Ha szomszéddal találkoztok, aki csak a kicsihez beszél vagy csak róla kérdez, akkor egy idő után szakítsd félbe valamivel.


Hirtelen ennyi, de ha eszembe jut még valami, akkor írok :)

2011. aug. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy 2 fiú 2 év korkülönbséggel.
2011. aug. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is ezen agyalok, hamarosan szülök és pont 2,5 év korkülömbséggel.

ami nekünk még eszünkbe jutott hogy amikor majd jön megnézni a kicsit a kórházba akkor kap tőle valami jelképes ajándékot.

az anna peti könyv az én fiamnak nem jött be, viszont videókat szoktunk nézni kisbabákról az nagyon tetszik neki.

mi az elejétől bevontuk őt a várakozásba, látszólag nagyon várja a tesóját, de bevallom nagyon félek, hogy mi lesz, mert fiam hajlamos a féltékenykedésre és nála ez rejtett módon jön ki...

üdv

2011. aug. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket, nagyon jók! Tényleg a rokonokkal sem árt beszélni erről a dologról, erre még nem is gondoltam. A jelképes ajándékról olvastam az Anyák Lapja valamelyik számában, már tervben van... viszont tök jó ötlet, hogy a kórházba vigyük be, és az első látogatáskor már megkapja a nagyobb.

Kíváncsi vagyok, mi lesz... Ha a nagyobbat nem rázza meg a tudatra ébredés, hogy már nem csak ő apa-anya szeme fénye, akkor nyert ügyünk van:)

2011. aug. 9. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:
en most terhes vagyok, neha szoktam beszelni, hogy "tudod ki van a pocakomban?" az elejen azt mondta, hogy ő, aztan mondta, hogy kutya, zsiraf :D es ha barmi mast mondtam zokogni kezdett.. de mostmar (jo, ket hete mondogatom neki kb) egesz jol reagal, hogy egy jatszotars, akivel egyutt epithet, mondta, hogy apa is jatszhat majd vele, meg a mama, meg a papa.. beszelj sokat neki, hogy milyen jo lesz neki, ha lesz egy kispajtasa
2011. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!