Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 39 fokos lázas gyerekhez...

39 fokos lázas gyerekhez kijön a gyerekorvos ha felhívom rendelési időben?

Figyelt kérdés
Ugyanis nem akar moccanni lefelé a láza a hároméves gyerekemnek.Borogattam, ülőfürdőztem, kapott 10 ml Nurofent.És kapott egy 120 as Nurofen kúpot.Felhívtam az orvost,)nem akihez tartozunk, hanem a helyettesítőt mert a miénk szabin van.(a mi orvosunkkal telefonon beszéltem)Szóval felhívtam, és azt mondta hozzam be a rendelőbe és várjam ki a sorom a gyerekkel.Mondtam neki, hogy teli van a gyerek borogatással, gyógyszerekkel, és így is 39 fokos a láza a gyereknek.tegnap 5 óra óta szinte alig tudtam levinni 38 alá a lázát.Nagyon makacs vírust nyelt be.Nem taknyos köhög csak láz van.Szóval ahogy felhívtam az orvost és megtudta, hogy nem oda tartozom,azonnal kötekedett,hogy mit képzelek jöjjünk be.De kérem a gyerekem fekszzik, nyeklik nyaklik, nem lehet mozgatni ha nem akarom, hogy 40 re felmenjen.Ráaadásul én is beteg vagyok.(mozgásszervi betegség,lehet, hogy kórházba is be kell evvel feküdnöm a közeljövőben))Nincs autónk,babakocsit már eladtuk,orvos messzi van, nagyon lázas a gyerek,tényleg ilyenkor nem jön ki az orvos??? Vidéken lakunk taxit nem hívhatok.Most várjam meg amíg lemegy a láza és ha napokig nem megy le?Szóval én ezt nem értem, hogy miért nem jön ki az orvos, ha szükség lenne rá.Felétek ez, hogy működik?Tényleg nem jön ki az orvos, ha a gyerek nem mozdítható?
2011. máj. 6. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
az ügyeletet kellene kihívni nem ezzel a bunkó dokival egyezkedni
2011. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hívd ki az ügyeletet!


Nálunk sem jön ki az orvos, múltkor 40 fokos lázzal én cipeltem be, akkor persze már kapkodott mert látta hogy baj van... :(

2011. máj. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen idős a gyerek?
2011. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is az ügyelet a megoldás. Bár nem tudom, de nálunk csak délután négytől van.

Hozzánk egyszer a házidoki nem akart kijönni, lázas volt nagyon az egy éves gyerekem. Nagy tél volt akkor, méteres hó, szél.. Már bőgtem a telefonba, s utána kijött. Nem ment le szívemnek a láza nálunk sem. Kapott egy szurit, az már használt! Annyira ki van szolgáltatva az ember! Sok bunkó doki mostanság..

2011. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

"Milyen idős a gyerek?"


Három éves, írta a kérdező.

2011. máj. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Sajnálom, hogy a te gyereked is elkapta ezt a vírust, az én lányom most lett túl rajta, 4 napon keresztül volt ilyen magas láza. Én is nehezen tudtam levinni. Nálunk a kúp használt amit a doki írt fel.

A borogatás a lábfején meg a homlokán folyamatos legyen addig még 38,5 re le nem megy. Gyakran kell cserélni, de hatásos lehet.

Nálunk sem jött ki a doki, mondván az anya dolga levinni a lázát.

Jobbulást kívánok!

2011. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ezt a lázcsillapítási módot mondták ( amíg dokihoz nem juttok): Germicid C kúp + hűtőfürdő, 2-3 óra múlva Panadol szirup , 3 óra után megint Germicid C kúp ( 6 óra legyen a két kúp között)
2011. máj. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben sikerült levinni most 37,9 re levinni, 3 szor hűtőfürdőztünk.Végre találtam egy doktornőt aki akinek magánrendelése van, odamegyek időben a férjem meg utánamhozza a rendelés elejére a gyereket.Találtam egy ismerőst aki autóval elviszi a magánrendelésre.Ilyenkor azért csak nem jó kint km -ereket menni a beteg gyerekkel.Tényleg csak a makacs láz miatt nem vittem el sorba állni a rendes rendelőbe.Meg hát nem is volt abban az állapotban.Remélem 4 ig tudjuk tartani a 38 fok alattit, hogy legalább gyógyszert írathassak neki.Nah meg mindenképpen lássa egy gyerekorvos.Nem tudom, de érdekes, hogy más tünete nincs a gyereknek a lázon kívül.
2011. máj. 6. 13:34
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Ez nagyon valószínű, hogy három napos láz lesz. A roseola nevű vírus okozza. 3-4. napon majd kiütések lesznek a kicsi testén, kisfiamnak a lábain és a pociján-mellkasán volt sok. Azzal sem lehet tenni semmit, és nem is kell. A lázát pedig 3 napon keresztül nem tudtuk levinni 38 alá, folyamatosan borogattam, hűtőfürdőt csináltunk, és felváltva adtam neki Nurofent és Panadolt - sajnos a lázcsillapító kúpot azonnal kikakilta. :(
2011. máj. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!hogy vagytok? Mit mondott a doki?
2011. máj. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!