Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez lenne a szocializálódás?...

Ez lenne a szocializálódás? Többgyerekes anyukák írjatok!

Figyelt kérdés

Fiam 4,5 hete jár oviba, márciusban töltötte a 3.évét.

Azóta borzalom:(

A kistesóját, aki 16 hónapos, folyton terrorizálja. Fogja a kezét, húzza maga után, elgáncsolja, lökdösi, fellöki, kiabál vele, nem engedi játszani, mindent elvesz tőle.

Ovi előtt nem volt ilyen.

Hiába a szép szó, a folyamatos magyarázás, nem használ, mert a következő percben megint kezdődik minden előről.

Anyukám (pedagógus) szerint ez is hozzátartozik a szocializálódáshoz. De már komolyan mondom kikészülök!

Egyszerűen nem érti meg, hogy ne bántsa a tesóját. Aki persze már kezd ráébredni arra, hogy meg kell védje magát, ilyenkor ütögeti, vagy harap. De már néha ő is terrorizálja a nagyot.

Komolyan, minden estére fáj a torkom a folyamatos szájjáratástól, és úgy tűnik süket fülekre találnak a szavaim.

Hasonló cipőben jársz? Adj tanácsot:)


2011. máj. 2. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
szocializálodni azt jelenti beilleszkedni a társadalomba és alkalmazkodni a társainkhoz..valószínű az oviban felgyülemlett feszkót vezeti így le..lehet az oviban van egy-két erősebb jellem ők így viselkednek,ezt játsza újra otthon a kisfiú..de ezt csak én gondolom..
2011. máj. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mintha magamat hallanám. AZ én nagyobbik lányom 3,5 éves, a kicsi 1,5 éves és együtt járnak magán bölcsibe, a nagy tavaly szeptember óta, a pici januárban követte. Mostanában pont ugyanazt csinálja, mint amit írtl és én már azt hittem, hogy én vagyok a hibás, valamit elronottam.


Tanácsot nem tudok adni, de legalább azt már tudom, hogy nem én vagyok a hibás feltétlenül :)

2011. máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj az óvónénivel, valószínűleg így vezeti le a feszültséget, ami az óvodában felgyülemlett, lehet őt is terrorizálják.
2011. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

?

100%-ra tudom, hogy az oviban nem terrorizálják.


ott visszahúzódó, itthon meg kitombolja magát, csak nem értem,miért a kicsi issza meg a levét.

2011. máj. 3. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!