Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónaposnál hogy kezdjük a...

18 hónaposnál hogy kezdjük a bilizést? Wc-zést? olyan béna vagyok, írnátok pár jó tanácsot?

Figyelt kérdés

Kell egyátalán már?

Gondoltam itt a tavasz, lassan jön a nyár, megrendeltem nei az első 70ft os bilit:)

Ez jó így?

És mikor, hogy?

Én annyira nem tudom..vagy hagyjam őt?De valahogy csak rá kell vezetni lassan nem?

Gondoltam nyáron kint az udvaron úgyis pucérkodhat, kivisszük a bilit és ott lehet próbálgatni.


Wc szükitőn is gondolkodom, bent nemszívesen takarítok bilit, azt is hogy kell?

:)

Ne nézzetek hülyének de első baba, és kicsit még távol áll tőlem ez, lehet várnunk kell?

Próbálom figyelgetni őt, nem szól ha kakilt, nem is zavarja őt, ha nincs tisztába téve.


Adnátok pár tanácsot?

köszi előre is :)


2011. ápr. 13. 20:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tudni fogod mikor érett rá.Nálunk is bejáratos volt/bejáratos,ha mi végezzük a dolgunkat.Sosem volt bilink,wc-szűkítővel kezdtünk.Nagyon ügyeltem rá,hogy ne mozogjon a wc deszkán,stabil legyen,ne féljen esetleg attól,hogy leesik.

2 éves kora(november) körül fürdés előtt elkezdtük ráültetni,tetszet neki,az meg amikor volt sikerélmény.Sosem félt a wc-től és sosem eröltettük.Február vége felé többször volt olyan,hogy reggel száraz volt a pelus,így reggel is elkezdtünk wc-ni,ha volt pisi ha nem.Március vége felé éjjelre szobatiszta lett,2 hete meg mindenhogy.Nekünk szól ha kell,ill.néha megkérdezzük.A bölcsiben meg önnállósítja magát,nem szól csak megy :-)

2011. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Azt azért hozzá kell tennem,hogy amikor már 2 hete éjjelre ágytiszta volt megkérdeztük kell e éjjelre pelus,közölte,hogy nem.Azóta nem pisilt be éjjel.Ebből kiindulva kezdtem bugyit venni neki,meg trikót és elkeztük beszélgetni arról,hogy a nagylányok már nem hordanak pelust,hanem bugyit,nagyon tetszett neki,még"riszálta" is magát apának,hogy ő milyen csinos:-)
2011. ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 D.Andi75 válasza:
Én úgy csináltam, hogy odatettem a bilit a WC-énk mellé és elmagyaráztam, hogy mire való. Tetszett neki, ráült, játszott vele, de belepisilni nem akart. Nme is erőltettem. Engedtem, hogy megbarátkozzon vele, szóval néha elővette, játszott vele, beleállt ilyenek. Ekkor mindig megkérdeztem bele akar-e pisilni. Sokáig ment ez így, aztán egyszer csak ő hozta a bilit, hogy pisilni szeretne. Ez kb. 2 évesen volt és már 14-15 hósan volt bilink.
2011. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 D.Andi75 válasza:
Ja, a bili mosás: én a pisit-kakit a WC öntöttem. Utána kiöblítettem meleg vízzel átöblítettem domestosszal. kaka után , meleg víz, domestos és wc kefe, mégegyszer jó meleg vízzel öblítés. Ennyire egyszerű! Esetleg nedves kendővel áttörlöd.
2011. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha jon a jo ido probalgasd,persze eroltetni nem szabad.

Nem vagy bena:) ,ugy ahogy irtad,kiviszed a bilit es raulteted,nem baj,ha nem pisil,kakil.

Mi is ugy jartunk,ahogy az egyik valaszolo,18 honapos koraban amikor eloszor ult a bilin belepesilt.En is vegeztem a dolgom a wc-en es o is:)A kislanyomat mar zavarta,ha nem volt tisztaba teve.A kaki nekunk gyorsabban ment.

Bilit en sem szerettem tisztitani,a wc uloket o valasztotta ki a boltban,nagyon hamar attert ra.

Szerencsesebb helyzetben vagy,hogy van kertetek,mi emeletes hazban lakunk.

2011. ápr. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!