Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónaposnál hogy kezdjük a...

18 hónaposnál hogy kezdjük a bilizést? Wc-zést? olyan béna vagyok, írnátok pár jó tanácsot?

Figyelt kérdés

Kell egyátalán már?

Gondoltam itt a tavasz, lassan jön a nyár, megrendeltem nei az első 70ft os bilit:)

Ez jó így?

És mikor, hogy?

Én annyira nem tudom..vagy hagyjam őt?De valahogy csak rá kell vezetni lassan nem?

Gondoltam nyáron kint az udvaron úgyis pucérkodhat, kivisszük a bilit és ott lehet próbálgatni.


Wc szükitőn is gondolkodom, bent nemszívesen takarítok bilit, azt is hogy kell?

:)

Ne nézzetek hülyének de első baba, és kicsit még távol áll tőlem ez, lehet várnunk kell?

Próbálom figyelgetni őt, nem szól ha kakilt, nem is zavarja őt, ha nincs tisztába téve.


Adnátok pár tanácsot?

köszi előre is :)


2011. ápr. 13. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18 hónaposan még tök felesleges nem érett rá. Persze ettől függetelnül nyáron hagyhatod pelusnélkül szaladgálni ha olyan heylen laktok.
2011. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ráérsz nyáron,ha nem lesz rajta pelus. De még sok kicsi kétévesen sem érett a szobatisztaságra.
2011. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

oké, köszi :)

Tök zárt a kertünk így simán tud majd pucérkodni, csak gondoltam ha pisil esetleg kakil így kint akkor már mondhatom neki hogy ott a bili oda kell :)


És amúgy honnan fogom tudni hogy érett a szobatisztaságra?

2011. ápr. 13. 20:46
 4/15 anonim ***** válasza:

Én vettem 18 hósomnak bilit. A környezetünkben, vele egyidős gyerekek anyukái már rágták a fülem, h vegyek. Először úgy gondoltam h majd csak játszunk vele, nem célom még a szobatisztaság. Azt kell a kisfiamról tudni h ő állandóan jön velünk, ha megyünk a dolgunkra, nagyon érdekli és mindig mutatja, h mi miután következik...

Szóval megvettem a bilit, és láss csodát, elmondtam neki h mire való,és rögtön huzogatta le a nadrágját, majd a pelusát. Ráült és mintha egész életében bilizett volna, rögtön az első alkalommal belepisilt. ennek már 2 hete, minden nap ha én is megyek a wc-re, jön ő is, és ha egy kicsi pisi is van, ő a biliben landoltatja. Nagyon örülünk neki minden alkalommal. Nagyon tetszik neki h kiöntjük a wc-be, majd integet neki és lehúzzuk. Én is meglepődtem. Nálam 1 fontos szempont van. Az, h nem erőltetem, tehát pl ha fürdés előtt megyünk,a kádban van már a víz, akkor hiába is szeretném h a bilire üljön, be van sózva, akkor nem érdekli. Csak akkor bilizik ha ő akar.

2011. ápr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Bocs az offért: Lányom 19 hós, mi is próbálkozunk a bilivel néha, de én sem erőltetem - meg eléggé gusztustalannak tartom... Ráadásul Kislányom abszolút nem szól pisinél, csak kaki előtt mondja, hogy "kákii". :-) Én tök azt hittem, hogy először majd pisinél szól, így most nem tudom hogyan legyen? Ha szól, hogy kaki, akkor gyorsan ültessem rá a bilire? Mi van, ha ott meg nem kakil és kedvét szegi és többet nem szól?

Nekem is első baba és tök béna vagyok! :-S

2011. ápr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

na szuper, akkor mi is majd datesszük neki:))

nekünk 2 wc van, 2 külön helységbe, ezért gondoltam hogy az egyik lehetne az övé a szűkítővel, olyan létrás, de akkor azt majd csak 2. szülinapjára:)


nekem is idegen ez a bili tisztogatás, meg ilyenek....

2011. ápr. 14. 10:18
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor a wc-t sem tisztítod, ha a bili tisztogatás idegen? Egy wc azért tud ám sokkal csúnyább lenni

Meg egy baba feneke, ha éppen szétkenődik rajta....

2011. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
dehogynem,de ott van wc kefe es popsitorlo.....
2011. ápr. 14. 13:25
 9/15 anonim ***** válasza:
8:40-es vagyok: igen, vhogy a wc pucolással, babapopó tisztogatással nekem sincs bajom, de a bili... Hát, nem vagyunk egyformák! Amúgy én inkább szűkítőn gondolkodom, mert egyszer úgyis át kell szokni a wc-re!
2011. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges, tudni fogod amikor megért rá. Én pl. megvártam, amíg a nappali alvás után tiszta pelussal kelt fel és akkor kezdtük el. 2 hét alatt teljesen szobatiszta lett, éjjelre is. Ekkor volt 26 hónapos. Várj vele, ne siesd el, mert ha nincs felkészülve rá, ártasz neki.
2011. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!