Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg igazat mondott a...

Tényleg igazat mondott a dadus, vagy csak a több pénz lehetősége miatt mondta?

Figyelt kérdés

Múlt héten voltunk (magán)bölcsi látogatáson.

Úgy terveztük,hogy heti 2 napot fog járni a kislányom.

Több okból is: imád gyermek közösségben lenni,szokja a rendszerességet,ott sokat tanulhat a társaitól,nekem lesz időm a főiskolára is készülni és behozni a háztartásbeli lemaradást.


Mivel ez magán bölcsöde,fizetni kell érte. Ezért van,hogy annyi napra megy,amennyire szeretnénk beadni.


Mi 2 napra szeretnénk,mert alapvetően azt szeretném,ha többségében velem lenne,én tanítgatnám,én foglalkoznék vele, mindig sok programunk van közösen is.


Erre,azt mondta a dadus (bölcsödevezető),hogy nem ajánlja a heti 2 napot,minimum!!! 3 napot javasol,mert azt könnyebben megszokják a gyerekek (állítólag ez a tapasztalat). Mivel akkor a munkanapokon többséget élvezne a bölcsis napok száma.


Én továbbra is ragaszkodnék a 2 naphoz maximum,de azért érdekelne,hogy más mit gondol erről.


2011. ápr. 12. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem lehet benne valami. Talán mert jobban rutinná válik a gyerek számára, 2 nap lehet neki olyan érzés, mintha csak időnként lepaszzolná anya. De nincs tapasztalatom, csak belegondoltam, hogy talán ez lehet az oka.
2011. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Persze, hogy igaza van, de azért ez nem így működik.

nem fog benne maradandó károsodást okozni ha csak 2 napot van. Nyilván lassabban szokja majd meg az új helyzetet, de kb semmivel sem lesz másabb mint mikor leviszed a játszótérre, hogy vadidegen gyerekekkel játsszon.

Ha ő is valóban szeretné akkor nem lesz gond. Vannak rugalmas gyerekek akiknek az ilyesmi nem jelent problémát.

2011. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Igaza van a dadusnak,szerintem,minnél előbb szoktatni kell a közösséghez.

És otthon is szebb lesz a konyha,meg minden.:)

Ne aggódj.

2011. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 12. 16:38
 5/13 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy amikor ott voltunk,akkor 10 percig nézelődött,aztán elvegyült a gyerekek közt,mire végigbeszéltünk mindent,addigra már a másik csoportszobából kellett előkeresni,és nem is akart hazajönni! :-))
2011. ápr. 12. 16:39
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

én is hármat vinném.

Két nap inkább játszóház jellegű, mintsem egy közösség.

Ráadásul első nap ismerkedés, második nap feloldódna és aztán nem viszed. Majd újra elölről.

Én az ovis fiamon látom, hogy a hétfő pedig csak 2 nap kimaradás, de a hétfő csikorogva indul újra. És hét közepén feloldódik és akkor pár nap öröm, és mire belefáradna, pihenő.

És ha értelmes helyre viszed, ahol valóban közösségi nevelés folyik, nemcsak megőrző jelleggel, akkor a többiek, akik heti 5 napot járnak, benne lesznek egy rendszerben, megszokásban és neki mindig újra be kell illeszkedni. Nem tud rendesen részt venni a csoport életében, heti két nappal.

Úgyhogy én vagy komolyan vinném, heti 3 vagy 4 napot. Vagy inkább egyáltalán nem. Hanem játszóházba.

2011. ápr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Magánoviban voltam óvónéni, bölcsink is volt, és mi is ezt ajánlottuk. Tényleg jobb a kicsiknek, ez kivételesen nem pénzlehúzás:D
2011. ápr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

Akkor azt hiszem,mégis 3 nap lesz.


Csak úgy fog hiányozni... :-((

2011. ápr. 12. 16:56
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Kisfiam sajnos 5 napot jar (dolgozom, anyagi okok de ebbe ne menjunk bele :)) de baratnom kislanya 3 napot jar hetente. Szintem magan bolcsis mindket gyerkoc. Eleinte 2 napot jart kedden meg szerdan (hetfon anya otthonrol dolgozott, kedd-szerda bolcsi, csutortok-pentek nagymamanal). Tenleg jobban mukodik a 3 nap mindenki szamara. Nem volt olyan hosszu a megszakitas. A kislany 17-18 honapos. Baratnom azert vitte 2 napig az elejen mert o is nehezen tudott elszakadni. :) Aztan par het utan attertek a 3 napra es rajott, hogy sokkal jobb. Sem az en kisfiam sem az o kislanya nem szokott be nehezen. Mindketten szeretik a bolcsit.
2011. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Természetesen ha már megy,úgy szeretném csinálni ahogy neki a legjobb.

2011. ápr. 12. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!