Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kb.2 év korkülönbség van a...

Ha kb.2 év korkülönbség van a gyerekeid között, mennyire volt neked nehéz az elején, vagy mennnyire nehéz most? Mi okozta a nehézséget?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

de jó hogy feltetted ezt a kérdést, ez engem is érdekel..

az én kislányom most 1 éves múlt de már gondolkozunk kistesón ..úgy gondoljuk jobb nekik együtt felnőni..de sajnos nehéz 2 gyerköccel minden téren..nem?

2011. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
3 szülésem volt kicsi korkülönbséggel, nem könnyű, de van segítségem és be mertem vállalni. Nekem így jobb, lassan két éves a kicsi, jó lesz visszamenni a régi munkahelyemre, nem tetszett volna az a megoldás, hogy visszamegyek dolgozni, aztán X év múlva megint 3 év itthon. Így letudtam egyben.
2011. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kereken két év a különbség.Most visszatekintve nem volt eleibe nehéz, csak fárasztó a kialvatlanság miatt. Sokat buzgott a baba örül a tesó, segített nekem. A nehéze olyan 1-1,5 éves kora körül kezdődött, amikor előjött a testvérféltékenység nagyon durván.

Most a nehéz, kőkemény. 2 és 4 évesek. Este akkor vagyok boldog ha nem folyt aznap vér. Nem vehetem le róluk a szemem. A nagy vissza akar fejlődni, vagy épp kinyírni a tesót, változó. Van hogy a 4 évest is etetnem kell, mert ő nem vesz napokig se kaját magához, ha nem etetem.

Állandó veszekedés, bőgés, üvöltés. Na most nehéz. Azt ne mondjam hogy az utcán is a fegyelmezett nagyomból egy hebrencs szófogadatlan kisbaba lett. Utánozz a a kisebbet, és gyakorlatilag mivel a kicsi ezt látja, nem haladunk előre a fegyelemmel.

Remélem ez a testvérféltékenység fog múlni, mert most az őrület határán vagyok.

2011. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A nagy 2 éves négy hónapos, a kicsi két hetes.Elég lidércnyomásos még.A kicsi igény szerint szopik, szinte egész nap.A nagy addig lerombolja a lakást.:)
2011. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is két év van a két gyerkőc között. A nagy fiú, a kicsi lány. Nálunk az elején ne volt semmi durva. Mikor a kicsi elkezdett járni, akkor volt 1-2 hét katasztrófa, mert a nagy állandóan ellökte, úgyhogy mindig rajta kellett tartani a szemem. De aztán megtanulta mit szabad és mit nem. Nagyon jól összenőttek, a kicsi istenként tekint a bátyára, szépen játszanak együtt. Most már 7 és 5 évesek, de nem mondanám hogy nehéz volt a két picivel. Sőt még most sem az, nagyon jó testvérek.
2011. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 25 hó van a gyerekek között. A nagy leányzó, a kicsi /4hós/ fiú. A lányom állandóan ölelgeti, puszilgatja, imádja, sőt túlzásba is viszi, mert nem hagyja aludni. Az eleje egy kicsit kemény volt és ha felváltva alszanak napközben, akkor én is hulla vagyok. A kicsi elég sűrűn kel éjszaka is és ha nappal nem pihenek legalább 20 percet, akkor estére K.O. vagyok. Ha egy jót aludhatok, akkor mindent kibírok! Elhatározás kérdése az egész! Szerintem menni fog! Hajrá! :D
2011. ápr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

28 hós és 5 hós.

Eddig nincs semmi nehézségem. A pici kb 2 hós koráig csak evett (napi pár szopi) és aludt, így a nagy észre sem vette szinte, hogy van, mert egész nap vele tudtam játszani.

Most már többet van ébren a pici, de még mindig nincs probléma.

Kíváncsi leszek, ha jobban elkezd mozogni, pl ha 1 év körül lesz, és járni fog, hogy akkor mi lesz.

Nekem szerencsém van, mert mindkettő jó alvó, én minden éjjel alszom 8-10 órát egyben ébredés nélkül. A pici 2 hetes korától 6 órát aludt egyben éjjel, 4 hetes korától pedig 11-12 órát. A nagy is sokat alszik.

2011. ápr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!