Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek, ha a 6 éves...

Mit tennétek, ha a 6 éves fiatok arcon csapna?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 21:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha ideges az anyuka és a testi fenyítést is alkalmazza (gondolom, nem most kezdte), akkor mit vár a gyerekétől?? A világ legtermészetesebb dolga, hogy a gyerek, aki mintát követ, ezt fogja tenni, még csak rossznak sem nevezhető. Gyereket ütni, verni a legszigorúbban tilos!!


Ha aggódsz, szakítsd meg velük a kapcsolatot, de valójában, ha a te gyerkőcöd merőben más nevelést kap, akkor lehet, hogy ideig-óráig leutánozza, amit más gyerekétől lát, de nyugodj meg, nem ez fog érvényesülni a személyiségében. Ezért van az, hogy később (bár sajnos nem szentigazság) általában azok a gyerekek kerülnek rossz társaságba, akiknek a szülei nem sokat konyítottak a neveléshez.

2011. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

14:05

Miért tilos verni a gyereket??


A verés alatt nem azt értem, hogy ha nem arra néz amerre én akarom, akkor már mindjárt megverem, de szerintem igen is van olyan helyzet, amikor lehet és kell is.


Én pl. 2x kaptam ki egész életemben, egyszer nagyon csúnyán beszéltem anyukámmal, úgy szájon vágott, hogy soha többet nem tettem ilyet.

Meg egyszer már nem tudom mit tettem, de rácsapott a fenekemre fakanállal. Semmi bajom nem lett, de szót is fogadtam.


A húgomat jobban szerették, nagyon rossz gyerek volt, de ő soha semmiért nem kapott ki, és semmilyen büntetést nem kapott, csak beszélgetést. Na meg is lehet nézni mi lett belőle...

2011. ápr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azt, hogy gyereket verni tilos, pedagógusként írtam, és a magánéleti tapasztalatom is az, hogy enélkül is lehet, sőt kell is gyereket nevelni. Gondolj bele, ha a gyereket bántják, rohan az anyukájához segítségért. És ha anyuka bántja? Főleg ha rendszeresen? Az a személy, akitől a védelmet várná?...


Azt írtad, hogy semmi bajod nem lett a veréstől, amit szüleidtől kaptál. Abszolút elhiszem, hiszen mint írtad, összesen kétszer fordult elő egész életedben, és szerintem nincs olyan ember a földön, akinek legalább a fenekére ne csaptak volna rá ennyiszer a szülei. Biztos, hogy én is fogok hibázni ebben, főleg, ha több gyerekem lesz, akármennyire is az ellenkezőjét vallom és próbálom elkerülni. Ha ennyi "verés" is baj lenne, minden ember pszichésen sérült lenne:) A szüleid akkor épp "átmentek a piros lámpán", aminek rengeteg oka lehetett, de életében kétszer ezt bárki megteszi.


Szóval ha egész életedben kétszer kaptál ki ilyen formán a szüleidtől, a húgod meg egyszer sem, akkor teljesen biztos lehetsz benne, hogy szüleid is azt a nézetet vallják, amit bármelyik szakkönyvben olvashatsz, és amit az utolsó kommentben leírtam, és nagy valószínűséggel (gondolom) te is így fogod nevelni vagy most is neveled a gyereke(i)d - nagyon helyesen. Ha a húgod szerinted nálad neveletlenebbre sikerült - hát hidd el, nem ezen a két alkalmon múlt, az 1000, mert ebben az esetben meg nagyon sok jólnevelt ember élne a földön:) Inkább azon múlhatott a kettőtök közti különbség, hogy általában véve, ahogy a szavaidból kiderül, veled mindig is sokkal szigorúbbak voltak. Szigor és elvárások pedig kellenek is, örülj neki, hogy te megkaptad, neked tettek vele jót!


Szóval amint írtam, egyszer vagy kétszer egy életben biztos, hogy minden szülőnek eljár a keze, a mi családunkból is tudok hozni konkrét példát: Még anyám is egyszer lekevert a bátyámnak (pedig ő is tanár), amikor egy délután érte ment a suliba és hoppá nem volt ott (még nem volt mobil, ő meg 8 vagy 9 éves volt), kiderült, hogy félreszervezés volt, mert szegény bátyám azt hitte, a nagyszüleinkhez kell mennie suli után, szóval úgy igazából nem is volt hibás, de anyám olyan ideges volt, hogy pofonvágta - pedig ő még nálam is "verésellenesebb". Utána hetekig pocsékul érezte magát, mert tudta, hogy nem a saját feszültségét kellett volna levezetnie a fián, és a helyzetet bizony rosszul kezelte. Engem egyszer sem vert meg, legalábbis nem emlékszem rá, mégsem érzem magam neveletlen embernek.


Nem az a lényeg, hogy soha ne veszítsd el a türelmed, attól még szuper szülő lehetsz. A lényeg, hogy tudd, hogy a verés helytelen, és ebben a szellemben, ha időnként hibázol is, neveld a gyereket. Ne felejtsd el, hogy így fog ugyanis a kis lurkó később viszonyulni más emberekhez! Két pofon meg popsiraütés nyilván nem a világ vége, nem fog a személyiségébe beépülni. De ha a verés egy szülőnél nem baki, hanem nevelési eszköz, akkor a gyerek pillanatok alatt megtanulja, hogy feszültséget levezetni, konfliktust oldani, akaratot érvényesíteni veréssel, pofonnal, tehát agresszióval lehet. Ez oviban, suliban, és akár egész életében megbosszulja magát. Ha már beépült a személyiségébe, kiirtani necces, majdnem lehetetlen feladat. Hát ezért írtam és vallom, hogy gyereket verni tilos!!


Persze mindenki azt az elvet vallja, és úgy neveli a saját gyerkőcét, ahogy akarja. Nálam egyrészt szakmai ártalom a verésellenesség, másrészt hiszek anyukámnak, aki több évtizedes tapasztalattal, több száz gyerek "megfigyelése" után állítja, hogy rendszerint önbizalomhiányosak, agresszívek és gyakran tanulási nehézségekkel küzdenek azok a gyerekek, akiket otthon vernek.

2011. ápr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!