Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi várható el egy 2éves...

Mi várható el egy 2éves 4hónapos bölcsistől öltözködés terén?

Figyelt kérdés

A gondozónők szerint, már egyedül kéne öltözködnie a picimnek, amivel én nem értek egyet.

Kisfiam egyedül leveszi a szandiját, visszafelé még nem megy neki. A nadrágot le tudja húzni és a zoknit is.

De a bodykkat még nem tudja levenni. Tudja, hogy rogyasztani kell, hogy ki tudjam gombolni alul, de tovább nem megy.

Anyukám szerint ennyi idősen még én sem öltözködtem egyedül.

Mi a véleményetek?


2011. ápr. 4. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell egyedül öltözködnie.

Mi most iratkoztunk be az oviba és a kiscsoportosokat öltöztetik...

Szerintem a gondozónéni magán akar könnyíteni.

2011. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom két és fél éves.

nadrág fel és le is megy

zokni is cipőt is felveszi a tépőzározás nem mindig megy.

bugyi is - szobatiszta-

sapka kabát is

a felsőt pólót nem tudja még le és fel venni egyedül

2011. ápr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudni kell, hogy a kislányok hamarabb önállósulnak minden téren, míg a fiúk lustábbak.Ne foglalkozz a gondozónőkkel, jóhogy ne tegye magát tisztába a gyerek!?
2011. ápr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kislányom ugyan nem bölcsis, de ezeket tudja: cipő csizma benti mamusz le és felvétel, nadrág le és fel, most már azzal is tisztában van ha kardigánt, mellényt akar felvenni, ellentéresen kell dugnia a karját, az első kart fel is veszi de a másodikkal segíteni kell még. bodyt nem tudja levenni. még nem szobatiszta.

viszont az más kérdés, hogy hiűba tudja ezeket elvben megcsinálni, akkor csinálja ha épp olyanja van, vagyis pont nem akkor amikor öltözni kell, vagyis ez afféle játék neki még, ha megvárnám míg maga felöltözik reggel, akkor még aznap este is ugyanott ülnénk....

sztem hülyeség erőltetni. előbb utóbb minden gyerek egyedül fog öltözni, látott már valaki kamaszt aki nem maga öltözik?

2011. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem egyformán fejlődnek a gyerekek,és NINCS olyan,hogy ennyi idősen ezt már tudnia KELL. Jó nyilván 5évesen igen,de kétévesen nem feltétlenül.A daduskák azért vannak,hogy segítsék a piciket,és annyi segítséget adjanak,amennyit igényel. Az én lányom 2hónappal fiatalabb,levetkőzik,de felöltözni nem tud.Próbálkozik de segítséggel megy csak. Senki nem erőlteti.
2011. ápr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Két és fél éves a fiam. Levenni mindent tud, felvenni semmit csak a sapkát, de azt is fordítva szokta. Szerintem egyáltalán nincs lemaradva a kisfiad, ahogy az enyém sem. A mi gondozónőnknek eszébe se jutna ilyet mondani, hogy egyedül kéne neki öltözni. Ahogy már előttem is írták, csak magán akar segíteni a gondozónőtök.
2011. ápr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egyedül öltözzön semmiképp!


Szakmabeliként mondom neked, hogy valóban a gondozónőknek és a dadusoknak a feladata a tisztába tevés, segítés az öltözködésnél és az evésnél.

Még az óvoda kiscsoportjában sem kell teljesen egyedül felöltözni!

2011. ápr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem követelmény. Nagycsoportos óvodásoknál van ilyen elvárás, de ők már öt-hat évesek. Bölcsődében ilyen nincs. Gondozónő vagy nem szakmabeli, vagy lusta.
2011. ápr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!