Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem? Attól félek,...

Hogy kezeljem? Attól félek, hogy egyszer kiveri a fogaimat.

Figyelt kérdés

23 hónapos kisfiam megint úgy lefejelt tiltakozásképpen, mikor át akartam pelenkázni, hogy vérzett az ínyem. Nem először fordult elő és nagyon félek, hogy egyszer tényleg kiveri a fogaimat.

Mit tegyek, hogy rögzüljön benne, hogy ilyet nem szabad csinálni?

Sírni tudtam volna :(


2011. ápr. 2. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Hamar vége ennek az időszaknak. Legalábbis nálunk csak pár hét volt. Vigyáz jobban a fejedre, arcodra. Szerintem ennél többet nem tehetsz.
2011. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Büntesd meg kicsit. Pl. sarokba állás. Vagy egy nagyon kicsit azért rácsaphatsz a kezére.
2011. ápr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hatszázadszorra is el kell mondani, hogy nem szabad, ez fáj anyának. Illetve büntetés.

A nagyot kicsit rácsapásnak szerintem nem sok értelme van, ha nem fáj, akkor nem büntetésnek fogja fel, ha viszont fáj, akkor az rögzül benne, hogy az erősebbnek van igaza.

2011. ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nálunk úgy kezdődött, hogy bele akart harapni a kezembe, mikor ételt kínáltam neki. Rácsaptam a szájára, nem nagyon, de csattant, csíphette és meglepődött. Az ételt elvettem és elmentem. Nem messzire, de eléggé ahhoz, hogy megértse, ilyen helyzetben nem maradok mellette. Megijedt, sírva fakadt. Megvártam, míg egyedül megnyugszik, odaültem mellé, de nem néztem rá. Odabújt. Megöleltem. Soha többé nem bántott.
2011. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 11:20-as válaszolótól kérdezném, hogy mennyi idős volt akkor a gyerkőcöd mikor ez történt?

2011. ápr. 2. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Az utolsónak szerencséje van...

Én mindent megpróbáltam, semmi nem vált be, csak az idő...

Lányom rúgdosott nagyon még egy évesen is, én meg már terhes voltam, rettegtem, hogy elvetélek...

Kértem szépen, kértem határozottan, odacsaptam finoman, semmi nem vált be... elhagyta pár hónap múlva.

2011. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kisnita ***** válasza:
Az enyémnek most az a szokása, hogy csapdos. A múltkor olyan pofont kaptam rendesen fájt pedig még csak 20 hónapos kis szaros. Nem rég rosszat csinált, egymás után sokat, hangosabban szóltam rá erre oda jött és belém rúgott, betettem a kiságyba, ordított 20 percet utána megnyugodott, azóta nem rúgott meg, de most itt ez a csapkodás/pofozkodás amivel nem tudok mit kezdeni... Csináltam már azt, hogy elkezdtem látványosan szomorkodni, sírni. Volt, hogy oda jött és húzta el az arcomtól a kezem és odabújt, de volt olyan is, hogy le se sz@rt, kiment a szobából. Rá szoktam csapni a kezére ha olyan helyre nyúl ahová tudja, hogy nem szabad vagy ha a boltban vagyunk, nyúlkál ide-oda és egymás után többször is hiába szólok rá akkor rácsapok a kezére és abba hagyja, de van, hogy rá se kell csapnom csak mondom, hogy ráfogok csapni ha nem hagyod abba és akkor legtöbbször felfogja. Ha megüt és visszaütök akkor szerintem azt veszi le, hogy az erősebb győz és ha netán egy kisgyerek megüti akár akarattal akár véletlenül ő majd neki támad... Szóval nem tudom... Az a baj, hogy nincs mindig ott a bünti kiságy ahová be tudnám tenni gondolkodni... ha meg a sarokba állítom úgy se marad meg ott, vagy álljak mellette, hogy ott maradjon?
2011. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is sok mindent probáltam most 21 hos fiamnál de semmi nem vált be addig mig egyszer mérgében megcsapott a cumisüvegel és bekönyezett a szemem is.Ekkor vettem észre milyen hatásal van rá ha látja is hogy fáj Ugy döntötem legközelebb is eljátszom és bevált.Eltakartam az arcom és ugy tettem mintha sirnék.Közben hajtogattam hogy "jaj de fáj,jaj de fáj"ez volt két hete azota egyszer sem probált megütni inkább földhöz csapja magát és ugy sir de nem bánt.

Beszélni még nem tud igy ha véletlenül megüt valakit akkor megsimogatja ugy kér bocsánatot.

2011. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy időben az én fiam is arcon ütött. Már felkészült voltam, és a levegőben elkaptam a kezét, és szépen türelmesen, mosolyogva elmagyaráztam neki, hogy anyát csak simogatni szabad, mert anya nagyon szeret téged. Megsimogattattam a kis kezével az arcomat, a két kezét a nyakam köré fontam, "meg is öleled anyát, és meg is puszilod". Ezt kb. százszor. Türelemjáték, de szépen rögzült idővel. Most már mindig csak azért emeli a kezét, hogy simogassa az arcom, utána megölel, megpuszil.

Szerintem semmiképpen ne üsd meg, csak növeled benne az agresszivitást.

2011. ápr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!