Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az aki ad a 2.5éves gyerekének...

Az aki ad a 2.5éves gyerekének Maci kávét, tesz (még) bele cukrot?

Figyelt kérdés

tudom,hogy van benne,de teszel még bele?én nem teszek,de a lánykám nem hajlandó meginni,csak ugy ha van(1.5-2dl tejhez kb.1mokkáskanál)cukor benne.anyos adta neki így...

másképp nem hajlandó ránézni sem a tejre,de így elfogdja,mert jó édes...:-S


2011. ápr. 1. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A maci kávét mi még nem próbáltuk ki.

Az én fiam nesquik kakaót iszik.Egy nap egyszer.180 mili tejeb egy kiskanálnyi kakaópor,és egy kiskanálnyi cukor.Csak így issza meg.

Már nagyon régen tervezem ezt a maci kávét viszont fogalmam sincs hogy néz ki és hol lehet beszerezni.

2011. ápr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]

nagyobb közértekben van

Mi nem tettünk bele cukrot, ment úgyis. Egész világosra készítettük. Lehet mézzel is (ha már maci.. :)

2011. ápr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én sose tettem bele plusz cukrot.

Szerintem ott lett elrontva, hogy az anyós megcukrozta, és ezt szokta meg.

2011. ápr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

de néztétek, hogy a maci kávé nem tudom hány százaléka cukor, de ha jól emlékszem 70-80% cukor. Nagyon drága dolog ízesített cukrot venni annyiért. úgyhogy én nem tennék még bele pluszba, mikor eleve cukor.

Én cukor nélkülit veszek és én ízesítem.

2011. ápr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Huhh, szegény kislány. Én inkább nem adnék neki, minthogy agyoncukrozva igya...Ha kell neki, meg fogja inni két hét múlva a sima tejet is.
2011. ápr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam szokott inni Maci kávét, és soha nem cukrozom meg pluszban. Próbáld ki úgy, hogy egy kicsivel több kávét tegyél a tejbe, hátha akkor nem kér bele cukrot.
2011. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem teszek bele még cukrot, így is finom. Én is ezt iszom és a kislányomnak is adok hetente többször. Szereti.
2011. ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

kb.3hónapja nem issza a sima tejet,-nem tudom mi történt-elötte meg napi4dl ivott.anyós egyfolytában azt hatjogatja,hogy valahogy vissza kéne szoktatani a tejre...

de ilyen áron???!!!NEM AKAROM.

dolgozom és ha beteg a kicsi(bölcsis)ő vigyaz rá,ekkor történt,hogy megcukrozta a macikávét és boldogan ujságolta,hogy megitta a gyerek a tejet...:-s

mondtam neki,hogy inkabb ne igyon tejet(eszik mindeféle tejterméket),de NE csináljunk a gyerekből cukorfüggőt(így is tömi csokival!)

van egy rossz tapasztalatom-ha lehet így mondani-volt a szomszédunkban egy kislány(8-10 éves lehetett)aki imadta a tejet-sokat ivott naponta jó édesen,cukorral,mézzel,mikor mivel,aztán szépen bélférges lett.és én úgy megreémültem,hogy ha cukorról van szó mindig eszembejut ez a kislány.mindig is duci volt,az én lánykám szép formás kislány,ha már most tömjük cukorral,mi lesz belőle?!

rossz belegondolni is....

2011. ápr. 2. 23:03
 9/12 A kérdező kommentje:
ja..és a fogacskákról nem is beszélek...
2011. ápr. 2. 23:04
 10/12 anonim ***** válasza:
De ma már nemcsak maci kávé van, van cukor nélküli kávé. Amit aztán ízesíthetsz, édessé tehetsz szintén alternatív cukrokkal: stevia, xilit, nyírfacukor, csicsókaszirup, rizsszirup (mondjuk ez pont olyan, mint a méz, merthogy az sem egyéb, mint tömény cukor, így ez inkább teába jó, de én tejbedarát is ezzel ízesítem)
2011. ápr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!