Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen komolyzenét hallgattass...

Milyen komolyzenét hallgattassak 4 éves öcsémmel?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha az öcsém nem ezeken a mai, rettenetes hupikék-dalokon nőne fel. Tudnátok ajánlani olyan klasszikusokat, amik kisgyerekek számára élvezhetőek?

(pl. Peer gynt-öt meg Kiállítás képeiből mutattam, ezek tetszettek neki :-) )

Köszönöm


2011. ápr. 1. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Hány éves?

Nem értem,miért fáj az neked,hogyha a korának megfelelő zenét hallgat...

2011. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiaim a Négy évszakot imádják, bár direktben nem szoktuk hallgatni, csak a kocsiban én hallgatom, ők meg véleményezik.
2011. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vivaldi, Mozart, Bach, de olyan óvodást is ismertem aki a Verdi Requiem Dies irre tételét szerette. Úgy hívta, a "dübörgős". Szerintem a Kaláka, Gryllus, Szélkiáltó, Sebő versfeldolgozások is nagyon értékesek, a Gryllus dalok közül sok kigyereknek is énekelhető nehézségű.

Ha a családban klasszikus zenét hallgattok, ebbe fog belenőni, ha lakodalmas rockot, akkor abba.

2011. ápr. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az enyém Chopint egyszerűen imádja! Vagy Vivaldi 4 évszakját.

Szalóki Ági ugyan népzenét énekel, és megzenésített versei vannak, de nagyon magas színvonalú.

2011. ápr. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem apukám nagy Puccini rajongó, a kocsiban szokták hallgatni a fiammal, a gyerek odáig van érte :)
2011. ápr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, az Öröm ódát is nagyon szereti a fiam. Amúgy 3 éves múlt.
2011. ápr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tegyél be minden félét és ő majd választ. Had hallgassa, ami neki tetszik. Ha téged kényszerítenének olyanra, ami nem tetszik, mit szólnál? Tedd be, és meglátod, hogy reagál. Azért, mert komolyzene, nem feltétlenül jobb. Van aki ezt unalmasnak tartja. Vannak rendes, szöveges dalok is, amik aranyosak, vidámak és vannak depressziós, rettentes komolyzenék is, ami inkább bűntetés, mint öröm forrása. Csak azért, hogy el tudd mondani, a te öcséd ilyet hallgat, ne legyél erőszakos!
2011. ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, véleményeket. Nem arról van szó, hogy kifejezetten komolyzenét akarok RÁERŐLTETNI. Persze komoly zenéből sem mind jó, ezzel én is tisztában vagyok, de rosszul tettem fel a kérdést, a hangsúly azon van, hogy igényes zenét. És azt tapasztalom, hogy egyenlőre még alakítható annyira, hogy nem mindegy mit "hallgattatok" vele, mert neki tulajdonképpen "mindegy" és ha bugyuta hupikékzene helyett valami jót hallgatunk, az is tetszik neki, és akkor már miért ne hallgassunk valami szépet, igényeset. :)

Köszönöm még egyszer az ötleteket!

2011. ápr. 2. 15:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja! És utolsónak mondanám, hogy nincs szándékomban erőszakosan ráerőltetni mindenfélét, csak azért hogy elmondhassam, hogy komoly zenét hallgat, ezért is kérdeztem, hogy ezek közül mit ajánlanátok Kisgyerekeknek!
2011. ápr. 2. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!