Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor fog szólni? Hogy folytas...

Mikor fog szólni? Hogy folytassam, jól csinálom? Bili téma. 2.5éves kisfiamra tegnap óta nem adok napközben pelenkát.

Figyelt kérdés
tegnap reggel itthon 1x bepisilt bugyiba.aztán mikor lemnetünk volna pisilt a bilibe, lenn voltunk 2órát és csak itthon a bilibe pisilt újra.alváshoz kapott pelenkát.ez pisis is volt mikor felkelt.aztán megont mielött lementünk a bilibe pisilt,2órát lenn voltunk megint és csak itthon a bilibe pisilt.éjjelre kapott pelenkát.ma is így zajlott a d.e. (nem pisilt be),mielött indultunk bilibe pisilés.aztán ebéd után bepisilt a bugyiba.alvás után száraz volt a pelenka , és egyből a bilibe pisilt.aztán megint lemenet elött bilibe pisilt.majdnem 3órát lenn voltunk és itthon a bilibe pisilt.de nem szól csak úgy néz ki jó időpontban ültetem a bilire.jól csinálom így?folytassam így?fog majd egyszer szólni?
2011. márc. 31. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A kisfiam 26 hónapos. 1 hete kezdtük el a szobatisztaságot, már nappalra egyáltalán nem kell pelus, ha elmegyünk otthonról még adok rá, de tisztán jövünk haza és ma reggel is tiszta pelussal ébredt.

Én nem ültettem rá X időnként a bilire, hanem itthon hagytam pelenka nélkül. A bilit mindig látótávolságba helyeztem neki és sűrűn kérdeztem, Kell pisilni? Tudod,bilibe kell?

Első nap minden alkalommal bepisilt.

Második nap sikerült a bilibe és teljesen megtáltosodott.

Harmadnap már csak bilibe pisilt.

Szerintem ne a reflex miatt pisiljen, hanem azért, mert kell neki, jelezze őt, tanulja meg visszatartani, amíg sikerül ráültetned a bilire, de szépen haladtok. :o)

És amúgy én én fiam még nem beszél, csak rámutat a fütyijére vagy a fenekére, ha pisilni, kakilnia kell. Vagy egyszerűen csak elkezdi lehúzni a nadrágját.

2011. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, fog majd szólni,amikor a bugyija pisis lesz,az kellemetlen,ezért előbb utóbb majd szól,türelem.
2011. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!