Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Regi tema:mennyi idos koratol...

Regi tema:mennyi idos koratol adjak neki tehentejet?

Figyelt kérdés
Juliusban lesz ket eves es eddig tejport adtam az"eloirasok"szerint.Tudom,mi szulok is kaptunk tehentejet egy eves korunk elott,falun itatjak vizzel ill.teaval keverve...
2011. jún. 8. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
mar nyugodtan adhatod
2011. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fokozatosan azaz tapszerrel keverve vagy siman egyik naprol a masikra?
2011. jún. 8. 22:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Elso vagyok!

Tejtermekeket, turot, sajtot mar 1 eves kor alatt is adtal neki gondolom, es ha attol nem lett baja, nem ment a hasa, nem voltak kiutesek, akkor mar adhatsz neki tejbegrizt, tejberizset, es zsiros tejet felforralva, visszahutve is magaban vagy kakaonak. Ne keverd semmivel. Delelott adj neki egy kis poharral, es ha nincs semmi baja, akkor masnap is, harmadnap is. Ha nem veszel eszre semmi problemat, akkor utanna adhatod, amikor akarod.

2011. jún. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az enyém is júliusban lesz 2 :)

mi kb 1 hónapja kezdtük a tejet, de még keverem a tejitallal, 2/3-a tejital, a többi tej

tegnap pl olvastam egy cikket abban ez van: A szakmai ajánlás szerint ezzel óvatosan kell bánni, mert fél liter tehéntej már fedezi az egész napi ajánlott fehérjeigényt. “Fél tévhit”, hogy minden reggel és este egy pohár tej kell a gyereknek.

szóval nem merek áttérni teljes egészében a tejre, mert mindenhol ilyesmit olvasok, viszont a kisfiam követeli a reggeli esti "tápit"

2011. jún. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen ,nalunk is igy van,sot altalaban reggel koran ehes ,neha hajnali 4-5-kor.Este azzal alszik el.Viszont a penztarcank is laposodik.Nalatok(juliusi baba anyukaja) hogy megy a bilizes?Hanyadikan tolti?Az en kislanyom 27-en.
2011. jún. 8. 22:24
 6/10 anonim ***** válasza:

én vagyok a júliusi :) az én kisfiam is 5-kor kelt ma, és kiabálja, hogy tááápi :))

a bilizés? sehogy :) rá se néz, nemhogy ráüljön :( pont tegnap tettem fel egy kérdést, hogy hogy kezdjem el a szobatisztaságra nevelést, de csak 1 válasz érkezett még

mert jó lenne nyáron elérni vmit ezen a téren

ő ha bekakilt akkor legtöbbször (de nem mindig) szól, hogy jajajaj kaka :) de nem tudom hogy kezdjem el, ha nem akar bilire ülni

6-án lesz 2 éves

és ti hogy álltok?

2011. jún. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13 hónaposan álltunk át a tejre, egyik napról a másikra. De 12 hónaposan egyszer itattam vele 1 dl bolti tejet, megitta, nem volt tőle semmi baja. Mikor elfogyott az utolsó doboz tápszer, ennek fényében (nem kevertem, nem vizeztem, nem volt átmenet), az egyik esti üvegében már tej volt .Ez azóta így van. Most 30 hónapos.
2011. jún. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kislanyom kb.11 honapos kora ota bilibe kakal reggel-ennyi.Viszont alig mond par ertheto szot,altalaban neveket:mondja a sajat nevet:Vivi,vagy a tesojet de altalaban hangutanzot vagy halandzsazik...
2011. jún. 8. 22:44
 9/10 anonim ***** válasza:

ó hát akkor ő nagyon ügyes!!!!

ne aggódj a beszéd miatt, majd beindul, a kisfiam is a hangutánzó szavakkal kezdte, az állathangokkal, most tud kb 30-40 rövid szót, és kettőt már össze is rak pl anya gyeje :) viszont ő a nevét nem tudja, vagyis nem mondja, úgy hívja magát hogy baba

2011. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém Július végéne lesz egy:D Én legkésőbb 14-15 hónapos korában akarom neki adni először a tehéntejet. De olyan 12-13 hónapos kortól tervezem. Szerintem már rég adhatsz neki tehéntejet.
2011. jún. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!