Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olcsón ki miket szokott főzni...

Olcsón ki miket szokott főzni amit a 2 év körüli gyermeke meg is eszik?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon kevés pénzünk marad ételre egy hónapba és szeretnék ötleteket,hogy milyen ételeket szoktatok főzni, ami nagyon olcsón kijön és meg is eszi a gyerek.

600-700forintot tudunk egy nap elkölteni ételre de 3 főnek.

Anya,apa,és 2 éves kisfiú.


2011. márc. 27. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Krumplistészta, paprikáskrumpli, borsóleves, bableves - ezeket nagyon szereti a másfél éves fiam is.

Vagy főzelékek: borsó, bab, sárgaborsó, krumpli, lencse.

Én mindig egy kevés csirkepörit csinálok hozzá, abból nem kell sok rá, és sokkal normálisabb kaja, mint a vacak virslik. Pl. csinálsz hozzá egy kevés csirkecombból pörköltet, az nem egy nagy pénz. A sárgaborsó nagyon kiadós és még tejföl se kell hozzá.


Most jöttem rá, hogy a csontleves is mennyire olcsó. Nagyon szép húsoscsontot vettem, kifejezetten sok hús volt rajta, 230 ft-ért. (200 volt kilója). Ennek feléből csináltam ma levest (1,5 szál szép répa, egy nagy petrezselyem és egy kisebb krumpli volt még benne, + hagymák, fűszer). 2 napra megvan a levesünk, a fiam jól is lakik vele, mert az övébe rakom a répa nagyobb részét + egy adag húst is :)

2011. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Zsemlefelfújt is jól jöhet, ha érdekel, leírom...

Palacsintát is szoktam csinálni vacsira, császármorzsát is, az is olcsón megvan. Rizsfelfújt se extra drága, és sok van belőle. (Mi nagyszülőktől kapjuk a lekvárt, azt esszük ezekhez, de ha nyáron teszel el, akkor nagyon jól lehet spórolni!)

2011. márc. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, még írok: gombapörkölt + nokedli (fiadnak esetleg egy kis hús a gomba helyett). Tojásos nokedli megint csak olcsó.

Kelt tészták is nagyon olcsón kijönnek, ha te sütöd őket (kakaós, vaníliás csiga, lekváros bukta stb.). Nálunk ebből megvan a másnapi reggeli is. Pogácsák még egyszerűbbek, szintén fillérekből kijön (pl. köményes-sós).

2011. márc. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tésztákat bárhogy megeszi.Nem egy drága kaja, és pl. ha a bolongait te csinálod, nem a boltit veszed sokkal olcsóbb, és finomabb.


Főzelékeket is mind szereti.Arra feltétnek meg jó a pöri, fasirt is.Azt is figyeld, hogy hogy jössz ki olcsóbban.

Pl. én tegnap csináltam borsófőzeléket, és a fasírtot nem én csináltam, hanem mirelitet vettem.300Ft volt a fél kg, ha én csinálok fél kilónyi fasírtot drágábbra jön ki.


Meg figyeld az akciókat, sokat lehet azzal spórolni hogy az akciós húst megveszed, és be a fagyóba.Vagy az üveges/mirelitt zöldborsót, zöldbabot stb megveszed akciósan.

2011. márc. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja ami még eszembe jutott, ez az én megfigyelésem, de gondolom másnak is feltűnt már.

A krumpliból megéri megvenni a kicsit drágábbat.

Pl. nálunk van a hálós, meg a zacskós.Igaz hogy a zacsis drágább, de abból ha 2kg-ot veszek akkor 1,8kg biztos megfőzök.

De a hálósból a 2kg-ból jó ha megtudok főzni 1 kg-ot, mert a fele rohadt vagy zöld.

2011. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ami nagy sláger az a tarhonya leves extra sok tésztával:) Szinte már nem is leves. Nem kell bele semmi extra 3-4 szem krumpli, tarhonya, pici pirospaprika, só, bors:)


Főzelékek amit a gyerkőc is szeret: spenót, krumplifőzelék, sárgarépafőzelék

2011. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Főzelékek, bab, lencse, sóska, spenót, sárgaborsó, tök, krumpli, paradicsomos káposzta, töltött paprika. Feltétnek tojás, rántott sajt ( Pennyben van rántanivaló sajt olcsón ), ha van maradék pörkölt akkor az.

Palacsinta, császármorzsa, krumplis, mákos, túrós, darás tészta, krumpliprósza (lapcsánka), lángos, töki pompos. Darasterc ( pirított búzadarát felengeded vízzel, majd olyan állagúra főzöd, mint a darástésztára valót, lekvárral finom ), puliszka, rakott krumpli, sztapacska.

Pörköltmaradékból: hortobágyi húsos palacsinta, gulyás, ledarálva tejföllel keverve lerakod váltva kifőttésztával, tetejére tejföl, meg sajt.

Csirkemáj, rántva, májas rizottónak.

Tojásos krumpli ( felkockázott kruplit zsiron kicsit megpárolod, felengeded egy kis vízzel hogy megpuhuljon, mikor elfőtte a levét, ütsz rá tojást, paradicsomal, kenyérrel, savanyúsággal isteni )

Tojásos nokedli.

Virsliből készítesz pörköltet, és összekevered tarhonyával, meglepően finom.

Laktató levesek, bableves, krémlevesek, borsóleves, gulyás, melléjük adsz valamilyen kelttésztát.

Spagetti bolognai mártással, otthon készítve finomabb ( fél kiló darálthúst megpárolsz hagymán, adsz hozzá fokhagymát, bazsalikomot, majorannát, oreganot, petrezselyemzöldjét, és sűrített paradicsomot, és kis vízzel felengeded hogy ne égjen oda. Hamar készre fől, utána turmixolod, össze sem lehet hasonlítani a bolti borzalommal. )

Sült csirkecombok körettel.

Veszel boltban fagyasztott levelestésztát, felengedés után kinyújtod, csíkokra vágod, és mindegyik csíkba beletekersz egy virslit. Lerakod egy tepsibe, megkened a tetejét egy tojással, szórhatsz rá sajtot, ( jó a maradék sajt, ami már kicsit száraz), és megsütöd.Egy tepsibe nekünk 12 virslis tekercs fér be.



Hát így hirtelenjében ennyi. Ezeket a lányom mind megeszi,olcsó, és laktató ételek.

2011. márc. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, kifelejtettem a nudlit, meg a túrógombócot.
2011. márc. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát akciók nálunk is mennek, mániám lett újabban a Penny, ha van alapélelmiszer akciójuk, akkor abból kartonnal viszek. De mirelit zöldségek is nagyon jó áron vannak, pl fél kilós sóskakrém 99F, paraj szintén, és egy félkilós zacskóból kétszer tudok főzni főzeléket. Ha éppen leárrazzák, akkor veszek mindegyikből többet, fagyasztóban eláll, nem foglal sok helyet, de hússal ugyanezt csinálom.
2011. márc. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia,ha sült csirkecomb,akkor azt meg is töltheted,így laktatóbb és finomabb,a töltelékhez pici vöröshagymát fonnyasztasz,pici petrezselyem,áztatsz kenyeret,azt bele és egy tojás rá és só-bors.Isteni és sokkal laktatóbb.Ott a krumplileves,isteni finom és olcsó,a krumplinudli,ilyenkor gombóc levest is szoktam készíteni,nagyon egyszerű és finom.Grízes tészta,császármorzsa,krumplifőzelék (imádom és tényleg olcsó).Ilyenkor szoktam elszórni a petruska és a sóska magokat,ha nem kertes házba laktok,akkor is lehet nagyobb cserepet kapni és abba elültetheted,akár az ablakban is elfér.Bőven ad termést egész nyáron,aki szereti a sóskát,annak az is klassz,nem drága,nem muszály hozzá hús,krumplival is isteni és babák is szeretik,arról nem beszélve,hogy tele van vassal.
2011. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!